اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گم و گور شدن یکی از درایوهای سیستم(یکی به فریادم برسه تا سکته نکردم!)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گم و گور شدن یکی از درایوهای سیستم(یکی به فریادم برسه تا سکته نکردم!)

سلام به همه دوستان

آقایون خانومها یه خراب کاری یا یه اشتباه بزرگ مرتکب شدم، که نمی دونم جبران میشه یا نه!! :cry2:

قرار بود که win7 رو تعویض کنم، همه چیز خوب پیش می رفت تا اینکه.... :cry2:
    موقع انتخاب درایو، برای نصب ویندوز متوجه یه فضای 24G شوم شدم، این فضا unalocated بود و بدون استفاده و موقع کلیک کردن روی اون این پیام رو نشون میداد:
    windows cannot be installed to this hard disk space.the selected disk has the maximum number of partitions of this type.

این 24 گیگ جدای از فضای حدودا 100 مگابایتی است که به عنوان سیستم شناخته میشود.

اینجا بود که اون قسمت از نفس خبیث، پیشنهاد داد نرم افزار norton partition magic 8.05 رو اجرا کنم، با این نرم افزار تا حالا کار نکردم ولی اگه درست فکر کرده باشم مال پارتیشن بندی سیستم است، گفتم شاید با اجرای این نرم افزار گزینه ای برای حدس مشکل باشه :cry2:
    سرتون رو به درد نیارم به محض ورود به این نرم افزار یه پیام مبنی بر وجود خطای شماره 110 دریافت کردم که پرسیده بود آیا مشکل رو حل کنم یا نه؟ منم با کمال میل زدم بله، پاسخ داد که مشکل رفع شد و پنجره ای جدید باز شد که نوشته بود خطای شماره 105 وجود داره رفعش کنم؟ این یکی رو زدم نه!
    بعد ازون یه پنجره دیگه باز شد، از منوهای این پنجره info رو آوردم :در اونجا نوشته بودpartition type:bad .

بدون اینکه کار دیگه ای انجام بدم خارج شدم، و رفتم سراغ نصب ویندوز، در بخش انتخاب درایو دیدم که یکی از درایوها نیستش(همونجا فهمیدم که درایوی که همه اطلاعاتم روشه گم وگور شد) ، ویندوز رو نصب کردم ، متاسفانه درایوی که همه اطلاعات علمی روش بوده نیست شده، من مطمئنم که چیزی رو format یا delet نکردم، نظر اساتید چیه؟می تونم درایو رو برگردونم؟چطوری؟ اگه نه که برم راحت سکته کنم. :cry2:

پاسخ : گم و گور شدن یکی از درایوهای سیستم(یکی به فریادم برسه تا سکته نکردم!)

:mrgreen:
    فکر می کردم eca قاطی کرده! چون هر چی وارد می شدم بهم به عنوان کاربر جدید خوش آمد می گفت، اون جعفری بالایی هم منم که سالیان پیش ثبت نام کرده،و چون نام کاربری و پسورد خیلی شبیه به همه با اون وارد می شدم، نام کاربری سالیان پیش رو فراموش کرده بودم حالا پیدا شد!
    همیشه بزرگوار تر از آن باشید که برنجید
    و نجیب تر از آن باشید که برنجانید!

دیدگاه

با درود . . .
      این مشکل معمولا به دلیل اشتباه در طریقه نصب سون پیش میاد و منم تو دوره ی سربازی یه چند باری دیدم که کادری های محترم که ادعای اطلاعاتشون میومد و فکر میکردن خدای کامپیوترن!!!! این بلا سرشون اومد. برای منم جالبه بفهمم چطوری میشه درستش کرد. اون موقع ها ما میگرفتیم به دلایل سازمانی میدادیمش به سازمان رایانه پادگان و اونا ریکاوریش میکردن و نمیگفتن چطوری.
      جالب اینه که حتی با پارتیشن مجیک هم نمیشه برش گردوند و میگه که باید درایو گم شده فرمت شه.
      درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

