اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای سنسور دزدگیر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای سنسور دزدگیر

سلام
    من یک سنسور دزدگیر گرفتم که بصورت جفتی هست و هر دو دو پایه اند،میخواستم سوال کنم در اینجا کسی تا بحال از این نوع سنسور استفاده کرده؟ممکنه لطف کنید و منو راهنمایی کنید:
    عکس سنسور

روی یکی Rنوشته شده ویکیT
    من باید این سنسور رو به atmega32وصل کنم و تستش کنم چطور میتونم این کارو کنم و چطور پایه هاش درایو میشه.
    ممنون
    خداوند زمین را مدوّر آفرید تا به انسان بگوید
    همان لحظه ای که تصوّر می کنی به آخر دنیا رسیده ای؛
    درست در نقطه ی آغاز هستی.

پاسخ : درخواست راهنمایی برای سنسور دزدگیر

گفتن یه سنسور خالی فکر نکنم فایده داشته باشه .
    چه نوع سنسوریه . اسمش چیه . چیزی فروشنده نگفت .
    پایش شاید همون RX TX باشه . ، میکرو و...
    شمر ۱۴۰۰سال پیش مُرد؛شمر زمانت بشناس.
    [img width=400 height=100]http:///uploads/140623781981451.png[/img]
    [glow=green,2,100]یاحسین تشنه لب[/glow]

دیدگاه

کی به شما گفته این سنسور دزدیگه؟
      اینا فرستنده و گیرنده مافوق صوت هستند که باید بر اساس توانی که دارن بهشون یه پالس 40Khz بدی البته این مال TX هستش یعنی فرستنده

برای گیرنده هم باید یه تقویت کننده بزاری ویه مقایسه گر یه ای سی بود که همه اینکارا رو میگرد یاد نیست اسمش چی بود حالا پیدا کردم مینویسم برات ولی برای دزدی گیر میتونی از تغییراتی که توی تاخیر ارسال و دریافت داری حس کنی که چیزی توی ماشین حرکت کرده یا نه :rolleyes:

دیدگاه

البته برای دزد گیر از pir استفاده کنی بهتره
        با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
          البته برای دزد گیر از pir استفاده کنی بهتره
          با تشکر
          فکر کنم ایده خوبی نباشه چون تغییر دما رو حس می کنه ممکنه همش دزدگیر رو به صدا در بیاره

دیدگاه

سلام
            این دوتا فرستنده و گیرنده اولتراسونیک هستند و در دزدگیر ماشین هم استفاده میشه .
            دزدگیری ها بهش میگن (چشم)
            مدارای زیادی در مورد به این قطعات وجود داره ولی باید بگی کجا میخای استفاده کنی .
            مثلاً میتونی با این دوتا قطعه قد یک انسان یا قمق آب یک تانکر رو بدون تماس اندازه گیری کنی
            یا میتونی تو توانهای بالا با این قطعات آب رو جوش بیاری
            یا مینونی همون دزدگیر رو درست کنی
            اگر مداری برای دزدگیر میخای درست کنی بهتر بدونی که قیمت کاملش داخل بازار 4500 تومانه
            تشکر هم چيز بدي نيست , به امتحانش مي ارزه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsansalary
              سلام
              این دوتا فرستنده و گیرنده اولتراسونیک هستند و در دزدگیر ماشین هم استفاده میشه .
              دزدگیری ها بهش میگن (چشم)
              مدارای زیادی در مورد به این قطعات وجود داره ولی باید بگی کجا میخای استفاده کنی .
              مثلاً میتونی با این دوتا قطعه قد یک انسان یا قمق آب یک تانکر رو بدون تماس اندازه گیری کنی
              یا میتونی تو توانهای بالا با این قطعات آب رو جوش بیاری
              یا مینونی همون دزدگیر رو درست کنی
              اگر مداری برای دزدگیر میخای درست کنی بهتر بدونی که قیمت کاملش داخل بازار 4500 تومانه
              ببخشید میشه در مورد عمق آب یک تانک توضیح بدین روش چطوریه؟ :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                فکر کنم ایده خوبی نباشه چون تغییر دما رو حس می کنه ممکنه همش دزدگیر رو به صدا در بیاره
                سلام اروین جان
                اینا در واقع همون حرکت رو سنس میکنند ولی به خاطر فیلتری که دارند فقط حرکات اجسام گرم رو حس میکنند و مزیتی که نسبت به التراسونیک دارند اینه که
                1- فضای بیشتری رو میتونند پوشش بدند
                2-فقط به اجسام گرم متحرک(جان دار) حساس هستند
                البته استفاده ترکیبی از این دو سنسور در یک دزد گیر هم نتیجه خوبی داره

