اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول رادیویی با برد زیاد و خروجی TTL یا RS232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول رادیویی با برد زیاد و خروجی TTL یا RS232

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان :
    میخواستم بپرسم کسی یه ماژول رادیویی خوب با برد بالای 1 کیلومتر و خروجی TTL یا RS232 سراغ داره ؟
    اگر هست ممنون میشم اگر دیتاشیت و آدرس سایتی که بتونم ازش خرید کنم رو بهم بدین .

پاسخ : ماژول رادیویی با برد زیاد و خروجی TTL یا RS232

با این همه اساتید با تجربه من تو تعجبم توی این چند روز چرا کسی به من جواب نمیده ...

دیدگاه

با این همه اساتید و دانشجویان باتجربه هیچکس با ماژول رادیویی کار نکرده ؟ :angry: :cry2:

دیدگاه

سلام
        مدل هایه زیادی داره باید ببینید کدوم به کار تون میاد و سایت زیر چند مدلش داره البته همه مدل هایه موجود نداره!
        اگر فرستنده تقویت شده بگیرید قیمتش بالایه 30000 تومن هست ولی اگر تقویت نشده بگیری حدود 10000 تومن ماژل فرستنده و حدود 30000 تومن آمپلی فایر خرج داره گیرنده هم به اون ماژل فرستنده ای که انتخاب می کنید مربوط میشه
        و برایه برد هایه زیاد باید از آنتن خوب هم استفاده کنید که قیمتش از حدود 20000 هست البته ارزون تر و گرونترش هم وجود داره که به جنس و dB انتن بستگی داره

http://www.jk-sensor.com/default.asp...D-4543E4A4C86D

دیدگاه

با تشکر از دوست خوبمون Sketcher :
          دوستان ما رو همراهی نکردن منم مجبور شدم ماژول RFM12BP بخرم إ¾آ‌! ولی اشکال نداره ...
          یه سول داشتم ؛آ‌ میخواستم بپرسم چه آنتی برای این مازول مناسبه ؟ ممنون میشم لینکشو بهم بدین ...
          شنیدم آنت های یاگی خیلی خوبن اما خیلی بزرگن (تقریبا 1 متر !9) و منم این ماژول رو برای روبات میخوام ...
          همین آنتن هایی که برای HMTR هست خوبه ؟ یا اینکه اگه یه تیکه سیم بهش وصل کنم حله ؟ من برد حداقل 1 کیلومتر میخوام .
          با تشکر از تمامی دوستان :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AWE
            با تشکر از دوست خوبمون Sketcher :
            خواهش می کنم

نوشته اصلی توسط AWE
            شنیدم آنت های یاگی خیلی خوبن اما خیلی بزرگن (تقریبا 1 متر !9) و منم این ماژول رو برای روبات میخوام .
            همیشه بلند بودن آنتن ملاک خوبی برایه سنجش نیست

نوشته اصلی توسط AWE
            همین آنتن هایی که برای HMTR هست خوبه ؟ یا اینکه اگه یه تیکه سیم بهش وصل کنم حله ؟ من برد حداقل 1 کیلومتر میخوام .
            بله برایه کار شما همون آنتن ها خوب هستن که در سایت ذکر شده هم موجوده
            http://www.jk-sensor.com/default.asp...F-3F9BEFBC6CE5
            قیمتش هم مناسب (کمتر از 4000 تومن هست)

اما مسافت رو نمی شه تضمین کرد چون در داخل شهر شرایط فرق می کنه و ممکنه به حدی که در Datasheet گفته شده نرسید چون مقداری که میگن در محیط کاملا استاندارد (بدون امواج رادیوی دیگر ) و بدون مانع هست

و برایه اتصال انتن استاندارد باید از کانکتور SMA استفاده کنید که مادگی این کانکتور حدود 2000 تومن هست ولی سیمی که از انتن ماژل به این کانکتور میرسه مهم حتی اگر 2Cm باشه پس تا جایی که ممکنه کانکتور SMA به ماژول نزدیک و از سیم مرغوب استفاده کنید
            موفق باشید

دیدگاه

واقعا ازتون ممنونم ،آ‌ فقط یه خواهش دیگه داشتنم :
              ممنون میشم اگه لینک فروش کانکتور SMA رو هم بنویسین ...
              با تشکر

دیدگاه

شرمنده من تا حالا تو سایتی ندیدم بفروشن
                اگر تهران باشید حتما در جمهوری پیدا می کنید خودم از جمهوری می گیرم همه مدل هم دارن

اشکال مختلف کانکتور هم که در Google مشخصه
                http://www.google.com/search?tbm=isc...-1.1.0.2.2l6l0

دیدگاه

واقعا ازتون ممنونم ؛آ‌ من تو یزد زندگی میکنم و اینجا این کانکتور رو پیدا کردم اما متاسفانه آنتنشو نداشتن که مجبورم همونطور که فرمودین از جهان کیت بگیرم (البته خدا کنه که داشته باشه چون اونطوری که فروشنده یزد میگفت ، آنتن 433MH توی بازار گیر نمیاد ... )
                  ولی بازم متشکرم بابت کمک هاتون و اگر سوالی در مورد راه اندازی بود حتما دوباره مزاحمتون میشم ... این تاپیک رو فراموش نکنید :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X