اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با هدر بورد lpc1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با هدر بورد lpc1768

سلام آقایون خسته نباشید!
    من این هدر بورد رو تهیه کردم ماله خود اکا رو میگم اولش برنامه چشمک زنشم کار می کرد!
    الان من اونو به کامپیوتر وصل کردم به عنوان درایو شناخت برنامه توش رو پاک کردم بعد فایل هگز این برنامه gpio(همون برنامه تست led که ماله مادربورد lpc1768 هست ) رو با h-convertorبه bin تبدیل کردم بعد کپی کردم توی درایو بعد دیپ سویچ usbot رو pull down کردم بعد برد رو خاموش روشن کردم و به پورت p2.0 تا p2.7 مثی وصل کردم همشون نیمه روشنن و خاموش روشن نمیشن انگار اصلا برنامه رو برد نیست بعد دیپ سوییچ usbot رو دوباره pull up کردم دیدم اون برنامه قبلیه که حجمش 504kb بود هنوز روشه!!!! چند بار این کارارو کردم نشد!!!
    در ضمن آدرس فیل هگزم توی کیل startشو کردم 0x2000 !
    بازم درست نشد!
    چه خاکی توی سرم بریززززززززززززززمممممممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry: :cry: :angry: :angry: :cry2:
    تشکر لازمه! دکمه رو فشار بده ديگه!!
    موفق باشيدددددد!!

پاسخ : مشکل با هدر بورد lpc1768

شما اون فایل 504 کیلو بایتی رو باید دلت کنید و بعد فایل خودتون رو وارد کنید. یا فیال شما همنام همان فایل اصلی باید باشه و ریپلیس کنید رو قبلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
      شما اون فایل 504 کیلو بایتی رو باید دلت کنید و بعد فایل خودتون رو وارد کنید. یا فیال شما همنام همان فایل اصلی باید باشه و ریپلیس کنید رو قبلی
      برادر عزیز اولا خیلی ممنون از محصولات خوبتون !!
      جدی میگم واقعن کیفیت بردش خوبه!!!
      برادر من اول اون فایل رو پاک کردم پاکم شد بعد برناممو ریختم!!
      ولی دوباره که برد رو خاموش روشن کردم فایل قبلیه توش بود؟؟؟ ممکنه طبیعی باشه و خودش دوباره برنامه بوت لودرو میریزه روش و این همونه! ولی اون موقع که برنامه چشمک زنم روش بود همین فایل توش بود فقط!(همون اولش رو میگم که برد رو خریدم!))
      فک کنم مشکل از پشنکیل باشه:

در اینجا تنظیماتش درسته؟؟ یا نه؟؟ :angry:
      موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

دوست عزیز چرا اینهمه عصبانی هستین ! خوب موقع شروع کار با هر دستگاهی یک سری اشتباهات کوچیک وجود دارند پس یکم با آرامش و دقت بیشتر کار رو پیش بگیرید.
        در مورد کیفیت بردهم نظر لطفتون هست. خوشحالم که مورد رضایت بوده.

شما برنامه رو که میریزید هم USBOT و هم USB رو هردو رو OFF کنید. ببینید برنامه عمل میکنه ؟(احتمال داره داخل برنامه دقیقا همون پایه که برای USBOT برنامه ریزی شده رو 0-1 میکنید و همزمان USB رو روشن میکنید و بوتلودر از اول فعال میشه!) البته چون شماتیک رو الان ندارم دقیق خاطرم نیست کدوم پایه برای فعال شدن بوتلودر در نظر گرفته شده.

دیدگاه

آقای بلورچیان شما مگه برنامه تست رو خودتون روی این بردها نمی ریزید؟؟؟ یا همون برنامه تست رو ندارید اگه میشه پشنشو نیگا کنید ببینید درسته یانه؟؟؟ اصلا خوتون چجوری میریزید روش اگه بلدید لطفا بگید منم بریزم روش همونجوری خیللیییییییییییییییییییییییی ممنون!!!
          فکر کنم دیووونه بشم چون بازم رفتم سراغ یه میکروی سخت ولی تاحالا حداقل میکروهای دیگه پروگرام میشد!!!
          من یه هدر بورد محصول شما at91sam7s64 دارم که اونو با پروگرامر j tag می تونم پروگرام کنم حالا همون jtag روبه این وصل می کنم نمیشناسه!!! با h-jtag!!!!
          در ضمن من بردat91sam7s64 رو وقتی دیپ سوییچ jtag ,pullup بود نمیتونستم پروگرام کنم ولی وقتی پیین بود میشد!! روی این هدر بورد lpc1768 هم هر دوحالت رو اتحان کردم نمیشناسش!!! :cry: :angry:
          موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

دوست عزیز چرا اینهمه عصبانی هستین ! خوب موقع شروع کار با هر دستگاهی یک سری اشتباهات کوچیک وجود دارند پس یکم با آرامش و دقت بیشتر کار رو پیش بگیرید.
            در مورد کیفیت بردهم نظر لطفتون هست. خوشحالم که مورد رضایت بوده.

