اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه جریان یک ترانس میشه مشخص کرد ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه جریان یک ترانس میشه مشخص کرد ؟

سلام
    من یک ترانس دارم ولی جریان دهی شو نمیدونم چقدره , میخوام بدونم چگونه بفهمم حداکثر جریان دهیش چقدره
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

پاسخ : چگونه جریان یک ترانس میشه مشخص کرد ؟

:agree:
    اصولا نمیشه فهمید فق با قطر سیم اولیه و ثثانویه میشه فهمید
    اگه عکسی از ترانس بندازید و بفرستید
    میشه گفت
    یک ترانس فرض کنید
    1 کیلو و به انداه یه مربع 5 در 5
    یه ترانس 2 کیلویی 7در 7 میتونه 2 برابر توان رو تبدیل کنه با اندازه ی هسته ترانس هم میشه فهمید
    باید جد ولشو پیدا کرد
    یه عکس بندازید ولتاژ ش رو بنویسید حدودا میگم چند امپره
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iranesabz
      سلام
      من یک ترانس دارم ولی جریان دهی شو نمیدونم چقدره , میخوام بدونم چگونه بفهمم حداکثر جریان دهیش چقدره
      دوست عزیز این که کار سختی نیست !
      اول ولتاژ ترانس رو به DC تبدیل کن
      حالا یک مقاومت آجری با اهم خیلی کم و حداقل 20W بهش وصل کن
      باید زود تا مقاومت خیلی داغ نشده ....
      یک آمپرمتر بزاری دو سر اون مقاومت
      هرچی نشون داد ..... میزان آمپر دهی ترانست است
      موفق باشی.......
      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

باسلام.
        روش تئوری برای بدست آوردن ماکزیمم جریان یک ترانس: ابتدا ورودی وخروجی ترانس رو آزاد کنید.
        سپس با یک LC متر اندوکتانس اولیه رو اندازه گیری نمایید.بعد با یک اهممتر مقاومت اولیه رو اندازه
        بگیرید.مقدار Xl اولیه با فرکانس 50Hz رو با مقاومت اولیه جمع کنیدوبه توان 2 برسونید.حالا ثانویه رو
        اتصال کوتاه کنید.(مستقیما بدون سیم رابط).مجددا اندوکتانس اولیه رو اندازه گیری کنیدوبا مقاومت اولیه
        جمع نموده و به توان دو برسونید.عدداولیه رو از عدد دومی کسر نموده وجذرگیری نمایید.عدد بدست آمده
        مقاومت معادل اولیه برای جریان ورودی است.بااستفاده از قانون اهم و ولتاژ ورودی 220 ولت جریان اولیه
        رو بدست آورید.با استفاده از فرمول تبدیل جریان ترانس جریان ثانویه رو بدست آورید.این عدد مقدار تئوری
        جریان ثانویه خواهد بود.
        موفق باشید.
        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X