اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای تولید موج pwm

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای تولید موج pwm

من یه موج pwm با atmega8 ساختم و خروجی هم گرفتم ولی دو تا سوال واسم پیش اومد
    1- میشه هر خروجیه دلخواهی رو واسه موج pwm انتخاب کرد اگه نمیشه چطور میتونم روی یه خروجی دلخواه این کار رو انجام بدم؟
    2- کسی میتونه خلاصه ای از دستورات و مثالهایی از انواع صورت ساخت pwm برام تو محیط code vision بذاره؟
    ممنون از همتون دوستتون دارم
    بای :bye

پاسخ : کمک برای تولید موج pwm

در مورد سوال اول
    برای استفاده ار تایمر در ساخت PWM شما باید فقط و فقط از خروجی تایمر استفاده کنید و نه پایه دیگر
    ولی اگر PWM رو به صورت نرم افزاری درست کنید می توانید روی هر پایه که می خواهید خروجی داشته باشید البته این روش تمام وقت میکرو رو در زمان تولید پالس میگیرد
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

سلام
      مثال برای PWM توی سایت زیاده،دستور زیادی نداره،فقط مقدار اولیه دادن به چندتا متغیر که با codewizard انجام میدی!
      در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
      مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

سلام
        نگاهی به کتاب میکروکنترلرهای AVR و کاربردهای آن اثر مهندس امیر ره افروز کمک خوبی است.
        من از fast pwm تایمر 1 استفاده کرده ام که توانسته ام یک خروجی یعنی یک موج روی پایه 18 میکرو atmega32 بگیرم هر چقدر سعی کردم موج دومی که فقط شیفت پیدا کرده اولی باشد تولید کنم یعنی خود تایمرهای میکرو تولید کنند نشد اگر در این زمینه کسی جواب داره کمک کنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X