اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با پایه 9 از uln2003

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با پایه 9 از uln2003

سلام
    من می خوام موتور پله ای رو کنترل کنم. پاورم با reg7805 کار می کنه .مدارمو با ال ای دی چک کردم درست بود اون موقع پایه 9 رو به vcc مدار وصل کردم .اما برای اتصال خوذ موتور باید با 9 یا 12 ولت کار کنم و مستقیم با یک منع تغذیه این یعنی زمین از همون 7805 بگیرم پایه 9 رو به + منبع وصل کنم؟

پاسخ : مشکل با پایه 9 از uln2003

بله
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

نوشته اصلی توسط leila.a
      سلام
      من می خوام موتور پله ای رو کنترل کنم. پاورم با reg7805 کار می کنه .مدارمو با ال ای دی چک کردم درست بود اون موقع پایه 9 رو به vcc مدار وصل کردم .اما برای اتصال خوذ موتور باید با 9 یا 12 ولت کار کنم و مستقیم با یک منع تغذیه این یعنی زمین از همون 7805 بگیرم پایه 9 رو به + منبع وصل کنم؟
      با سلام،

شما یه مدار کنترل داری (میکرو یا هر چیزی که قراره موتور رو کنترل کنه ) و یک مدار قدرت ( که میشه ULN و موتور مربوطه )، تغذیه این دوتا مدار کاملا از هم جدا باید باشن و فقط زمین این دو تا مدار بهم وصل میشن. با فرض تغذیه کنترل 5 ولت و تغذیه قدرت هم 12 ولت. حالا این کار رو باید بکنی، پایه 8 آی سی ULN به زمین، ورودی های کنترل که بین صفر و پنج هستند به پایه های ورودی ULN که از پایه 1 تا 7 هستند، و خروجی های ULN که از پایه 10 تا 16 هستند به موتور مربوطه، ( یادت نره که باید حالت پول پ ایجاد بشه! ) حالا پایه 9 که در صورت نیاز به تغذیه 12 ولت خود بخش قدرت باید وصل میشه. ( در صورت نیاز، چونکه پایه مشترک دیودهای فری ول هستش! )

( میگم سعی کن یکم بهتر بنویسی تا کسی که میخواد جوابت رو بده بدونه چی داری میپرسی! خداییش به متن خودت نگاه کن، اصلا یک بار هم به ULN2003 اشاره نکردی، حالا پایه 9 کی!!! نقشه ات کو؟! بخش قدرتت چه جوریاست؟! )
      مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

ببخشید فقط متنو ارسال کردم.من رشتم کامپیوتره وزیاد از اصطلاحات شما مثل پول آ پ سر در نمیارم .ممنون میشم اگه واضح تر توضیح بدید.یعنی کلا پایه 8 از uln2003 رو مستقیما به یک منع تغذیه دیگه وصل کنم و پایه 9 رو به + همین منع؟ یا اینکه پایه 8 رو به همون منفی reg8705 وصل میشه و فقط + رو به یک سر از منبع تغدیه دوم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط leila.a
          ببخشید فقط متنو ارسال کردم.من رشتم کامپیوتره وزیاد از اصطلاحات شما مثل پول آ پ سر در نمیارم .ممنون میشم اگه واضح تر توضیح بدید.یعنی کلا پایه 8 از uln2003 رو مستقیما به یک منع تغذیه دیگه وصل کنم و پایه 9 رو به + همین منع؟ یا اینکه پایه 8 رو به همون منفی reg8705 وصل میشه و فقط + رو به یک سر از منبع تغدیه دوم.
          با سلام،

متن قبلی رو دقیق تر بخون، جواب همه سوالات توش هست. برای توضیحات بیشتر هم باید نقشه ات رو بزاری تا بشه راهنمایی کرد.....
          مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط leila.a
            همونی اکه خودت اول نوشتی درسته دیگه
            من که جوابتو دادم دیگه چه مشکلی هست؟
            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X