اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژ موبایل با 1.5 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژ موبایل با 1.5 ولت

با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز
    دستگاهی در بازار موجود میباشد که با 1.5 ولت باطری قادر به شارژ موبایل می باشد که این روز ها تبلیغات این وسیله نیز بسیار زیاد شده است از دوستان عزیز که در مورد این وسیله اطلاعات و یا نقشه ای دارند خواهش میکنم که در این مورد به ما راهنمایی کنند.متشکرم

پاسخ : شارژ موبایل با 1.5 ولت

حدودا 3 سال پیش تو دوبی حدودا 3 تومن بود !!!! منتها من پارسال همونرو دیدم 20 تومن تبلیغ زده بودن تو اینترنت !
    فکر کنم اگر 3 تومنیش رو بشه پیدا کرد خیلی راحتتر از درست کردنش هست

دیدگاه

سلام

جناب بلورچیان من یه پیشنهاد دارم اون هم اینه که مطالبی را که تو اینترنت پیدا می کنیم بجای لینک دادن همینجا کپی کنیم .
      اگر موردی نداره .

فکر می کنم اینطوری دوستانی که نیاز فوری دارن خیلی راحت تر به نتایج دلخواهشون برسن و . . .

White LED Head Lamp
      September 3, 2002

--------------------------------------------------------------------------------

This is a practical white LED head mount lamp (flashlight). Recently many white LED flashlights appear on the market. However, most flashlights require three cells because they are regurating output current with only series resister. The odd number of cells except one is not good, and a margin between VLED and VBAT is too small, intensity of light is affected by variation of input voltage within the battery life. Thus I built a white LED head lamp which operates with two cells and controls output current.

Circuit Diagram

According to VF-IF characteristics of white LED, to let flow sufficient current to the white LED, 3.4 volts of forward voltage is required, so that at least three cells are required to drive white LED directly. Two cells cannot drive the white LED, any voltage booster is required.
      Right image shows the circuit diagram for this white LED head lamp. It boosts input voltage with self-oscillating DC-DC converter and supply high voltage to the white LEDs. Output current is fed-back and regurated to constant current. The feed-back of output current is from only one LED block, however using same devices for each LED can flow same currnet to other blocks. Adding blocks can also expand number of LEDs easy.

Output voltage is approx. 7 volts (depends on dropout voltage at LEDs). Setting higher voltage is to improve efficiency, because voltage ratio of dropout at current sensing resister (approx. 0.7 volts) in output voltage becomes power loss. In this circuit, total efficiency is approx. 65 percent.
      Recently many LED drivers for mobile applications are available, using them is one of the solutions, however there is few device works at down to below 2.0 volts.

Building the LED Head Lamp

To make good apperance and to build quickly, I modified an ordinaly head lamp. Why is it a head lamp ? because I had used it to wire LAN cable into ceiling :-)

This head lamp uses four AA cells in series-parallel connection, thus I removed two series cells and put circuit board at there. Right image shows inside of the battery box.

The LED array is built to proto-board, cut reflecter and mounted LED board there. The reflecter is not used however each LED have small radiation angle itself, its brightness is same as original miniture valve and power consumption is less than it.

As for the transformer at DC-DC converter, it is not sold. You have to build it yourself. Right image shows how to build the transformer. When you could not obtain the ferrite core, rewinding any inductor is recommended. Condition of the transformer affects total efficiency, some trial might be needed.

Transister Q1 is also impotant for efficiency, this can be find in strobe DC-DC converter. Replacing it with ordinaly small transister will decrease effeciency, High HFE, high IC and low satulation voltage device should be chosen.

Technical Data
      VF-IF characteristics of LED

Input - Output characteristics of the LED Head Lamp

موفق باشید :smile:
      [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
      ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

چاپر DC-DC :smile:
        مدارش خیلی خوب طراحی شده، اصلش تایوانی اما اینایی که بازاره همه کپی چینیه!
        There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام.
          یه چیزی به نظرم اومد.
          ولتاژ رو میشه زیاد کرد که برسه در حد ولتاژ شارژر.
          اما توان یک باتری موبایل خیلی بیشتر از یک باتری قلمی یک و نیم ولتیه.
          چطوری یک همچین باتری ای میتونه باتری موبایل رو شارژ کنه؟
          فکر نکنم اصل توان قابل تغییر باشه.
          :question: :question: :question:
          کسی دیده این دستگاه ها رو , و میدونه فول شارژ میکنند یا نه؟
          الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

با سلام خدمت شما دوست عزیز
            چنین دستگاهی در فروشگاه های لوازم موبایل در تهران بفروش میرسد که معمولا گهی های آن نیز زیاد است بنده بدنبال این سوال هستم که چگونه این توان از یک باطری قلمی به باطری موبایل انتقال پیدا میکتد ؟

دیدگاه

سلام
              لازم نیست کل باطری پر بشه.همینکه بتونه mobile رو روشن نگه داره کافیه.

دیدگاه

درون این دستگاه احتمالا از آی سی هایی موسوم به DC to Dc Convertor استفاده شده که قادر به تبدیل یک مقدار DC به مقادیر دیگری از ولتاژ DC است و هم مدل افزاینده و هم مدل کاهنده اون توسط شرکت MAXIM طراحی و تولید شده . روش اصلی کارش هم PWM است .

احتمالا درون این دستگاه هم با استفاده از همین سری از آی سی ها ولتاژ 1.2 ولت مربوط به یه باتری شارژی قلمی به ولتاژ 3.7 ولت یا بیشتر ( چون ولتاژ شارژر موبایل بیشتر از 3.7 ولت است ) تبدیل می شه ...

