اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور یه LED رو با PIC و ریموت کنترلر خاموش روشن کنم ؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور یه LED رو با PIC و ریموت کنترلر خاموش روشن کنم ؟

سلام به همگی
    من میخوام یه LED رو با PIC خاموش و روشن کنم الته به صورت بی سیم . میخوام از IC های ریموت pT2270 و PT2260 استفاده کنم . به نظر شما انتخابم درسته ؟ در ضمن من نمی دونم چطور باید سخت افزار رو ببندم دوستان اگه می دونند بیزحمت راهنمایی کنن

پاسخ : چطور یه LED رو با PIC و ریموت کنترلر خاموش روشن کنم ؟

سلام
    PT2260 یه اینکودر هست(فرستندته)که باید فرمان هاتو از طریق میکرو به پایه های 10تا14 آی سی بدی .

البته این آی سی فقط کد هاتو میسازه و باید خروجیشو مثل مدار بالا به یه فرستنده یا ماژول RF بدی.
    برای راحتی میتونی یه ریموت آماده بخری(ریموت های کد FIX ) و کلید هاشو با سیم متصل کنی به میکروت.

PT2270 هم یه دیتکتور هست(گیرندته) که برای استفاده ازش به یه ماژول گیرنده RF احتیاج داری .
    اینو بخون همه چی و می فهمی .
    زمان تنها واحد حقیقی اندازه گیریه
    زمان وجود ماده رو اثبات میکنه
    بدون زمان هیچکدوم ما وجود نخواهیم داشت
    زمان یکتاست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Robo-amir
      سلام
      PT2260 یه اینکودر هست(فرستندته)که باید فرمان هاتو از طریق میکرو به پایه های 10تا14 آی سی بدی .

البته این آی سی فقط کد هاتو میسازه و باید خروجیشو مثل مدار بالا به یه فرستنده یا ماژول RF بدی.
      برای راحتی میتونی یه ریموت آماده بخری(ریموت های کد FIX ) و کلید هاشو با سیم متصل کنی به میکروت.

PT2270 هم یه دیتکتور هست(گیرندته) که برای استفاده ازش به یه ماژول گیرنده RF احتیاج داری .
      اینو بخون همه چی و می فهمی .
      ممنون اما الان متوجه شدم با چند تا مشکل جدی روبرو شدم . اول اینکه برنامه ی سخت افزار شما برای AVR هستش و من باید با PIC انجام بدم اگه دستورایی که برای این کار توی میکرو سی استفاده میشه رو میدونی بیزحمت بگو تا برم help رو بخونم وبرنامه رو بنویسم . مشکل دوم اینه که من نمی تونم از ماجول فرستنده و گیرنده استفاده کنم و باید خودم بسازمش . نظرتون چیه ؟ چیکار کنم ؟

دیدگاه

اگه متوجه شدی دیگه کاری نداره که !!!!
        بجای اینکه اون کلید ها رو بزنی با میکرو فرمان میدی دیگه .
        فرستنده رو شاید بتونی خودت بسازی (یه نیگاه به مدارات پیشنهادی خود PT ها و نمونه ریموت های بازار بنداز)
        اما واسه گیرنده کاره آسونی نیست.باید از مخابرات سر در بیاری تازه اگه سر در بیاری PCB زدن مدارش کاره اسونی نیست واسه ما مبتدیا .
        در ضمن ببین FSK می خوای کار کنی یاASK
        شما فکر کن LED به میکرو وصله و هر برنامه ای می خوای بنویس بعدا که جواب گرفتی LED رو بردار و به جاش وصل کن به PT(حواست باشه که Active High هست)
        زمان یکتاست

دیدگاه

آقا اینا ماژول ها یا اصلا بورد های آماده اش تو بازار هستا!! ، در ضمن من یه بار با جهان کیت صحبت می کردم می گفت من برنامه ای وی آر ام رو می فروشم ، برنامه نوشتنش هم نباید کار سختی باشه اگر ماژول رو بخری ( ماژول هزارتومنه )
          دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

اگه متوجه شدی دیگه کاری نداره که !!!!
            بجای اینکه اون کلید ها رو بزنی با میکرو فرمان میدی دیگه .
            فرستنده رو شاید بتونی خودت بسازی (یه نیگاه به مدارات پیشنهادی خود PT ها و نمونه ریموت های بازار بنداز)
            اما واسه گیرنده کاره آسونی نیست.باید از مخابرات سر در بیاری تازه اگه سر در بیاری PCB زدن مدارش کاره اسونی نیست واسه ما مبتدیا .
            در ضمن ببین FSK می خوای کار کنی یاASK
            شما فکر کن LED به میکرو وصله و هر برنامه ای می خوای بنویس بعدا که جواب گرفتی LED رو بردار و به جاش وصل کن به PT(حواست باشه که Active High هست)
            حق با شما ست ساخت فرستنده گیرنده rf خیلی دردسر داره نظرت درباره ی مادون قرمز چیه ؟ اگه شماتیک عملی با IR داری بزار چون به نظرم از RF خیلی آسونتر باشه

دیدگاه

آقا امیر بیزحمت یکم درباره اینکه توی PDF ای که فرستادی آمده خروجی های آی سی فلیپ فلاپ نیست توضیح بده اصلا حالت فیلپ فلاپ یعنی چی ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi-firoozi
                آقا امیر بیزحمت یکم درباره اینکه توی PDF ای که فرستادی آمده خروجی های آی سی فلیپ فلاپ نیست
                آی سی های با پسوند L دارای خروجی های لچ هستند(خروجی های آی سی فلیپ فلاپ نیست) یعنی هر بار که کلید فرستنده رو بزنی در گیرنده یکبار تغییر وضعیت میبینی وتا زمانی که دوباره فرستنده چیزی نفرسته تغییری ایجاد نمیشه .
                اگه شماتیک عملی با IR داری بزار چون به نظرم از RF خیلی آسونتر باشه
                تو سایت یه سرچ بزنی زیاده من خیلی به چشمم خورده
                زمان یکتاست

دیدگاه

آی سی های با پسوند L دارای خروجی های لچ هستند(خروجی های آی سی فلیپ فلاپ نیست) یعنی هر بار که کلید فرستنده رو بزنی در گیرنده یکبار تغییر وضعیت میبینی وتا زمانی که دوباره فرستنده چیزی نفرسته تغییری ایجاد نمیشه .تو سایت یه سرچ بزنی زیاده من خیلی به چشمم خورده
                  ببین درست فهمیدم ؟ میشه گفت اگه خروجی IC فیلیپ فلاپ باشه به محض اینکه دست رو از کلید فرستنده برداری خروجی تغییر وضعیت میده و به حالت اول برمی گردده ؟ و آی سی هایPT با پسوند M دارا ی خروجی فیلیپ فلاپی اند ؟ درسته ؟

دیدگاه

درسته ؟
                    بله
                    زمان یکتاست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X