آقای نصیری ممنون ، ولی من ادعای اطلاعات ندارم! :cry:

EASEUS Partition Recovery 5.0.1 یک نزم افزار زایگان و قدرتمند جهت بازگردانی پارتیشن هارد دیسک می باشد. ممکن است به دلایل مختلفی این اتقاف بیفتد از جمله: قطع ناگهانی برق,ویروس,نصب ویندوز نا معتبر و ... . گاهی اوقات نیز ممکن است کلیه درایور های هارد شما دچار آسیب شود و دسترسی شما به آنها غیر ممکن باشد که باز هم ناشی از بهم ریختگی ترتیب پارتیشن های هارد می باشد که نرم افزار EASEUS Partition Recovery 5.0.1 قادر به بازگردانی درایور های هارد می باشد.

ویژگی های اصلی این نرم افزار:

- قابلیت بازگردانی پارتیشن های FAT/NTFS/EXT2/EXT3
        - قابلیت بازگردانی پارتیشن های پاک شده
        - قابلیت بازگردانی پارتیشن های گم شده
        - و ...

http://www.p30day.com/tag/%D8%A8%D8%...%AF%D9%87.html

این نرم افزار رو دانلود کردم با اجراش درایو رو پیدا می کنه، ولی میگه فقط یه درایو باید انتخاب بشه ، در حالی که یه سری از درایوها به عنوان درایوهای موجود هستند، اگر که علامتشون رو بردارم پیام میده که:آبجی درایو پاک کنم؟ میگم نه والله! :surprised:
        خلاصه فعلا که سر گرمیم! :sad:
        راستشو بخواین جرات نمی کنم زیاد دستکاریش کنم میترسم بپره همه اطلاعات و بیچاره بشم! :cry2:

دیدگاه

یک ابزار ساده ای هست که من اغلب اینطور مواقع باهاش خیلی حال میکنم. بنام testdisk. دانلودش کنین و بذارین براتون دنبال پارتیشنتون بگرده. وقتی پیداش کرد میتونین بدون اونکه اطلاعات رو روی جدول پارتیشن ها بنویسین فایلهاشو ببینین و در صورت نیاز روی یک پارتیشن سالم کپی شون کنین. البته توصیه دوستانه اینه که حتما اطلاعات مهمتون رو روی DVD یا CD بک پ بگیرین. هارد جای اینجور چیزا نیست.

دیدگاه

2 یا 3 شال پیش بود که پسر عموم یه لپتاپ دل خرید و داد به من که بک پ بگیرم بعد اینکه بک پ گرفتم با همون پارتیشن مجیک بی تربیت خواستم پارتیشن بندی کنم که پیام داد هارد شما مشکل داره و زدیم که درستش کنه کلا پارتیشن های هارد رو پاک کرد و ما رو گذاشت سر کار. خلاصه بعد از کلی کلنجار رفتن و عرق ریختن با Acronis partition manager (از مجموعه ی Hiren's BootCD ) هارد رو از اول پارتیشن بندی کردم و بک پ رو برگردوندم.. EASEUS هم برای پارتیشن بندی یه نرم افزاری داره که خیلی کاربردیه ولی تحت ویندوز کار میکنه (bootable ش رو ندیدم) بعد از پارتیشن بندی و نصب ویندوز براحتی با برنامه ی GetDataBack میتونید فایل هاتونو برگردونید این نرم افزار 2 نسخه داره یکی برای FAT و یکی برای NTFS
            کلا پارتیشن مجیک 8 با هارد های جدید و مخصوصا لپتاپ ها مشکل داره
            بهترین حالت اینه که هاردتون رو بدون دستکاری از روی یه سیستم دیگه ریکاوری کنید .. اگه full format نکنید و اون محلی که پارتیشنتون بوده رو تقسیم نکنید، GetDataBack خیلی راحت میتونه اطلاعات رو با همون پوشه های قبلی برگردونه .. البته تو ریکاوری نمیشه گفت صد در صد ولی این برنامه با اینکه قدیمیه ولی کارش درسته

