اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پس از تبدیل شماتیک به پیسیبی چرا برد می افته بیرون صفحه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام
    مثلا اندازه برد 10*10 هست ولی این طوری میشه
    :surprised:

پاسخ : پس از تبدیل شماتیک به پیسیبی چرا برد می افته بیرون صفحه ؟

یه سوال دیگه :
    من یه قطعه تو شماتیک کشیدم که تو کتابخونه نبود
    حالا وقتی میخام پی سی بی رو اپدیت کنم فوت پرینت اون رو میخاد
    منم میخام از یه نقشه دیگه کپی کنم بزارم تو پی سی بی ( مثل همون کاری که تو شماتیک کردم) ولی اینجا وقتی پیست میکنم چه جوری به نرم افزار بفهمونم که این قطعه همون ایسی ای هست که ایدیت نشده ؟؟

دیدگاه

1- اگر منظورتون از برد اون خط صورتی رنگ.اون برد نیست و فقط یک کارد. همیشه مدار بیرون قسمت سیاه رنگ می فته که باید خودت چینش را تعیین کنی.

2- برای معرفی فوت پرینت در محیط شماتیک دوبار روی قطعه کلیک کنید بعد روی فوت پرینت دوبار کلیک کنید و گزینه any را بزنید و با کلیک بر روی (بروز)فوت پرینت جدید را معرفی کنید.

دیدگاه

مرسی

من تفیراتی تو شماتیک دادم ولی تو پی سی بی اعمال نمیشه. چی کار کنم ؟ ایدیت رو هم میزنم

یه شماتیکی کشیدم ولی قبلش یادم رفته بود open project کنم و pcb ایجاد کنم و ... و فقط رفتم از new شماتیک زدم کشیدم حالا اونو چه جوری بیام براش pcb بزنم؟

دیدگاه

pcb

سلام
          در مورد سوال اولت .
          خوب کادر keep-out-layer هست که نباید از قسمت مشکی بیرون بیفته .(احتمالا نرم افزارت مشکل داره) .
          ولی توصیه من برای کشیدن pcb اینه که اول تو قسمت Files(نه File) (سمت چپ برنامه) تو قسمت new یه blank project(pcb) بسازی بعد تو همون قسمت new یه shematic sheet را بسازی بعد تو قسمت new form template از طریق pcb board wizard یه برد با اندازه دلخواه بسازی بعد اونو تو قسمت Projrcts(همون زیر files) بردی رو که ساخته دراگ کنی تو قسمته pcb-Project .و بعد باید save all کنی . بعد شروع کنی شماتیکت رو بکشی . بعد تو منوی project کامپایلش کنی و تو pcb از منویم design ،ب importesh کنی . البته این می تونه جواب سوال سومت هم باشه اینطوری که وقتیblank project(pcb) رو ساختی شماتیکت رو دراگ کنی داخلش .

دیدگاه

در مورد footprint

بازم سلام
            خوب Ali-j جواب درستی بهت داده و با این کار دیگه احتیاج هم نیست که قطعه رو کپی بگیری . وقتی این کارو کردی خودش به برد اظافه می شه .

راستی وقتی netlist رو import می کنی خارج از قسمت مشکی یه کادر تو پر قرمز رنک می کشه که باید قطعات داخلش رو بکشی داخل کادر صورتی رنگ (keep-out -layer) و بعد می اون کادر قرمز رو پاکش کنی .

دیدگاه

a

دیدگاه

تو پی سی بی بعد سیم کشی خودکار
                بعضی مسیرها روی هم میافتن چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

دیدگاه

منم همچین مشکلی دارم!!
                  از net سه تا استفاده کردم
                  احتمالا مشکل از اون ها باشه
                  کسی میتونه راهنمایی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام
                    یکی از دلایلش می تونه این باشه فرایند روتینگ به طور کامل انجام نمی شه . دراین صورت باید placement ، ب pcb تون رو تغییر بدید و دوباره فرایند auto routing را اجرا کنید . (اگه دلیل دیگه ای به نظرم رسید می نویسم )

دیدگاه

تو اون فایلی که براتون فرستادم چه اشکالاتی بود ؟

دیدگاه

آقا سلام!
                        من یه مشکلی دارم وقتی شماتیک می کشم و پی سی بی رو پدیت می کنم بعضی از اتصال ها نیست!
                        یعنی فکر میکنه که وایر های توی شماتیک وصل نیست من 4 بار شماتیک رو کشیدم در صورتی که همه وایر ها به جای درست وصل هستند ولی میگه نیست!
                        چرا؟
                        تشکر لازمه! دکمه رو فشار بده ديگه!!
                        موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

تو فایل شماتیک compile میکنی تا اتصالات رو چک کنه ؟
                          اره پروتل قاطی داره و بعضی مواقع اتصالات رو وصل نمی نه که کامپایل کنی ارور no drive میده
                          کلا وقتی وصله که علامت + قرمز روی دو خط بیافته ( تو dxp )
                          اگه دیدی این علامت نمیاد یه بار close کن بعد از اول باز کن
                          صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X