ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2009/11/29
    1
    0

گم و گور شدن یکی از درایوهای سیستم(یکی به فریادم برسه تا سکته نکردم!)

سلام به همه دوستان

آقایون خانومها یه خراب کاری یا یه اشتباه بزرگ مرتکب شدم، که نمی دونم جبران میشه یا نه!! :cry2:

قرار بود که win7 رو تعویض کنم، همه چیز خوب پیش می رفت تا اینکه.... :cry2:
    موقع انتخاب درایو، برای نصب ویندوز متوجه یه فضای 24G شوم شدم، این فضا unalocated بود و بدون استفاده و موقع کلیک کردن روی اون این پیام رو نشون میداد:
    windows cannot be installed to this hard disk space.the selected disk has the maximum number of partitions of this type.

این 24 گیگ جدای از فضای حدودا 100 مگابایتی است که به عنوان سیستم شناخته میشود.

اینجا بود که اون قسمت از نفس خبیث، پیشنهاد داد نرم افزار norton partition magic 8.05 رو اجرا کنم، با این نرم افزار تا حالا کار نکردم ولی اگه درست فکر کرده باشم مال پارتیشن بندی سیستم است، گفتم شاید با اجرای این نرم افزار گزینه ای برای حدس مشکل باشه :cry2:
    سرتون رو به درد نیارم به محض ورود به این نرم افزار یه پیام مبنی بر وجود خطای شماره 110 دریافت کردم که پرسیده بود آیا مشکل رو حل کنم یا نه؟ منم با کمال میل زدم بله، پاسخ داد که مشکل رفع شد و پنجره ای جدید باز شد که نوشته بود خطای شماره 105 وجود داره رفعش کنم؟ این یکی رو زدم نه!
    بعد ازون یه پنجره دیگه باز شد، از منوهای این پنجره info رو آوردم :در اونجا نوشته بودpartition type:bad .

بدون اینکه کار دیگه ای انجام بدم خارج شدم، و رفتم سراغ نصب ویندوز، در بخش انتخاب درایو دیدم که یکی از درایوها نیستش(همونجا فهمیدم که درایوی که همه اطلاعاتم روشه گم وگور شد) ، ویندوز رو نصب کردم ، متاسفانه درایوی که همه اطلاعات علمی روش بوده نیست شده، من مطمئنم که چیزی رو format یا delet نکردم، نظر اساتید چیه؟می تونم درایو رو برگردونم؟چطوری؟ اگه نه که برم راحت سکته کنم. :cry2:
    2011/03/02
    342
    2

پاسخ : گم و گور شدن یکی از درایوهای سیستم(یکی به فریادم برسه تا سکته نکردم!)

:mrgreen:
    فکر می کردم eca قاطی کرده! چون هر چی وارد می شدم بهم به عنوان کاربر جدید خوش آمد می گفت، اون جعفری بالایی هم منم که سالیان پیش ثبت نام کرده،و چون نام کاربری و پسورد خیلی شبیه به همه با اون وارد می شدم، نام کاربری سالیان پیش رو فراموش کرده بودم حالا پیدا شد!
    همیشه بزرگوار تر از آن باشید که برنجید
    و نجیب تر از آن باشید که برنجانید!
    2008/09/26
    1,405
    28

با درود . . .
    اين مشكل معمولا به دليل اشتباه در طريقه نصب سون پيش مياد و منم تو دوره ي سربازي يه چند باري ديدم كه كادري هاي محترم كه ادعاي اطلاعاتشون ميومد و فكر ميكردن خداي كامپيوترن!!!! اين بلا سرشون اومد. براي منم جالبه بفهمم چطوري ميشه درستش كرد. اون موقع ها ما ميگرفتيم به دلايل سازماني ميداديمش به سازمان رايانه پادگان و اونا ريكاوريش ميكردن و نميگفتن چطوري.
    جالب اينه كه حتي با پارتيشن مجيك هم نميشه برش گردوند و ميگه كه بايد درايو گم شده فرمت شه.
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .
    2011/03/02
    342
    2

آقای نصیری ممنون ، ولی من ادعای اطلاعات ندارم! :cry:

EASEUS Partition Recovery 5.0.1 یک نزم افزار زایگان و قدرتمند جهت بازگردانی پارتیشن هارد دیسک می باشد. ممکن است به دلایل مختلفی این اتقاف بیفتد از جمله: قطع ناگهانی برق,ویروس,نصب ویندوز نا معتبر و ... . گاهی اوقات نیز ممکن است کلیه درایور های هارد شما دچار آسیب شود و دسترسی شما به آنها غیر ممکن باشد که باز هم ناشی از بهم ریختگی ترتیب پارتیشن های هارد می باشد که نرم افزار EASEUS Partition Recovery 5.0.1 قادر به بازگردانی درایور های هارد می باشد.