اون پیامی هم که موقع نصب ویندوز داده احتمالا به خاطر اینه که پارتیشن های شما همه شون از نوع Primary بودن و در این حالت بیشتر از 4 پارتیشن نمیشه ساخت و باید پارتیشن رو به Logical تغییر بدید.
            زندگی پر ز وجود است ولی ..
            ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

سلام به همه
              اومدم بگم چه گلی به سرم زدم! اومدم ابروشو درست کنم چشمشم کور کردم. :sad:
              نرم افزارهای مختلی رو امتحان کردم اکثرا نرم افزارهای خوبی بودن ولی چون سریال و کرک مناسب رو نتونستم براشون گیر بیارم نشد اطلاعات رو با اونا بر گردونم!
              آقای آقا زاده نرم افزار tetdisk رو دانلود کردم، از ظاهرش چندان خوشم نیومد ولی با خوندن هلپش دست به کار شدم! و اینجا بود که اوضاع بدتر شد!! قسمت بوت سیستم هم معیوب شد و دیگه کل سیستم بالا نیومد، اینجا بود که تصمیم گرفتم سیستم رو پیش یه متخصص ببرم :mrgreen: (قانون جذب کار خودش رو کرد آنقدر با بدبینی به این نرم افزار نگاه کردم که حالمو گرفت

1 :biggrin
              سعی کردم از این نرم افزار به دقت استفاده کنم، ولی گمون کنم بدونم کجای کار اشتباه کردم به خاطر همین گفتم اینجا نظر شما رو بپرسم:در مرحله ای که آنالیز انجام میشه و درایو ها شناسایی میشن باید نوع هر پارتیشن رو معلوم کرد لاجیکال یا پریمری یا ...، در اینجا من 100 مگابایت سیستم رزرو رو اول پریمری بوت ابل ، انتخاب کردم ولی بعد شک کردم رفتم دیسک منیج رو دیدم نوشته بود پریمری، پس در نهایت پریمری رو انتخاب کردم، وقتی رایت رو زدم بدون اینکه پیام موفقیت رو بده خیلی سریع برگشت صفحه اول testdisk . بعد از اینکه سیستم رو ریست کردم متوجه شدم که دیگه بالا نمیاد، به نظرتون مشکل از همین موردیه که شک داشتم؟

به نظر خودم خیلی خراب کاری نکردم ولی آقایی که قراره کار بازیابی رو انجام بده میگه که همه رو پاک کردی باید روش خیلی کار کنم تا برشون گردونم ، یه سوال دیگه هم دارم اینه که همچین کاری معمولا در چه رنجی هزینه خواهد داشت؟
              ف
              نوشته اصلی توسط afceaglee2013
              2 یا 3 شال پیش بود که پسرمشکلبهترین حالت اینه که هاردتون رو بدون دستکاری از روی یه سیستم دیگه ریکاوری کنید .. اگه full format نکنید و اون محلی که پارتیشنتون بوده رو تقسیم نکنید، GetDataBack خیلی راحت میتونه اطلاعات رو با همون پوشه های قبلی برگردونه .. البته تو ریکاوری نمیشه گفت صد در صد ولی این برنامه با اینکه قدیمیه ولی کارش درسته

اون پیامی هم که موقع نصب ویندوز داده احتمالا به خاطر اینه که پارتیشن های شما همه شون از نوع Primary بودن و در این حالت بیشتر از 4 پارتیشن نمیشه ساخت و باید پارتیشن رو به Logical تغییر بدید.
              حق با شما بود،getdataback نمی تونست همه اطلاعات رو برگردونه خصوصا مهم ها رو،handy recovery 5 عالی بود که نتونستم کرک مناسب رو براش پیدا کنم!
              باسپاس