شما برنامه رو که میریزید هم USBOT و هم USB رو هردو رو OFF کنید. ببینید برنامه عمل میکنه ؟(احتمال داره داخل برنامه دقیقا همون پایه که برای USBOT برنامه ریزی شده رو 0-1 میکنید و همزمان USB رو روشن میکنید و بوتلودر از اول فعال میشه!) البته چون شماتیک رو الان ندارم دقیق خاطرم نیست کدوم پایه برای فعال شدن بوتلودر در نظر گرفته شده.
            من عصبانی نیستم!! :wow: شاد!
            راستی من دفه پیش این مشکل رو با at91sam7s64هم داشتم و به خاطر واچداگ بود که روشن بود! ولی من توی فایل این میکرو ستینگ واچ داگ رو پیدا نمی کنم ممکنه مشکل از این باشه؟؟؟ :cry:
            موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

سلام
              دوست خوبم، آقای ماهان باستانی
              خوب هستی ؟
              ماشالا چقدرم گرد و خاک به پا کردی
              یک چند نکته ای در مورد این برد
              اول از همه اون برگه ای که همراه برد داخل قوطیش هست رو مطالعه بکن، توضیحات کامل توش هست
              مورد بعدی در مورد مقایسه با سری اتمل، بزار خلاصت کنم، کلاً هیچ چیز سری فیلیپس شبیه سری اتمل نیست !
              در مورد پروگرام کردن توسط hjtag هم، سری 17 رو تازه اضافه کرده و من خودم هنوز تست نکردم، توی شرکت ما با جیلینک کار می کنیم
              در مورد hjtag هم مثل اینکه کامل نمی تونه ساپورت بکنه، این صفحه یه چیزایی نوشته http://www.hjtag.com/forum/viewthread.php?tid=270&extra=page=1
              1 - To debug CORTEX-M3, please use IAR 5.11 and above
              و مورد بعدی استفاده از خود بورد بصورت حافظه فلش، شما هر دفعه باید فایل موجود رو پاک بکنید و فایل خودتون رو جایگزین اون بکنید، دفعه بعد اگر وصل کنید به usb باز یه فایل به شما نشون میده با همون حجم ! که باز هم باید پاک کنید و از اول فایلتون رو بریزید. یعنی یه چیز روتینه و مشکلی نیست.
              فقط برنامه که مینویسین باید از حط 2000 باشه ! دقیق یادم نیست، چون با جیلینک کار می کنم نمی دونم، تو برگه دقیقشو نوشته

در مورد استفاده از هدربورد،
              اگر می خواین که از jtag استفاده بکنین، باید فقط پین شماره یک دیپ سویچ on باشه
              اگر هم می خواین از حافظه فلش استفاده بکنین، باید هر دفعه پین 2 و 5 رو روشن بکنید.
              اگر هم می خواین از برنامه فلش ماجیک استفاده بکنین، پایه 4 باید روشن باشه http://www.flashmagictool.com

و در آخر هم یه فایل hex براتون میزارم که تمامی پایه هارو از بالا به پاین یک و صفر می کنه

فایل های پیوست شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
                سلام
                دوست خوبم، آقای ماهان باستانی
                خوب هستی ؟
                ماشالا چقدرم گرد و خاک به پا کردی
                یک چند نکته ای در مورد این برد
                اول از همه اون برگه ای که همراه برد داخل قوطیش هست رو مطالعه بکن، توضیحات کامل توش هست
                مورد بعدی در مورد مقایسه با سری اتمل، بزار خلاصت کنم، کلاً هیچ چیز سری فیلیپس شبیه سری اتمل نیست !
                در مورد پروگرام کردن توسط hjtag هم، سری 17 رو تازه اضافه کرده و من خودم هنوز تست نکردم، توی شرکت ما با جیلینک کار می کنیم
                در مورد hjtag هم مثل اینکه کامل نمی تونه ساپورت بکنه، این صفحه یه چیزایی نوشته http://www.hjtag.com/forum/viewthread.php?tid=270&extra=page=1
                1 - To debug CORTEX-M3, please use IAR 5.11 and above
                و مورد بعدی استفاده از خود بورد بصورت حافظه فلش، شما هر دفعه باید فایل موجود رو پاک بکنید و فایل خودتون رو جایگزین اون بکنید، دفعه بعد اگر وصل کنید به usb باز یه فایل به شما نشون میده با همون حجم ! که باز هم باید پاک کنید و از اول فایلتون رو بریزید. یعنی یه چیز روتینه و مشکلی نیست.
                فقط برنامه که مینویسین باید از حط 2000 باشه ! دقیق یادم نیست، چون با جیلینک کار می کنم نمی دونم، تو برگه دقیقشو نوشته