ویژگی های اصلی این نرم افزار:

- قابلیت بازگردانی پارتیشن های FAT/NTFS/EXT2/EXT3
    - قابلیت بازگردانی پارتیشن های پاک شده
    - قابلیت بازگردانی پارتیشن های گم شده
    - و ...

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

این نرم افزار رو دانلود کردم با اجراش درایو رو پیدا می کنه، ولی میگه فقط یه درایو باید انتخاب بشه ، در حالی که یه سری از درایوها به عنوان درایوهای موجود هستند، اگر که علامتشون رو بردارم پیام میده که:آبجی درایو پاک کنم؟ میگم نه والله! :surprised:
    خلاصه فعلا که سر گرمیم! :sad:
    راستشو بخواین جرات نمی کنم زیاد دستکاریش کنم میترسم بپره همه اطلاعات و بیچاره بشم! :cry2:
    2008/09/02
    اصفهان
    1,897
    37

یک ابزار ساده ای هست که من اغلب اینطور مواقع باهاش خیلی حال میکنم. بنام testdisk. دانلودش کنین و بذارین براتون دنبال پارتیشنتون بگرده. وقتی پیداش کرد میتونین بدون اونکه اطلاعات رو روی جدول پارتیشن ها بنویسین فایلهاشو ببینین و در صورت نیاز روی یک پارتیشن سالم کپی شون کنین. البته توصیه دوستانه اینه که حتما اطلاعات مهمتون رو روی DVD یا CD بک پ بگیرین. هارد جای اینجور چیزا نیست.
    2011/05/07
    تبریز
    794
    151

2 یا 3 شال پیش بود که پسر عموم یه لپتاپ دل خرید و داد به من که بک پ بگیرم بعد اینکه بک پ گرفتم با همون پارتیشن مجیک بی تربیت خواستم پارتیشن بندی کنم که پیام داد هارد شما مشکل داره و زدیم که درستش کنه کلا پارتیشن های هارد رو پاک کرد و ما رو گذاشت سر کار. خلاصه بعد از کلی کلنجار رفتن و عرق ریختن با Acronis partition manager (از مجموعه ی Hiren's BootCD ) هارد رو از اول پارتیشن بندی کردم و بک پ رو برگردوندم.. EASEUS هم برای پارتیشن بندی یه نرم افزاری داره که خیلی کاربردیه ولی تحت ویندوز کار میکنه (bootable ش رو ندیدم) بعد از پارتیشن بندی و نصب ویندوز براحتی با برنامه ی GetDataBack میتونید فایل هاتونو برگردونید این نرم افزار 2 نسخه داره یکی برای FAT و یکی برای NTFS
    کلا پارتیشن مجیک 8 با هارد های جدید و مخصوصا لپتاپ ها مشکل داره
    بهترین حالت اینه که هاردتون رو بدون دستکاری از روی یه سیستم دیگه ریکاوری کنید .. اگه full format نکنید و اون محلی که پارتیشنتون بوده رو تقسیم نکنید، GetDataBack خیلی راحت میتونه اطلاعات رو با همون پوشه های قبلی برگردونه .. البته تو ریکاوری نمیشه گفت صد در صد ولی این برنامه با اینکه قدیمیه ولی کارش درسته

اون پیامی هم که موقع نصب ویندوز داده احتمالا به خاطر اینه که پارتیشن های شما همه شون از نوع Primary بودن و در این حالت بیشتر از 4 پارتیشن نمیشه ساخت و باید پارتیشن رو به Logical تغییر بدید.
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را میجوییم که لب چشمه ی امید ، اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ می نگریم ...
    2011/03/02
    342
    2