دیدگاه

بنده هم عرض کردم:

میتونین بدون اونکه اطلاعات رو روی جدول پارتیشن ها بنویسین فایلهاشو ببینین
                حالا کامل متوجه شدین که نمی بایستی به چیزی که اطلاعی ازش ندارین دست بزنین.
                اما حالا هم فکر نمیکنم چیز مهمی پیش اومده باشه. قاعدتا باید بشه اطلاعاتی رو که باقی مونده برگردوند. گفتم باقی مونده چون نمیدونم توی این چند وقته کجا های هاردتون رو از بین بردین و اطلاعاتش رو پاک کردین. اما عوضش دو سه تا مورد باید براتون جا افتاده باشه.

1- اگر خواستین به ساختاری دست بزنین به صرف اینکه خیلی از شما کوچکتر ها هم اینکارا رو میکنن نباید خودتون رو توی هچل بندازین.
                2- هارد جای امنی برای نگهداری اطلاعات نیست. برای این کارها باید روی CD و DVD بک پ بگیرین. تازه نگهداری همینا هم قاعده و روش داره که ماها اغلب رعایت نمیکنیم.
                3- در صورت (خدای ناکرده البته) ایجاد مجدد اشکالی روی هر وسیله ای یا با یکی که تجربه شو داشته باشه تماس بگیرین یا حداقل به راهنماییش توجه کنین. تا ضرر کمتری ببینین.
                4- از ارائه مسائل کاری که به جواب نرسیده روی سایت های اینترنتی خودداری کنین تا یکی مثل من بیکار براتون این اراجیف رو قطار نکنه!!!
                5- از شوخی گذشته یک ابزار هست که من خودم با قیمتی حدود 20 تومن خریدم و هارد شما رو میتونه به یک فرم اکسترنال تبدیل کنه که روی یک سیستم سالم بتونین ریکاوریش کنین.
                6- ....... (این یکی خیلی مهم نیست!!)
                7- من باب اطلاعتون هم پارتیشن فرم primary میتونه bootable باشه یا نباشه و شما با ست کردنش به عنوان "نباشه" امکان بوت سیستم رو ازش گرفتین.
                8- (چون میدونم اصفهان تشریف ندارین!!) اگر اصفهان بودین میتونستم یک چک براتون بکنم که اگر بشه اطلاعات رو برگردونم.
                9 به بعدش هم طلبتون!!

راستی!
                قاعدتا اگر چیزی بطور کامل پاک شده باشه قابل برگشت نیست. و اگر قرار باشه بتونه با این تیپ ابزارها برگردونده بشه که خودش کاری نمیکنه اینا براش هارد رو آنالیز میکنن. خواست گرون بگیره جلوش وایسین. فرض کنین اصفهانی هستین!!!!

دیدگاه

سلام
                  معرفی میکنم مازیار هستم متخصّص فول کامپیوتر ابر رایانه معروف به مازی7 :mrgreen:

اون قدیما یه قلطی کردیم گفتیم برنامه پارتیشن مجیک رو بنصبیم ببینیم چیه چشتون روز بد نبیمه با کمی دستکاری دیدم همه پارتیشنام به جز ویندوز رفت :angry:
                  گفتم اشکال نداره میرم با fdisk پارتیشن میسازم که یدفه یه چیزی به مغزم رسید که اگه پارتیشن بسازم خوب بعدش باید فرمت کنم
                  پس بیخیال شدم
                  یه برنامه بود اسمشو یادم نیست ولی فکر کنم این بود : o&o ntfs fat recovery بود که متناسب با نوع فرمت مثلا NTFS نصب میکردین

