اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر اندازه hole سایز و قسمت مسی pad

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر اندازه hole سایز و قسمت مسی pad

آقا من یه pad گذاشتم حالا می خوام سوراخش قطرش 100میل باشه و دایره از مرکز همون دایره که میزان قسمت لحیم رو مشخص می کنه 200 میل باشه (یعنی 100 میل دایره اول که سوراخه و100 میل بعدی که دایره قسمت لحیم کاریه) حالا چه جور مقدارهای پد رو تغییر بدم؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : تغییر اندازه hole سایز و قسمت مسی pad

من دقیقا متوجه نشدم ، اصلا نگفتی که با چی داری کار می کنی من معیار رو گذاشتم رو آلتیوم آخرین ورژنش10 ، پد ها و ویا ها دوتا خصیصه دارن قطر سوراخ و گوشت . به هر حال تو آلتیوم دیزاینر-پی سی بی روی پد دابل کلیک می کنی ، بعد در پنجره باز شده در قسمت هول اینفورمیشن میزان هول سایز رو برای تغییر سوارخ تغییر می دی یا تو همین پنجره از قسمت ( کادر) سایز اند شیپ سه تا پارامتر ایکس سایز ، وای سایز و شیپ رو تغییر میدی تا مدل گوشت پدت تغییر کنه.
    واژگان انگلیسی ای که بکار بردم:
    hole information,hole size,size and shape,X size,Y size,shape
    در ضمن اگر تو انتخاب کردن پد مشکل داری ، یعنی پد قفل شده و به قطعه چسبیده و یا اینکه می خوای یک سری پد رو هم زمان با هم تغییر بدی بگو بگمت.
    موفق باشی.
    دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

آقا ممنونم
      منم آلتیوم دیزاین 10 رو کار می کنم

اقا سوالم رو اینجوری می گم چون هر جا دیدم می گن باید ایکس و ایگرگ داخل این پنجره رو عوض کنم اما نمی گن که چه جوری و بر اساس چه معیاری این اعداد رو باید مشخص کرد

آقا شاید اینجوری جواب سوالم رو با چند مثال که اگر زحمت نیست اعدادشون بگین بفهمم

1-یه پد می خوام با قسمت سرواخ 10 میل و گوشتی 10 میل(یعنی شعاع کامل پدمون می شه 20 میل)

2-یه پد می خوام با قسمت سرواخ 150 میل و گوشتی 300 میل(یعنی شعاع کامل پدمون می شه 450 میل)

هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

امیدوارم درست متوجه شده باشم.
        1- شعاع x,y پد میشه 20 و شعاع سوراخ میشه 10
        2- شعاع x.y پد میشه 450 و شعاع سوراخ 150

در صورتیکه x و y متفاوت باشند شکلی شبیه بیضی خواهید داشت.
        It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی

baby جان ، جناب شفقی درست می فرمایند ، البته شما باید بگید قطر گوشت 40 و 900 !!!
          سه تا نکته هست که خیلی به شما کمک می کنه که این چیز ها رو خودتون سریع تر یاد بگیرید:
          1. زبان انگلیسی تون اگر قوی هست همین سوال ها رو اگر در گوگل بنویسید سریع سایت ویکی.آلتیوم رو باز میکنه و به جواب میرسید. :job:
          2. تو همین پی سی بی یه چیزی هست به نام دیمنشن dimension که توسط اون می تونید اندازه بگیرید.
          on pcb document: press "p"--> click dimension-->click linear
          بعد سرو ته جایی رو که می خواهید اندازه بگیرید دو تا کلیک خوشگل بفرمایید تا به شما بگه طول اونجا چقدره مثل من :NO:

البته من این کار رو دقیق انجام ندادم و در ضمن باید اندازه دیمنشن رو کوچک می کردم.
          3.این کار همیشه لازمه و بهترین کاره :agree:. تنظیمات پرینت گرفتن رو بذارید روی بزرگنمایی و میزان بزرگنمایی رو 1 برابر بذارید ، بعد پرینت بگیرید بعد همه چیز رو ( و از اون جمله چک کردن چشمی اندازه سوراخ ها رو ) مرور کنید ، من چون همه کارهام از روی عجله و بی دقتیه تو این مرحله همیشه چند تا مشکل پیدا می کنم و به شما هم توصیه می کنم مثل من تو این مرحله المان هاتون رو تا جای امکان بکنید توی پرینتتون تا همه چیز چک بشه
          یه نکته مهمی بود که یادم رفت چی می خواستم بگم :surprised:
          به هر حال اگر جایی مشکل داشتید بوگو تا بوگومت.
          موفق باشید :bye
          دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی

آقا ممنونم
            حالا دقیقا این x , y رو برای اشکال دیگه که مد نظر است رو بدون تعیین کردن نوع shape چه جوری می شه تعیین کرد؟یعنی این ایکس و ایگرگ نسبت به چه نقطه ای سنجیده می شن و چه جوری اعداد دهی میشن؟

دیدگاه

x, y نسبت به مرکز دایره/بیضی سنجیده می شوند ( یه ایکس و ایگرگ دیگه هست که مکان رو مشخص می کنه و با اینها فرق می کنه)

دیدگاه

آقا پس اگر من بدم به x , y
                بدم 250 میل یعنی چی؟ ایکس چیه و وای چیه؟

دیدگاه

x شعاع افقی و y شعاع عمودی هست. فکر کنم یه بار داخل پروتل امتحان کنید خیلی مفیدتر واقع بشه!
                  It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

چه جوری میشه همه پدها رو تو کل پی سی بی بزرگتر تعریف کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط درود
                      چه جوری میشه همه پدها رو تو کل پی سی بی بزرگتر تعریف کرد؟
                      کار راحتی هستش که من سخت بهش رسیدم . تنها راه استفاده از پنجره ی اینسپکتور هستش ،
                      اگر داری باید داخل منوهای سمت راست صفحه باشه ، مثل پنجره ی مسیج . اگر نمی بینی اش باید از منوی ویو ، اگر اشتباه نکنم ورک اسپیس پنل بیاریش
                      حالا باید تمام چیز هایی رو که دوست داری ( مثلا همون پد ها رو ) انتخاب کنی برای این کار باید یک بار از ابزار فیلتر استفاده کنی تا غیر از پد ها همه چیز لاک lock بشه بعد یک بار هم از ابزار select all استفاده کنی تا همه چیز هایی که قفل نیست انتخاب بشه.
                      ->روی یکی از این پد ها کلیک کن ، بعد دکمه ی cntrl+c ( الان دقیقا یادم نیست شاید cntrl+f بود ) رو بزن بعد یه پنجره باز میشه که توش می تونی فیلتر کنی تمام چیز هایی رو که داری می بینی رو تو حالت any بذار به غیر از pad رو که باید اون رو ی حالت same باشه ( به طور معمول و اگر چیزی رو دست کاری نکرده باشی همین انتخاب ها هست ) بعد دکمه ی ok رو بزن که بیای بیرون . اگر درست کار کرده باشی اینجا باید همه چیز یه حالت محوی به خودش گرفته باشه به غیر از پد ها.
                      بعد دکمه ی cntrl+a رو بزن که همشون انتخاب بشن.
                      بعد از توی همون پنجره ی اینسپکتور inspector هر کاری می خوای با کل این پد ها بکن ( که البته شما می خوای مشخصه ی سایز ایکس و ایگرگ رو تغییر بدی )
                      کار کردن با این ممکنه در نظر اول سخت و پیچیده بیاد ولی دستت که راه بیافته با خودت می گی عجب ابزار توپی اینجا گذاشتن و چقدر قدرت منده! :agree:
                      اگر هم جایی از حرفهام مشکل داشت و متوجه نشدی یا به مشکلی برخوردی ، بوگو تا بوگومت :bye

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X