سلام به همه
    اومدم بگم چه گلی به سرم زدم! اومدم ابروشو درست کنم چشمشم کور کردم. :sad:
    نرم افزارهای مختلی رو امتحان کردم اکثرا نرم افزارهای خوبی بودن ولی چون سریال و کرک مناسب رو نتونستم براشون گیر بیارم نشد اطلاعات رو با اونا بر گردونم!
    آقای آقا زاده نرم افزار tetdisk رو دانلود کردم، از ظاهرش چندان خوشم نیومد ولی با خوندن هلپش دست به کار شدم! و اینجا بود که اوضاع بدتر شد!! قسمت بوت سیستم هم معیوب شد و دیگه کل سیستم بالا نیومد، اینجا بود که تصمیم گرفتم سیستم رو پیش یه متخصص ببرم :mrgreen: (قانون جذب کار خودش رو کرد آنقدر با بدبینی به این نرم افزار نگاه کردم که حالمو گرفت

1 :biggrin
    سعی کردم از این نرم افزار به دقت استفاده کنم، ولی گمون کنم بدونم کجای کار اشتباه کردم به خاطر همین گفتم اینجا نظر شما رو بپرسم:در مرحله ای که آنالیز انجام میشه و درایو ها شناسایی میشن باید نوع هر پارتیشن رو معلوم کرد لاجیکال یا پریمری یا ...، در اینجا من 100 مگابایت سیستم رزرو رو اول پریمری بوت ابل ، انتخاب کردم ولی بعد شک کردم رفتم دیسک منیج رو دیدم نوشته بود پریمری، پس در نهایت پریمری رو انتخاب کردم، وقتی رایت رو زدم بدون اینکه پیام موفقیت رو بده خیلی سریع برگشت صفحه اول testdisk . بعد از اینکه سیستم رو ریست کردم متوجه شدم که دیگه بالا نمیاد، به نظرتون مشکل از همین موردیه که شک داشتم؟

به نظر خودم خیلی خراب کاری نکردم ولی آقایی که قراره کار بازیابی رو انجام بده میگه که همه رو پاک کردی باید روش خیلی کار کنم تا برشون گردونم ، یه سوال دیگه هم دارم اینه که همچین کاری معمولا در چه رنجی هزینه خواهد داشت؟
    ف
    نقل قول نوشته اصلی توسط afceaglee2013
    2 یا 3 شال پیش بود که پسرمشکلبهترین حالت اینه که هاردتون رو بدون دستکاری از روی یه سیستم دیگه ریکاوری کنید .. اگه full format نکنید و اون محلی که پارتیشنتون بوده رو تقسیم نکنید، GetDataBack خیلی راحت میتونه اطلاعات رو با همون پوشه های قبلی برگردونه .. البته تو ریکاوری نمیشه گفت صد در صد ولی این برنامه با اینکه قدیمیه ولی کارش درسته

اون پیامی هم که موقع نصب ویندوز داده احتمالا به خاطر اینه که پارتیشن های شما همه شون از نوع Primary بودن و در این حالت بیشتر از 4 پارتیشن نمیشه ساخت و باید پارتیشن رو به Logical تغییر بدید.
    حق با شما بود،getdataback نمی تونست همه اطلاعات رو برگردونه خصوصا مهم ها رو،handy recovery 5 عالی بود که نتونستم کرک مناسب رو براش پیدا کنم!
    باسپاس

2008/09/02
    اصفهان
    1,897
    37

بنده هم عرض کردم:

میتونین بدون اونکه اطلاعات رو روی جدول پارتیشن ها بنویسین فایلهاشو ببینین
    حالا کامل متوجه شدین که نمی بایستی به چیزی که اطلاعی ازش ندارین دست بزنین.
    اما حالا هم فکر نمیکنم چیز مهمی پیش اومده باشه. قاعدتا باید بشه اطلاعاتی رو که باقی مونده برگردوند. گفتم باقی مونده چون نمیدونم توی این چند وقته کجا های هاردتون رو از بین بردین و اطلاعاتش رو پاک کردین. اما عوضش دو سه تا مورد باید براتون جا افتاده باشه.