با این برنامه تمام پارتیشنا رو آورد ولی فقط تو خود برنامه نشون میداد ولی گزینه کپی داشت
                  پس منم هارد به هارد کردم و وقتی کپی رو میزدم میگفت کجا میخوای بریزی ؟؟؟ منم گفتم زحمت بکش بریز تو اون یکی هارد
                  این بود داستان ما قصّه ما به سر رسید ولی کلاغه رو زنگ زدم گفت تو ترافیکم نرسیدم :mrgreen:

جدا از شوخی این برنامه جون منو نجات داد اسم دقیقشو گیر میارم میگم
                  AV Maziton 100
                  Render By Artlantis Studio
                  [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

سپاس فراوان از آقایان آقازاده و آقا مازیار
                    نوشته اصلی توسط رضا آقازاده
                    راستی!
                    قاعدتا اگر چیزی بطور کامل پاک شده باشه قابل برگشت نیست. و اگر قرار باشه بتونه با این تیپ ابزارها برگردونده بشه که خودش کاری نمیکنه اینا براش هارد رو آنالیز میکنن. خواست گرون بگیره جلوش وایسین. فرض کنین اصفهانی هستین!!!!
                    تلاشمو می کنم که مث یه اصفهانی جلوش وایسم، ولی واقعا کار سختیه!!

نوشته اصلی توسط maziyar123
                    جدا از شوخی این برنامه جون منو نجات داد اسم دقیقشو گیر میارم میگم
                    ممنون از لطفتون، یه کم دیر شده ولی حتما اسمشو بفرمائید قصد دارم برا خراب کاری بعدی نرم افزاری رو که شما معرفی می کنید استفاده کنم!

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                      شاید پرسیدن این سوال دیر باشه
                      ولی می پرسم
                      توی
                      disk management
                      ویندوز کل هاردت رو چطوری نشان می داد
                      راه ساده برای دیدن این پنجره
                      تو run بنویس
                      diskmgmt.msc
                      تو ویندوز 7
                      نمیدونم این دستور کار میکنه یا نه

دیدگاه

سلام :mrgreen:

نوشته اصلی توسط ali.reza
                        سلام دوست عزیز
                        شاید پرسیدن این سوال دیر باشه
                        ولی می پرسم
                        توی
                        disk management
                        ویندوز کل هاردت رو چطوری نشان می داد
                        راه ساده برای دیدن این پنجره
                        تو run بنویس
                        diskmgmt.msc
                        تو ویندوز 7
                        نمیدونم این دستور کار میکنه یا نه

اول 100 مگا بایت سیستم رزرو بعد 58 گیگ سیستم و بعد 97 گیگ (درایوی که گم و گور شده بود در حالی که وضعیتش unallocated بود) و بعد 120 گیگ درایو بعدی
                        هر سه تا درایو سالم ، پریمری بودند.

خیال کردم میدم به متخصص درستش میکنه ولی آقای متخصص اون یکی چشمش هم کور کرد!

قضیه از این قراره که: من با نرم افزار vm ware workstation یه ویندوز مجازی xp نصب کرده بودم (2 سالی هست که از این نرم افزار برای اجرای برنامه هایی که رو 7 کار نمی کنن استفاده می کنم) و فضای 40 گیگ رو به صورت مجازی براش در همین درایوی که گم و گور شده ،در نظر گرفته بودم. این آقای متخصص بعد از کلی کلاس که من پروفشنال روش کار می کنم و زمان لازم داره و ... و بعد از 5 روز ، با وجود اینکه من تاکید کرده بودم فضای 97 گیگ باید بازیابی بشه، 40 گیگ رو بازیابی کرده و پارتیشن ها رو هم دست کاری کرده و خلاصه اینکه هیچ کدوم از اطلاعاتم رو برنگردونده! این در حالی است که وقتی خودم از نرم افزارهای بازیابی استفاده می کردم اثری از این 40 گیگ نبود!
                        تازه حالا خوبه این شرکت رو 4_5 ساله میشناسم و اسم و رسم خوبی داره :biggrin:
                        الان که دوباره با نرم افزارهای بازیابی هارد رو آنالیز می کنم هیچ کدوم از اطلاعات پیدا نمی شند! ولی قربون بزرگی خدا برم سکته نکردم ،توهم بود که سکته می کنم

