اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز

سلام به اساتید
    اقا ما همچیمون رو ردیف کردیم از امپیلی بگیر تا بلندگو و... سیم ورودی از امپیلی به کامپیوتر حدود 5متره موقعی که سیم ورودی رو به کامپیوتر وصل میکنم نویز بسیار شدیدی به گوش میرسه که اعصاب ادم رو خط خطی میکنه موقه ای که این سیم ورودی رو از کامپیوتر جدا میکنم نویز به شدت کم میشه بسیار ناچیز اصلا به گوش نمیرسه حالا یه راه حلی به ما بگید تا از دست این نویز راحت بشیم کلافه شدیم :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

پاسخ : نویز

احیاناً مشکل می تونه از سیم باشه، که از نوع خوبی استفاده نکرده باشید. یا اینکه مشکل می تونه از اتصالات باشه که مثلاً سر سیم ها رو لحیم کاری نکردید یا اینکه اتصالات کثیف لحیم شده.

اگر اینها نباشه مشکل می تونه از اختلاف امپدانس کامپیوتر و آمپلی فایر و بقیه دستگاه ها هم باشه.

اینها رو چک کنید.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

احتمالا آمپلی مناسبی برای تقویت صدای کامپیوتر انتخاب نکردین،مشکل میتونه از کارت صدا باشه،یا اینکه پاورتون نویز زیادی ایجاد می کنه و یه آمپلی نامناسب برای این شرایط کاملا اینها رو نشون میده،بهر جهت پیشنهاد من استفاده از اتصال به زمین هست سیم منفی رو به شیر آبی چیزی وصل کنید و دوباره امتحان کنید
      رازي در کار نبود

دیدگاه

احتمالا از امپلیت باشه مناسب این کار نیست ولی اگه جعبت فلزیه منفی منبع تغذیت رو بهش وصل کن ببین چی میشه

دیدگاه

سلام. از فیش نری استریو استفاده کردید؟؟؟
          از اتصال گراند آمپلیفایر به بدنه کیس مطمئن هستید؟؟
          آمپلی رو با مدار دیگه ای تست کردید؟؟
          از سالم بودن شیلد سیم مورد استفاده مطمئن هستید؟؟
          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

SGسلام
            ممنون از سلیت خوبتون و مطالب بسیار مفید تون
            من یک مدار آمپلی آماده 400 وات با آی سی SAM STAR وبا یک ترانس 24 سه سر خلاصه سیستم رو بستم
            ولی ترانس روش نویز میندازه یعنی وقتی صدا رو کامل مبندم صدای هوم میده تا آخر که
            ولم را باز میکنم نویز کمتر میشه و مطمئن هستم که اشکال از ترانس است ، حالا سلف گذاشتم کمتر شد ولی رفع نشد ،
            حالا که سلف رو قویتر کردم صدا بد میشه ، گفتم اگر میتونید نحوه راه اندازی مدار LC (چون تعریف اش رو خیلی شنیدم)
            لطفا بصورت مبتدی برام توضیح بدید ، یا اگر باید آماده تهیه کنم آیا همه جا گیرم میاد ؟قیمت چنده؟نسبت به مدارم بی زحمت مشخصات اش رو بگید؟ چند درصد جواب میده؟
            فقط خواهش میکنم جواب بدید ممنون

دیدگاه

کسی نیست جواب بده

دیدگاه

این چند تا پست رو بخونید
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52861.msg303291#msg303291
                همچنین
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=45119
                رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pouya dh
                  سلام به اساتید
                  اقا ما همچیمون رو ردیف کردیم از امپیلی بگیر تا بلندگو و... سیم ورودی از امپیلی به کامپیوتر حدود 5متره موقعی که سیم ورودی رو به کامپیوتر وصل میکنم نویز بسیار شدیدی به گوش میرسه که اعصاب ادم رو خط خطی میکنه موقه ای که این سیم ورودی رو از کامپیوتر جدا میکنم نویز به شدت کم میشه بسیار ناچیز اصلا به گوش نمیرسه حالا یه راه حلی به ما بگید تا از دست این نویز راحت بشیم کلافه شدیم :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
                  سلام :

به هر ورودی یک مقاومت 33 اهم موازی کنید یعنی یک سرش به منفی و سر دیگش به ورودی و اگر هم از کمی صدا در رنج بودی اهم مقاومتا را بالاتر ببر من تا 220 اهم هم می برم

و همچنین مثل مقاومت یه خازن 1nf هم موازی کنید

در ضمن اطمینان حاصل کنید که اتصالات درست باشن از خود مادگی سیستم تا فیش و ...