1- اگر خواستین به ساختاری دست بزنین به صرف اینکه خیلی از شما کوچکتر ها هم اینکارا رو میکنن نباید خودتون رو توی هچل بندازین.
    2- هارد جای امنی برای نگهداری اطلاعات نیست. برای این کارها باید روی CD و DVD بک پ بگیرین. تازه نگهداری همینا هم قاعده و روش داره که ماها اغلب رعایت نمیکنیم.
    3- در صورت (خدای ناکرده البته) ایجاد مجدد اشکالی روی هر وسیله ای یا با یکی که تجربه شو داشته باشه تماس بگیرین یا حداقل به راهنماییش توجه کنین. تا ضرر کمتری ببینین.
    4- از ارائه مسائل کاری که به جواب نرسیده روی سایت های اینترنتی خودداری کنین تا یکی مثل من بیکار براتون این اراجیف رو قطار نکنه!!!
    5- از شوخی گذشته یک ابزار هست که من خودم با قیمتی حدود 20 تومن خریدم و هارد شما رو میتونه به یک فرم اکسترنال تبدیل کنه که روی یک سیستم سالم بتونین ریکاوریش کنین.
    6- ....... (این یکی خیلی مهم نیست!!)
    7- من باب اطلاعتون هم پارتیشن فرم primary میتونه bootable باشه یا نباشه و شما با ست کردنش به عنوان "نباشه" امکان بوت سیستم رو ازش گرفتین.
    8- (چون میدونم اصفهان تشریف ندارین!!) اگر اصفهان بودین میتونستم یک چک براتون بکنم که اگر بشه اطلاعات رو برگردونم.
    9 به بعدش هم طلبتون!!

راستی!
    قاعدتا اگر چیزی بطور کامل پاک شده باشه قابل برگشت نیست. و اگر قرار باشه بتونه با این تیپ ابزارها برگردونده بشه که خودش کاری نمیکنه اینا براش هارد رو آنالیز میکنن. خواست گرون بگیره جلوش وایسین. فرض کنین اصفهانی هستین!!!!
    2010/07/13
    تهران
    1,282
    19

پاسخ : گم و گور شدن يکي از درايوهاي سيستم(يکي به فريادم برسه تا سکته نکردم!)

سلام
    معرفي ميکنم مازيار هستم متخصّص فول کامپيوتر ابر رايانه معروف به مازي7 :mrgreen:

اون قديما يه قلطي کرديم گفتيم برنامه پارتيشن مجيک رو بنصبيم ببينيم چيه چشتون روز بد نبيمه با کمي دستکاري ديدم همه پارتيشنام به جز ويندوز رفت :angry:
    گفتم اشکال نداره ميرم با fdisk پارتيشن ميسازم که يدفه يه چيزي به مغزم رسيد که اگه پارتيشن بسازم خوب بعدش بايد فرمت کنم
    پس بيخيال شدم
    يه برنامه بود اسمشو يادم نيست ولي فکر کنم اين بود : o&o ntfs fat recovery بود که متناسب با نوع فرمت مثلا NTFS نصب ميکردين

با اين برنامه تمام پارتيشنا رو آورد ولي فقط تو خود برنامه نشون ميداد ولي گزينه کپي داشت
    پس منم هارد به هارد کردم و وقتي کپي رو ميزدم ميگفت کجا ميخواي بريزي ؟؟؟ منم گفتم زحمت بکش بريز تو اون يکي هارد
    اين بود داستان ما قصّه ما به سر رسيد ولي کلاغه رو زنگ زدم گفت تو ترافيکم نرسيدم :mrgreen:

جدا از شوخي اين برنامه جون منو نجات داد اسم دقيقشو گير ميارم ميگم
    AV Maziton 100
    Render By Artlantis Studio
    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]
    2011/03/02
    342
    2

سپاس فراوان از آقایان آقازاده و آقا مازیار
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا آقازاده
    راستی!
    قاعدتا اگر چیزی بطور کامل پاک شده باشه قابل برگشت نیست. و اگر قرار باشه بتونه با این تیپ ابزارها برگردونده بشه که خودش کاری نمیکنه اینا براش هارد رو آنالیز میکنن. خواست گرون بگیره جلوش وایسین. فرض کنین اصفهانی هستین!!!!
    تلاشمو می کنم که مث یه اصفهانی جلوش وایسم، ولی واقعا کار سختیه!!

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyar123
    جدا از شوخي اين برنامه جون منو نجات داد اسم دقيقشو گير ميارم ميگم
    ممنون از لطفتون، یه کم دیر شده ولی حتما اسمشو بفرمائید قصد دارم برا خراب کاری بعدی نرم افزاری رو که شما معرفی می کنید استفاده کنم!
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18