اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گرفتن خط تلفن از گوشی های بیسیم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گرفتن خط تلفن از گوشی های بیسیم؟

سلام
    از دوستان کسی میدونه چه طور میشه از گوشیهای تلفن بیسیم (منظورم خود گوشیه نه سنتر) یه خط تلفن گرفت؟ یعنی بشه باهاش یه گوشی معمولی رو تغذیه کرد؟ اگه بشه خیلی جاها ممکنه بکار بیاد.من خودم چند تا از این تلفنها باز کردم بیشترشون از ایسی MC3361 استفاده کردن من دیتاشیت این ایسی رو خوندم ولی چیزی به ذهنم نرسید.
    ممنون

پاسخ : گرفتن خط تلفن از گوشی های بیسیم؟

حدود سال 75 یا 76 بود که چندتا شرکت با مخابرات قرار داد بستند که برای مکان ها و روستاهای
    صعب العبور تلفن بیسیم بکشند . اونها هم تعداد زیادی گوشی nokia 1611 رو از بازار جمع آوری
    میکردند و با کشیدن سیم از داخل گوشی موبایل و متصل کردن به مدار خودشون تلفن ثابت درست
    میکردند و به خانه ای روستایی میدادند .
    تلفن بیسیم هم از لحاظ مدارات داخلی همین سیستم رو داره . باید سیم های گوشی - میکروفن -
    شماره گیر - سیستم زنگ و بلندگوی مربوطه - رو بیرون بیارید و به یک تلفن ثابت متصل کنید . البته
    تغذیه 48 تا 60 ولت گوشی رو هم باید فراهم کنید .
    البته به این سادگی که گفتم هم نیست و احتمالا با مشکلات زیادی درگیر میشوید :biggrin:
    باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

ممنون از توجهتون
      داخل ایین گوشیها یه برد rf هست ویه برد cpu از خطوط ارتباطی این دو برد اینا هستن:vdd-gnd-txen-mic-txdt-rxdt-mut-buz- از بین اینا دو تاشون که برق هستن یه دونه برای میکروفنه یکی برای زنگه یکی فعال کننده فرستنده است دوتای دیگه هم اطلاعات ارسالی ودریافتی هستن بلنگو هم از وسط برد گرفته شده.حالا از اینا چطور میشه استفاده کرد؟؟ اگه به فرض ما خطو ازاد کنیم(یعنی دکمه talk رو بزنیم) بوق تلفن رو باید تو نقطه که به بلندگو وصله داشته باشیم حالا اگه اینو تا 50 ولت تقویت کنیم بوق تلفن وهر چی از اون طرف بیاد رو داریم ولی مشکل اینه که باید رو همین خط اطلاعات رو هم برای گیرنده بفرستیم 1.اطلاعات صدا که این بخش راحتتره چون ممکنه بشه یه انشعاب از این خط داد به نقطه میکروفن2.اطلاعات شماره گیری این قسمت سختتره چون نمیدونم فرستنده شماره ها رو به چه صورت ارسال میکنه .احتمالا خود cpu اطلاعات رو کد میکنه و روی همون خط tx برای گیرنده میفرسته واونجا هم cpu گیرنده دکود میکنه ودستور لازم رو انجام میده. حالا چطوری میشه به این cpu فهموند که وقتی مثلا دکمه 1 روی تلفن دوم زده شد اطلاعات مربوط به عدد 2 رو بفرست؟؟؟؟ ایده دوستان لطفا ایده بدید.......

دیدگاه

درباره mc3361 باید بگم که یک گیرنده باند باریک FM هست که می تواند صدا با پهنای باند کم و اطلاعات به صورت FSK را دریافت کنه و همچنین به ای سی های pll نیز متصل می شه.که سری های جدید MC3363 هست.

درباره تبدیل تلفن بیسیم به معمولی کار سختی هست چون مهمتر از همه باید سیگنال زنگ را تولید کنید.که ولتاژ 120 ولت پیک تو پیک هست.
        فکر کنم ساخت مداری که این کار انجام بده به صرفه تر و منطقی تر و اسانتر باشه :agree:
        به هر حال کار نشد نداره ما پشت شما هستیم

دیدگاه

سلام
          ممنون از اطلاعاتتون (البته درباره ایسی اینارو میدونستم)
          یکی از دوستام میگفت قبلا تست کرده و تقریبا مطمئنه که اینا برای شماره گیری خود سیگنال تون رو میفرستن اونور نه یه کد خاص که اگه اینطور باشه میتونیم با استفاده از یه خازن سیگنال تون رو از راه همون میکروفن بفرستیم برای سنتر درباره زنگ هم هنوز به اونجا نرسیدم ولی فکر کنم زنگ تفریح کارمون باشه! البته هنوز یه گوشی از این چینیا پیدا نکردم برای تست البته نوع سینوس المانیشو دارم ولی فکر نکنم مداراش مثل این چینیا ساده باشه....
          ایده....ایده....

دیدگاه

دوستان من تعمیر کار موبایل و تلفن رو میزی هستم و خیلی نیاز به یک مدار دارم برای ارسال خط تلفن ثابت به صورت بیسیم به حدودا 200 متر را دارم که بتونم در 200 متری از خط ثابت استفاده کنم به دلیل مقدور نبودن سیم کشی باید این مدار بی سیم باشه

حالا کسی میدونه یک گوشی بیسیم که برد اون مثلا 300 متر هست و دستگاه مادر بی سیم به خط ثابت وصل است چطوری می شه از دسته بی سیم خط ثابت را گرفت ؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X