اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اطمینان از سلامت SD1307?

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اطمینان از سلامت SD1307?

سلام
    من اولین بار هست که با پروتکل 12C میخوام کار کنم و با آی سی ساعت SD1307 شروع کردم
    اما موفق نشدم ازش اطلاعاتی دریافت کنم فکر کنم همه چیز هم درست انجام داده باشم

آی سی sd1307 یک پایه داره که کلاک هست من اون را هم تست کردم هیچ کلاکی به بیرون نمیفرستاد
    حالا سوال من این هست اگر من برق به sd1307 وصل کنم و کیرستال هم در جای خودش بزارم این آی سی خودش شروع به کار میکنه یا نه؟
    یعنی همون پایه کلاک تولید میکنه؟
    این روش برای تست اون صحیح هست یا خیر؟ اگه صحیح نیست من چطور میتونم اون را تست کنم؟

پاسخ : اطمینان از سلامت SD1307?

نوشته اصلی توسط parsdc
    سلام
    من اولین بار هست که با پروتکل 12C میخوام کار کنم و با آی سی ساعت SD1307 شروع کردم
    اما موفق نشدم ازش اطلاعاتی دریافت کنم فکر کنم همه چیز هم درست انجام داده باشم

آی سی sd1307 یک پایه داره که کلاک هست من اون را هم تست کردم هیچ کلاکی به بیرون نمیفرستاد
    حالا سوال من این هست اگر من برق به sd1307 وصل کنم و کیرستال هم در جای خودش بزارم این آی سی خودش شروع به کار میکنه یا نه؟
    یعنی همون پایه کلاک تولید میکنه؟
    این روش برای تست اون صحیح هست یا خیر؟ اگه صحیح نیست من چطور میتونم اون را تست کنم؟
    سلام ...
    همینطوری که بعید میدونم ، چون همون کلاک خوروجشم باید تنظیم بشه ...
    موقع تستش بجز 2 پایه SCL , SDA ، پایه کلاک خوروجیشم باید Pull-up باشه ، شاید مشکلتون از این باشه که کلاک خروجی ندارین !

دیدگاه

پاسخ : اطمینان از سلامت SD1307?

در آدرس 00H باید عدد 0 رو بنویسی تا اسیلاتور شروع به کار کنه دقیقش رو بخای بیت 7 از آدرس 00H ای سی رو اگه 1 بکنی اسیلاتور می ایسده اگر 0 بکنی اسیلاتور شروع به کار میکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X