این مقاله مقدمه ای بر شناسائی بر اساس فرکانسهای رادیوئی(RFID) می باشد و بررسی میکند که چگونه به یک تکنولوژی مهم تبدیل شد.
شناسائی با استفاده از فرکانسهای رادیوئی, اصطلاحی عمومی است که معنی آن سیستمی است که یک مشخصه از یک شیء( مانند یک شماره سریال غیر قابل تکرار) را به صورت بی سیم و با استفاده از امواج رادیوئی ارسال می کند. به زبان ساده تر فرض کنید هر شیء یا کالا یا .... دارای یک شماره سریال است. RFID قادر است این شماره سریال را به دستگاه کارت خوان خود ارسال نماید. یا توجه یه اینکه این عملیات توسط امواج رادیوئی ارسال می گردد, بدیهی است که دستگاه کارت خوان نیاز به برقراری تماس با تگ RFID ( برچسب حاوی شماره سریال که آنرا ارسال می کند) و یا قرار گرفتن در روبروی آن(مانند کارتهای بارکد) ندارد. RFID یکی از روشهای شناسائی اتوماتیک می باشد.

برخی از روشهای شناسائی اتوماتیک عبارتند از: بارکدها , کارت خوانهای نوری و تعدادی از روشهای بیولوژیکی مانند شناسائی شبکیه .روشهای شناسائی اتوماتیک به منظور جلوگیری ازتکرار واردنمودن اطلاعات به صورت دستی صرفه جوئی در زمان و افزایش دقت مورد استفاده قرار می گیرند.

بعضی از تکنولوژی های شناسائی اتوماتیک مانند سیستمهای بارکد,اغلب نیازمند است که یک شخص دستگاه بارکد خوان را در مقابل برچسب یا تگ بارکد قرار دهد. RFID به گونه ای طراحی شده است که دستگاههای کارت خوان را قادر می سازد بدون نیاز به عوامل انسانی اطلاعات درون تگ را خوانده و به کامپیوتر ازسال نماید.

یک تگ RFID معمولی شامل یک تراشه کوچک(آی سی) است که به یک آنتن رادیوئی متصل شده و درون یک لایه محافطت می شوند. این تراشه, قادر به ذخیره سازی بیش اس 2 کیلوبایت اطلاعات می باشد.به عنوان مثال اطلاعاتی شامل تاریخ فروش, تاریخ ارسال , کارخانه سازنده و .... می تواند در این تراشه قرار گیرد.
برگرفته از سايت

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عضویت

براي اطلاعات بيشتر در مورد RFID به سايت فوق و سايت

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عضویت

مراجعه نماييد.