در مورد استفاده از هدربورد،
                اگر می خواین که از jtag استفاده بکنین، باید فقط پین شماره یک دیپ سویچ on باشه
                اگر هم می خواین از حافظه فلش استفاده بکنین، باید هر دفعه پین 2 و 5 رو روشن بکنید.
                اگر هم می خواین از برنامه فلش ماجیک استفاده بکنین، پایه 4 باید روشن باشه http://www.flashmagictool.com

و در آخر هم یه فایل hex براتون میزارم که تمامی پایه هارو از بالا به پاین یک و صفر می کنه

خیلی ممنون شما چطور؟؟ آقا فرشاد گلم؟؟؟ :icon_razz: :applause:
                ببخشید اکه بد حرف زدم یا کسی رو ناراحت کردم ازش عزر خواهی می کنم!
                آقا فرشاد عزیز من همه این چیزایی رو که گفتید به غیر از ماجرای h-jtag می دونستم و رعایت کرده بودم!!!
                اول از همه هم دفترچه خود دستگاه رو!!!
                ولی این........کار نمیکنه! یعنی انگار اصلا برنامه یی روش نیست! این برناما ای که شما دادید آدرسش درسته توی دفترچه نوشته باید از0X2000 باشه! من توی کیل مطابق عکسی که گذاشتم این ستینگ رو درست کردم فایل شما هم کار نکرد! چون همه پورتها ال ای دی نیمه روشن هستند یعنی اصلا برنامه اجرا نمیشه مشکا از پروگرام کردن یا ستینگ میکرو هست! اگر به نظر شما این موضوع با j-link حل میشه من فردا دادم یه برد j-link برام بزنند(ماله مجله ulearn) اونو درست می کنم با اونم امتحان می کنم ولی این bootloader چی میشه یعنی کار نمیکنه؟؟؟ شما خودتون تستش کردین با همین هدر بردیکه محصولتونه؟؟ می خواهید از کارم فیلم بگیرم بفرستم؟؟؟ ببینید درسته یانه؟؟؟
                سپاس گذارم! :cry:
                موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

یک سری از پست ها حذف شدند. لطفا یکم صبر کنید حتما هم من و هم بقیه دوستان کمک میکنیم که مشکلتون حل بشه

لینک زیر :
                  http://ics.nxp.com/support/documents/microcontrollers/?scope=LPC17xx
                  علاوه بر داشتن اطلاعات بسیار خوب، شما میتونید لینک دوم رو با اسم AN10866 LPC1700 secondary USB bootloader V2 with software مطالعه کنید تا مشکلتون کامل حل بشه

موفق باشی

دیدگاه

یک سری از پست ها حذف شدند. لطفا یکم صبر کنید حتما هم من و هم بقیه دوستان کمک میکنیم که مشکلتون حل بشه

لینک زیر :
                    http://ics.nxp.com/support/documents/microcontrollers/?scope=LPC17xx
                    علاوه بر داشتن اطلاعات بسیار خوب، شما میتونید لینک دوم رو با اسم AN10866 LPC1700 secondary USB bootloader V2 with software مطالعه کنید تا مشکلتون کامل حل بشه

موفق باشی
                    خیلی ممنون شما خیلی آدم محترمی هستید ولی من از جواب آقای اکرمی ناراحت شدم ایشون فکر کرده اند که من ازشون طلب دارم! و اینجوری جوابمو دادن ،خیلی ممنون از شما من این لینک را بررسی می کنم و به شما اطلاع میدم!
                    موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

آقای بلورچیان واقعا دستتون درد نکنه حل شدددددددددددددددددد!! :wow:
                      مشکل از همین آدرس ها بود!!!!!
                      ممنون از کمکاتون!
                      موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

ببینید یکم باید صادق باشیم. وقتی شما میایید سوال میپرسید در مورد بردی، و عرض 3 ساعت انتظار دارین همه بیان و کارتون رو راه بندازند و بدون کمک خواستن از پشتیبانی سایت گزینه خراب بودن برد رو مطرح میکنید باعث ناراحتی دوستانی که زحمت کشیدند میشه.