دیدگاه

باتشکر بخاطر جوابهاتون
                  :
                  من این سنسور رو بعنوان سنسور دزدگیر خریدم که حرکت رو سنس کنه و 1 بفرسته برای میکرو(کاربرد : دزدگیرخانگی)
                  ممنون میشم اطلاعات کامل برای خرید این سنسور رو دراختیارم بزارید.
                  آقای علی پور:سنسور pir نیاز به مدار درایور داره من به جهت راحتی نیاز دارم از یک سنسور تک استفاده کنم.
                  البنه رو pir هم کار میکنم ولی مشکلاتی هست.

جناب ehsansalary:درمورد نوع استفادم در بالا توضیح دادم . من پک کامل این مداررو 25000تومان قیمت کردم.ممکنه بفرمایید مداری که شما دیدید با چی کار شده؟(سنسور)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ROYA2
                    باتشکر بخاطر جوابهاتون
                    :
                    من این سنسور رو بعنوان سنسور دزدگیر خریدم که حرکت رو سنس کنه و 1 بفرسته برای میکرو(کاربرد : دزدگیرخانگی)
                    آقای علی پور:سنسور pir نیاز به مدار درایور داره من به جهت راحتی نیاز دارم از یک سنسور تک استفاده کنم.

جناب ehsansalary:درمورد نوع استفادم در بالا توضیح دادم . من پک کامل این مداررو 25000تومان قیمت کردم.ممکنه بفرمایید مداری که شما دیدید با چی کار شده؟(سنسور)
                    فکر کنم اگه قظیه دزدگیر خونه باشه میتونی از موشن دیتکتور آماده با قیمت حدود 7 تا 11 تومن استفاده کنی که همه چی هم داره

دیدگاه

motion detector که یک عبارته!!!!!! منظورت اینه که یک سنسور خاص هست؟مگه از pir استفاده نمیشه براش؟یا حتی اشعه ها؟
                      جانم به فدای ائمه اطهار
                      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                        فکر کنم اگه قضیه دزدگیر خونه باشه میتونی از موشن دیتکتور آماده با قیمت حدود 7 تا 11 تومن استفاده کنی که همه چی هم داره
                        ظاهرا موشن دیتکتورها انواع مختلف داره و آلتراسونیک هم جزءشون هست، ممکنه اطلاعات دقیق بدید و همینطور اگر اطلاعاتی درموردد بستنش در مدار؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ROYA2
                          ظاهرا موشن دیتکتورها انواع مختلف داره و آلتراسونیک هم جزءشون هست، ممکنه اطلاعات دقیق بدید و همینطور اگر اطلاعاتی درموردد بستنش در مدار؟
                          من خیلی اطلاعات ندارم ولی میدونم همه چیش آمادس و فقط یه خروجی 0 و 1 داره راحت میتونی ازش استفاده کنی برای خونه هم فقط از همین غیر التراسونیک استفاده کنی بهتره بردش زیاد تره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ROYA2
                            باتشکر بخاطر جوابهاتون
                            :

سلام دوست عزیز
                            سنسور های التراسونیک هم نیاز به مدار برای درایو کردن دارن
                            با تشکر

دیدگاه

سنسور های مورد استفاده در دزدگیر های اماکن همون PIR هستن(البته با عدسی مخصوص)
                              در دزدگیرهای اتومبیل هم اکثر از آلتراسونیک استفاده میآ‌کنن و من تا به حال ندیدم که از PIR استفاده بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X