اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ic انتقال سریال با برد بیش از یک کیلومتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ic انتقال سریال با برد بیش از یک کیلومتر

adm485 یه ic انتقال سریاله که میتونه دیتا رو به فرم سریال و تفاضلی تا 1200 متر انتقال بده
    من می خوام چند تا میکرو را با پروتکل i2c با هم دیگه ارتباط بدم. کسی اگه طریقه استفاده از این ic رو بلده به ما هم یاد بده.
    در ضمن یه سوال دیگه هم راجع به i2c دارم::: :rolleyes: بعضی از دیتا هایی که master می فرسته slave نمی تونه اونو دریافت کنه ولی بعضی دیگه رو دریافت می کنه .من باید چی کار کنم تا هر دیتایی که master می فرسته slave ها دریافتش کنن
    و این که چی جوری از وقفه i2c میتونم استفاده کنم یه کم توضیح راجع بش بدین و اگه برنامش رو دارین واسم بذارین ممنون می شم.

پاسخ : ic انتقال سریال با برد بیش از یک کیلومتر

این ای سی برای پروتکل rs485 است نه i2c
    در ضمن شما می تونید با این ای سی چند میکرو رو با هم شبکه کنید ولی نه با پروتکل i2c
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

سلام

شاید من اشتباه کنم. ولی نظر من با آقای بابازاده کمی فرق داره.

من فکر میکنم با I2C میشه شبکه بین چند میکرو داشت. یکی باید مستر بشه و بقیه اسلیو. همیشه مستر پول میکنه و بقیه با کنترل آدرس اگه مربوط به خودشون بود جواب میدن. اگه اسلیو ها بخوان با هم کار کنن موضوع کمی سخت میشه. و همین باعث گم شدن Token و در واقع از دست رفتن پکت میشه
      یعنی همون که دوستمون گفت پکت ارسال میشه و جواب نمیاد. ( البته با مثال بهتر میشه توضیح داد ) شما با چی کد مینویسی؟

به نظر من rs485 فقط یه پروتکل لایه فیزیکیه و با تغییر سطح ولتاز و تفاضلی کردن سیگنالها ، نویز پذیری سیگنال رو کاهش میده و میشه با فرکانس بیشتر و در مسافت بیشتر جواب گرفت. البته I2C طاهرا فقط با دو فرکانس 100KHZ و 400KHZ کار میکنه.

با I2c به تنهایی یا همراه با AD485 باید بشه تا 127 وسیله رو به هم وصل کرد. ( در پروتکل I2C 7 بیت برای آدرس در نظر گرفته شده )

امید وارم تصورم درست باشه. یه کمی بعد یه کار عملی تو همین موضوع دارم. معمولا در کار عملی بعضی اصول نقض میشه. !!! :nice:

دیدگاه

درسته که با I2C میشه شبکه کرد ولی ای سی معرفی شده برای RS485 است
        I2C ما نند RS485 دوسیمه است ولی با این فرق که I2C یک سیم برای کلاک و یک سیم برای دیتا استفاده می شود و هردو سیگنال نسبت به زمین تغییر می کنند ولی در rs485 دوسیم دیتا داریم که سیگنال نسبت به هم تغییر می کند

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,9053.0/topicseen.html

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X