طرف حرف آخرم با شما نیست ولی وقتی نمیتونیم از بردی جواب بگیریم چرا فقط به گزینه خراب بودن برد فکر میکنیم ؟ این مشکل رو ما هرروز تو پشتیبانی داریم که زنگ میزنند و میگند آقا بردتون خرابه و خیلی هم شاکی هستند بعد آخر خداحافظیش میپرسه آقا برنامه این LPC1768 رو با کدویژن باید بنویسیم دیگه؟!!!!!! حساب کنید آدم چه حالی میشه !!!!!
                        یکم صبر همه چیز رو حل میکنه

دیدگاه

ببینید یکم باید صادق باشیم. وقتی شما میایید سوال میپرسید در مورد بردی، و عرض 3 ساعت انتظار دارین همه بیان و کارتون رو راه بندازند و بدون کمک خواستن از پشتیبانی سایت گزینه خراب بودن برد رو مطرح میکنید باعث ناراحتی دوستانی که زحمت کشیدند میشه.

طرف حرف آخرم با شما نیست ولی وقتی نمیتونیم از بردی جواب بگیریم چرا فقط به گزینه خراب بودن برد فکر میکنیم ؟ این مشکل رو ما هرروز تو پشتیبانی داریم که زنگ میزنند و میگند آقا بردتون خرابه و خیلی هم شاکی هستند بعد آخر خداحافظیش میپرسه آقا برنامه این LPC1768 رو با کدویژن باید بنویسیم دیگه؟!!!!!! حساب کنید آدم چه حالی میشه !!!!!
                          یکم صبر همه چیز رو حل میکنه
                          من اصلا قصد ناراحت کردن دوستان را نداشتم راستش یکی از دوستان دیگر داشت با من چت می کرد بعد من این بحث رو باهاش مطرح کردم گفت ول معتلی منم یه روگرامر گرفته بودم از اکا خراب بود و پشتیبانی هم.......
                          بعدشم من گفتم اول مطمئن بشم بعد نگفتم که خرابه!!! ممنون
                          من هم از اینا فکا به ذهنم اومد!!!! دوست نا باب!!! :icon_razz:
                          ببخشید بهر حال ولی بازم این دلیل اینجور جواب دادن آقای اکرامی نمیشه چون من این موضوع رو بعد از حرف ایشون مطرح کردم درسته؟؟؟
                          بهر حال هرچی بود به خوبی تموم شد ولی خدا خیرت بده با این دکون دستگاهی که را ه انداختی!!
                          الان یه چیز رو به خوبی یاد گرفتم و همینجا به دوستان دیگه هم میگم تا تجربه کنند اینکه:
                          بهترین منبع datasheet قطعه است حتما خوب بخونیدش!!!
                          موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

اون دوستتون که همچین راهنمایی کردند هم مطمئنا بلد نشدند با دستگاه کار کنند.
                            مگه میشه شرکتی دستگاه خراب تولید کنه و اینهمه تو بازار پخش کنه و هی محصولاتش رو زیادتر کنه؟ مردم هم همینطوری هی بیان برد خراب بخرن !!!
                            وقتی کسی مشکل داره باید با پشتیبانی تماس بگیره اگر دوست نداره تماس تلفنی داشته باشه میتونه چت کنه یا ایمیل بزنه ولی اگر پیگیر نشد دیگه مشکل از خودش هست.
                            ضمنا فرشاد هم فقط به شما گفتند بردها تست شدند و بقیه کاربردش بر عهده کاربر هست که خوب حرف بدی نبوده فکر کنم مشا یکم بد برداشت کردین.

در ضمن بخش پشتیبانی سایت هم داره تکمیلتر میشه :
                            http://tos.eca.ir/
                            انشالا تا آخر ماه 100% کامل میشه و مملو از اطلاعات مورد نیاز کاربران

دیدگاه

آقای بلورچیان ببخشید می دونم اینجا جا مطرح کردنش نیست ولی من یه سوال در تاپیک زیر پرسیدم با توجه به اینکه شما هم پروگرامر j-link تولید میکنید احتمالا از این موضوع اطلاع دارید میشه سوالمو جواب بدید؟؟؟
                              اینم تاپیک:
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=54635.0
                              خیلی ممنون میشم جواب بدیدی چون فردا دارم می رم بازار کارم عجله ای هست!! :mrgreen:
                              موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X