اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط مستقیم میکروی atmega32 و پرینتر پارالل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط مستقیم میکروی atmega32 و پرینتر پارالل

با سلام . من میخواستم به یک پرینتر پارالل به طور مستقیم با یک میکرو فرمان بدم و چند خط فارسی رو روی کاغذ بنویسم و کاغذ را از پرینتر خارج کنم . اگر ممکن است کمکم کنید . چون اولا نمیدانم که با چه کدهایی میشه با پرینتر ارتباط برقرار کرد . و ثانیا چه جوری میشه پرینتر را فارسی کرد . با تشکر از شما .

پاسخ : ارتباط مستقیم میکروی atmega32 و پرینتر پارالل

سلام
    یه بحث قبلا در همین زمینه توی انجمن شده،یه سرچ بکنید،اگر باز هم مشکلی بود بفرمایید که دوستان کمک کنند
    موفق باشید
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

ممنون . ولی من همه فروم رو گشتم ولی چیزی در این مورد پیدا نکردم . اگر شما لینک آن پست را دارید لطفا در اینجا قرار دهید . چون من شدیدا به این ارتباط نیاز دارم . حتی پرینتر LQ300 را هم برای تست تهیه کرده ام . با تشکر .

دیدگاه

سلام
        دوست عزیز برای کنترل چاپگری که فرمودیlq300 باید command هایی رو به پرینتر ارسال کنید
        چاپگر فوق از command esc/p2 استفاده می کنه اگه تو اینترنت یک search بکنید پیداش میکنید اگه نتونستید بید تا من براتون پیدا کنم
        یک لینک مختصر براتون گذاشتم ممکنه به دردتون بخوره.
        http://gutenprint.sourceforge.net/developer-html/c464.html

دیدگاه

ممنون دوست عزیز از پاسخت . من خیلی سرچ کردم ولی نتیجه ای نگرفتم . اگه کمکم کنی خیلی ممنون میشم . ضمنا فارسی کردن پرینتر برای من خیلی مهمه .

دیدگاه

لینک راهنمای تقریبا کامل ecs /p2 رو براتون گذاشتم با مطالعه محتویات اون تقریبا همه کاری با چاپگر می تونید انجام بدید.
            http://www.4shared.com/dir/3412854/5504f2d7/escp2.html
            اما فارسی کردن پرینتر تو dos با فایلهایی صورت می گرفت که اطلاعات فونتها رو به بافر چاپگر ارسال می کردند و بعد از این کار پرینتر فارسی چاپ می کرد
            من اون فایلها رو دارم ولی نمیدونم چطوری میتونید از اونها تو میکرو استفاده کنید با توجه به اینکه اون فایلها خیلی بزرگ نیستند (یکی از فایلها 6 کیلو بایت draft و اون یکی 12 کیلو بایت که حالت Lqهست) شاید بتویند اونها رو از میکرو به چاپگر ارسال کنید.
            بعد از ارسال چاپگر فارسی میشه و می تونید اطلاعات رو به فارسی چاپ کنید.

دیدگاه

واقعا ممنون . انشاا... بتونیم جبران کنیم . ممنون که وقت گذاشتی و این فایل رو پلود کردی .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X