از همه دوستانی که منو راهنمایی کردند بی نهایت ممنون و سپاس گزارم

دیدگاه

قربون بزرگی خدا برم سکته نکردم ،توهم بود که سکته می کنم
                          صد حیف!
                          :mrgreen:

دیدگاه

با درود مجدد . . .
                            شرمنده ما دیر رسیدیم برامون ته دیگش هم نذاشتید
                            نوشته اصلی توسط رضا آقازاده
                            oo:
                            آقا رضا شرمنده اینو میگم اما حتی اگه 100 بار هم فرمت کنی باز یه سری نرم افزارهای سری و اختصاصی هست که میتونه بر گردونه!!!
                            یه نرم افزاری بود که اون زمان که ما سربازی بودم ازش استفاده میکردن برای فرمت کردن هارد و اطلاعات. اسمشو دقیق یادم نیست اما آیکون چرخ گوشت داشت!!! میگفتن یه زمان سیا برای پاک کردن اطلاعاتش از این نرم افزار استفاده مییکرده. این لعنتی کل هاردو پاک میکرده و دوباره با ff هگز پرش میکرده و به یه سکتورهای خاصی هم که وظیفه نگهداری مقادیر اصلی خود هارد رو داشتن دسترسی پیدا میکرده و علی یارت، اونارم ناکار میکرده!! بعد برای اینکه مطئمن شه چند ده بار دوباره اینکارو تکرار میکرد!!!
                            این یکی از اون نرمافزارهای هیولاست که برای پاکسازی ازش استفاده میشه.
                            اونوقت جالبه بدونید بعلت ترس از اینکه باز کسی بتونه اطلاعاتو برگردونه این نرم افزار رو کنار گذاشتن و الان تو بازاره و بعضی از قسمتهای نظامی از نوع اختصاصیش برای پاکسازی استفاده میکنن!!!
                            برای برگردوندن اطلاعات راه های زیادی هست. اما هزینه بره.

خانم جعفری با این تفاصیر فکر کنم اگر یه مقدار دیگه ادامه بدید کلا کامپیوتر رو به خاک تبدیل کنید و کلا" نابود بشه!!!!

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                            بدرود . . .

دیدگاه

بنده هم شرمنده!
                              برنامه های فرمت هارد در اصل فرمت نمیکنن. فقط یک بار verify میکنن که هارد سکتور بد سخت افزاری نداشته باشه. همین. و گرنه منطقا وقتی روی یک سکتور اطلاعاتی نوشته بشه اطلاعات قبلی از بین میره. و ضمنا این چیزی که شما قید کردین اسمش پاک کردن نیست. بهش میکن wipe کردن.
                              ضمنا اگر ساختار هارد بهم بخوره محدوده های FAT میتونه روی قسمت های داده ای بشینه و اون ها رو از بین ببره. اون برنامه هایی رو هم که میگین اطلاعات رو برمیگردونن به این علت میتونن اینکارو بکنن که در صورت ایجاد فایل جدید با حذف فایل قبلی؛ معمولا سیستمهای فایل سعی میکنن فایل جدید روی قسمتهایی قرار داده بشه که ترجیحا recently استفاده نشده باشه. وگرنه مطلقا نمیشه اطلاعات قبلی رو برگردوند. ضمنا این اطلاعاتی که این نرم افزار ها برمیگردونن یکی از نسخه های قدیمی فایل مورد نظر میتونه باشه.
                              ایضا؛ اگر خواستی کل هارد فرمت بشه و با مقادی 0xF5 پر بشه باید low level format اش کنین. به همون دلیلی که عرض شد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X