البته این آی سی ها توی ایران یا حداقل توی شهرستان ها فکر نکنم گیر بیاند . من که پیدا نکردم ... :angry:

البته به قول آقای بلورچیان منم فکر کنم اگر 3 تومنیش پیدا بشه خریدنش با صرفه تر از درست کردنشه. یا اصلا یه باتری اضافه واسه موبایل خریدن از همه این کارها راحت تره ... :biggrin:
                از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
                گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

با سلام . :smile:

خیلی دلم می خواد بدونم این دستگاه شارژ با 1.5 ولت موبایل رو واقعا می تونه کامل شارژ بکنه یا نه ؟

اما من یک کمی گشتم ، قیمتش نزدیک 8 هزار تومن هست . :agree:
                  این ها رو هم از گهی شون پیدا کردم : " " این محصول برای شارژ MP4 Player , MP3 Player هایی که با پورت USB شارژ می شوند نیز بکار می رود
                  این دستگاه فقط یه طول 7 سانتیمتر و با یک باطری قلمی کار میکند شما میتوانید با یک باطری قلمی ، 180 دقیقه مکالمه مدام داشته باشید یا 3 بار باتری گوشی خود را کامل شارژ کنید
                  شارژر همراه از یک IC اختصاصی به عنوان مبدل بالا یا شارژاصلی استفاده می کند. این IC برای به حداقل رساندن زمان شارژ و تحویل شارژر مناسب به باطری طراحی شده است.این محصول به طور خودکاردرزمانی که به دستگاه متصل می شود شروع به کار می کند ." "

موفق باشید .

اضافه شده در تاریخ :

با سلام . . دوباره . :smile:

من از یک کاربلدی در باره این مدار شارژ موبایل ها با ولتاژ پایین پرسیده ام ، جوابشون این بود :

" با استفاده از یک رگولاتور LM317 و با اعمال ولتاژی از 7 ولت تا 22 ولت به ورودی آن (پین 1) از خروجی اش (پایه 3) ولتاژ مورد نیاز خود را با استفاده از دو مقاومت کوچک یک چهارم واتی در پایه 2 ، بدست آ ورید ( هزینه ای در حدود پونصد تومن در بر دارد . )

لطفا اگه کسی اطلاعاتی در این باره داره حتما راهنمایی کنه .
                  می خور که ز دل کثرت و قلت ببرد واندیشه ی هفتاد و دو ملت ببرد.
                  پرهیز مکن ز کیمیایی که از او یک جرعه خوری هزار علت ببرد .
                  (حکیم عمر خیام)

دیدگاه

سلام

خسته نباشید.

من از یک کاربلدی در باره این مدار شارژ موبایل ها با ولتاژ پایین پرسیده ام ، جوابشون این بود :

" با استفاده از یک رگولاتور LM317 و با اعمال ولتاژی از 7 ولت تا 22 ولت به ورودی آن (پین 1) از خروجی اش (پایه 3) ولتاژ مورد نیاز خود را با استفاده از دو مقاومت کوچک یک چهارم واتی در پایه 2 ، بدست آ ورید ( هزینه ای در حدود پونصد تومن در بر دارد . )
                    ما دنبال مداری می گردیم که با 1.5 ولت باطری قادر به شارژ موبایل باشد نه با 7 ولت.
                    از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
                    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

آقا/خانم zahra اگر می شود آدرس مغازه ای که این شارژر را دارد بدین البته با تلفن مغازه

دیدگاه

سلام
                        من این دستگاه را دیدم و خودم هم یه نمونش را دارم
                        ساخت چین هست
                        با استفاده از یک موتور دی سی که درون دستگاه هست و با چرخش اون( به صورت دستی) ولتاژ مورد نیاز را تهیه می کنه( البته اینو استادم گفت)
                        خودم هنوز وقت نشده باز کنم و درون آن را ببینم اما از چراغ قوه آن زیاد استفاده کردم. با استفاده از یک اهرم و چرخاندن آن شارژ می شود. واقعا جالب و بی نظیره. :nerd:

دیدگاه

با سلام . . دوباره . :smile:

* اگه تو اینترنت سرچ کنید می تونید گهی فروش این دستگاه رو راحت پیدا کنید و ..
                          * بعد هم این که دستگاه فقط با یک باطری قلمی کار می کنه . . دستی نیست ! ! چراغ قوه هم نداره
                          من اینو می گم : http://www.made-in-china.com/showroo...-WT-E007-.html

* بعد هم من خودم یکیشو خریدم ، یک مدار خیلی کوچیک داره که به قطب های مثبت و منفی باطری قلمی وصل می شه و کاملا هم شارژ می کنه .
                          اینطور که من دیدم از یک IC خاصی استفاده شده . . :agree: :agree:

اما من بازم گشتم وسرچ کردم این رو هم پیدا کردم : http://www.instructables.com/id/Port...r-Version-2.0/
                          که در 6 مرحله توضیحات کاملی رو داده . . . . ولی فکر می کنم این ورودی ولتاژش حدود 5 ولت باشه . . :sad: نه ؟
                          (حکیم عمر خیام)

دیدگاه

ییخشید چند خریدینش؟
                            من یک جا 9 تومن دیدم ...

دیدگاه

قیمتش حدود همین 8 - 9 هزار تومان هست .
                              سیم شارژ برای موبایل های مختلف رو هم داره . 7 تا فیش همراهش هست .
                              (حکیم عمر خیام)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X