نوشته اصلی توسط nemati6003
                  SGسلام
                  ممنون از سلیت خوبتون و مطالب بسیار مفید تون
                  من یک مدار آمپلی آماده 400 وات با آی سی SAM STAR وبا یک ترانس 24 سه سر خلاصه سیستم رو بستم
                  ولی ترانس روش نویز میندازه یعنی وقتی صدا رو کامل مبندم صدای هوم میده تا آخر که
                  ولم را باز میکنم نویز کمتر میشه و مطمئن هستم که اشکال از ترانس است ، حالا سلف گذاشتم کمتر شد ولی رفع نشد ،
                  حالا که سلف رو قویتر کردم صدا بد میشه ، گفتم اگر میتونید نحوه راه اندازی مدار LC (چون تعریف اش رو خیلی شنیدم)
                  لطفا بصورت مبتدی برام توضیح بدید ، یا اگر باید آماده تهیه کنم آیا همه جا گیرم میاد ؟قیمت چنده؟نسبت به مدارم بی زحمت مشخصات اش رو بگید؟ چند درصد جواب میده؟
                  فقط خواهش میکنم جواب بدید ممنون

به چهار دیود یکسو ساز چهار عدد خازن 10nf موازی کنید یعنی به هر دیود یه خازن به صورت موازی ببندید و از خازن تغذیه با ظرفیت بالا استفاده کنید (4700uf) به بالا
                  --------------------------- --------------------------

دیدگاه

با سلام
                    مهمترین عامل برزای کاهش نویز استفاده از یک سیم شیلد خیلی عالی است که بشدت نویز رو کاهش میده
                    در ضمن خروجی کامپیوتر توان بالایی برای راه اندازی مستقیم آمپلی فایرهای حساس داره هر یک از سر های خروجی کامپیوتر رو با یه مقاومت 100 کیلو اهم به ورودی وصل کن و در قسمت قبل از مقاومت 100 کیلو خروجی رو با یه مقاومت 1تا 2.2 یا 3.3 کیلو اهم به منفی وصل کن ببین کدوم بهتر جواب میده فقط سیم شیلد یادت نره مهمترین عامل اونه من خودم هم همینطور استفاده می کنم یعنی لپ تاپم به آمپلی فایر قوی وصله سر راهش یه مقاومت 150 کیلو اهم گذاشتم و از سیم شیلد درجه یک استفاده میکنم و طول کابلم هم همین حدود 5 متره یکی دو درصد نویز که طبیعیه ولی خیلی عالی کار میکنه
                    تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

راستی این مشکلی رو که میگی منم با این برد داشتم که تو ولوم کم صداش نویز داره و وقتی زیاد میشه نویز برطرف میشه بهتره بی خیال تن کنترلش بشی و ورودی صدارو به قسمتی وصل کنی که خروجی تن کنترل و ورودی اصلی آمپ هست برا تن کنترل هم از مدار مجزا استفاده کن
                      رازي در کار نبود

دیدگاه

1-به چهار دیود یکسو ساز چهار عدد خازن 10nf موازی کنید یعنی به هر دیود یه خازن به صورت موازی ببندید و
                        2- از خازن تغذیه با ظرفیت بالا استفاده کنید (4700uf) به بالا

میشه این قسمت1 رو یکی توضیح بده
                        یعنی 2 تا سیم + که از ترانس میاد رو چکار کنم ؟ وسایل رو هم گرفتم
                        فقط خواهش میکنم یه جور بگید بفهمم ممنون

دیدگاه

البته این بردی که شما داری پل دیود رو خودش هست و بصورت پک هست
                          پس مثل شکل عمل کن خازنها همه 103 هستن

ببین از پایه مثبت پل دیود به هر کدوم از 2 پایه مربوط به برق ac یه خازن 103 میزنی و همین طور از پایه منفی هم به 2 تا پایه مربوط به برق ac یه خازن 103 میزنی (که تو شکل تصویرشو برات کشیدم) اگه خازن پلی استر استفاده کنی که دیگه بهتر
                          اگه مشکلی بود بازم بگو
                          رازي در کار نبود

دیدگاه

زدم ولی جواب نداد چکار کنم راهی دیگه به نظرتون نمیرسه
                            img]http://1.iped.comeze.com/images/749e38f556d5.jpg[/img]

دیدگاه

اگر بخوایم بغیر این پل دیود خودمونیه دیود یکسو ساز اضافه کنیم مثل سه پست قبلی چه کار باید کرد؟
                              مدار lc را اگر بخوام ببندم میتونید کمکم کنید اگه میشه نقشه را به صورت مبتدی برام بزارید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X