اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درک عمیق ریاضیات

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درک عمیق ریاضیات

با سلام خدمت دوستان و تمام اعضای سایت
    اول با تشکر از سایت خوبتون که واقعا سایت مفیدی هستش و دوم یک مسئله مهم هست که میخواهم اینجا مطرح کنم و دوستان تا جایی که میتونند راهنمایی کنند, ممنون میشم.
    ببیند ما همیشه تو ریاضیات مشکل داشتیم, من خودم در تمام درسهایم نمره بالا میگرفتم اما ریاضیات نمره در حد 10 و 12 البته من به روش مدرسه میخوندم و اینطوری شد, اما این مهر ماه که ترم 1 مهندسی تکنولوژی دانشگاه آزاد میخونم شدیدا پیگیر این هستم که ریاضیات خودم رو تقویت کنم, هرجا و به هر کسی سوال کردم همش میگفتند که تمرین کن تکرار کن , جزوه ها رو خوب بخون و تمرین کن. اما واقعیت اینه که با این کارها فقط مثل ماشینی هستش که در حالت خلاص فقط گاز میده, دوستان گرامی من چطوری میتونم درک عمیق از ریاضیات داشته باشم؟ چطوری میتونم مثلا دیفرانسیل رو درک کنم؟ چطوری مثلثات رو درک کنم؟ یا هرچیزی دیگه. مثلا یک فرمول حالت انیمیشنی یا گرافیکیش چطوریه؟ مثل نرم افزار اپلت, جواب تمام سوالا خیلی مهمه من نمیخوام ریاضیات رو حفظ کنم میخواهم درک کنم, ممنون میشم اگه کامل راهنمایی کنید.

پاسخ : درک عمیق ریاضیات

با سلام
    ببینید دوست عزیز اگه واقعا بخوای ریاضی رو درک کنی تنها راهش اینه که خودت شروع کنی و واقعا بخوای و وقت بزاری
    و سعی کنی به صورت منطقی با فرمول ها روبرو شی :agree:
    البته خودم زیاد ریاضیم خوب نیست ولی چند باری که امتحان کردم جواب داده :biggrin:
    مشکل ما اینه که میخوایم به یه چیزی برسیم ولی نمیخوایم براش وقت بزاریم ( البته خودمو میگم سوء تفاهم نشه :biggrin
    دوستان هم تجربه و نظرات خودشونو بگن ممنون میشم

از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

دیدگاه

نظر من این است که اگر یک نفر بخواهد درسی رو خوب بفهمه(مخصوصا ریاضبات و دروس مرتبط با اون) باید بدونه در این درس چه اصول و قواعدی داریم که باید اونها رو بدون دلیل بپذیریم ، بعد بقیه چیزها رو بدونه چه طوری از این اصول بدست میاد و همه ی چیزها رو حفظ نکنه،فکر کنم در این صورت یک چارت در ذهنش شکل میگیره که میتونه به کمک اون به تمام سوالات اون درس جواب بده و هرچی هم صورت سوالات تغییر کنه مشکلی براش پیش نمیاد

یعنی وقتی مسئله ای رو حل کرد برای همه ی چرا هایی که ممکنه یک نفر بپرسه دلیل منطقی داشته باشه و بتونه اونها رو به اون اصولی که گفتم ربط بده و همه ی قسمتهای حلش براش روشن باشه
      مثلا داره کنترل حل میکنه و بخش نایکوئیست داره تعداد دور حول -1 رو میشوره،با خودش فکر کنه اگر یک نفر بپرسه چرا -1 باید دلیل داشته باشه یا یک نفر دیگه بپرسه چرا اصلا تعداد دور رو میشموری بگه مثلا طبق اصل آرگومان کوشی که بیان میکنه . . . .

اگر این جوری درسی رو بفهمه دیگه لازم نیست فرمولهای زیادی رو حفظ کنه
      http://dl.drelahi.net

دیدگاه

اروین کروئیت سیگ دو جلد کتاب ئاره با نامهای
        1- معادلات دیفرانیسل و
        2- ریاضیات مهندسی

اگه این دو کتاب رو بخونید در حقیقت انگار 6 سال کارشناسی و کارشناسی ارشد رو باهم پاس کرده اید مثالی براشما میزنم در فصل 4 کتاب ریاضیات مهندسی
        یک مثال است که در حقیقت محاسبات لازم برای طراحی یک آمپلی فایر دیجیتال هست ( آمپلی فایر از کلاس d ) که فکر کنم کسی در ایران حتی درست نمیتونه کلاس d رو تعریف کنه
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

ممنونم دوستان از راهنماییتون, حالا لطف میکنید لینک دانلود کتابها رو هم اینجه قرار دهید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X