اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای فهمیدن مقدار ولتاژ دیود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای فهمیدن مقدار ولتاژ دیود

سلام دوستان من یه دیود smd دارم که هیچی روش ننوشته جنسش شیشه ایه ولی مطمئن نیستم زنر هست یا دیود معمولی؟ اونو با یه مقاومت 220 اهم سری کردم و تو بایاس مستقیم بهش ولتاژ دادم ولتاژ را کم کم زیاد کردم مولتی متر حدود 0.7 نشون داد بعد بایاس معکوس کردم ولتاژو زیاد کردم ولی همچنان ولت دیود هم زیاد شد اگه زنر میبود باید یه جایی ولتش ثابت میموند درسته؟ من تا 30 ولت بهش دادم ولی مثلا زنر 200 ولت هم داریم یعنی باید تا 200 ولت بهش بدم که بفهمم زنر با ولت بالا نیست؟
    اگه دیود معمولی هست چطوری ولتشو بفهمم لطفا کمک کنین ممنون میشم
    کسی کوه بزرگ را جابه جا می کند که شروع به برداشتن سنگریزه ها کند.

پاسخ : کمک برای فهمیدن مقدار ولتاژ دیود

:icon_razz:
    خوب بده ؟
    من قبلا یه زنر سنج ساختم که از 0.1 تا 200 ولت رو میتونه تست کنه و تشخیص ولتاز بده :bye
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

با سلام--بایا از این برد سالم است ؟ اگر بله راه اندازی ان و اندازه گیری ولتاژ دو سر ان ولی همیشه جوابگو نیست زیرا گاهی از اوقات در بایاس مستقیم بوده و صرفا جنبه حفاظتی دارد بهترین راه داشتن نقشه شماتیک و یا کشیدن نقشه ان از روی برد میباشد و سپس تحلیل ان.دیودهای معمولی نیز دارای ناحیه زنری میباشند و تفاوتشان با زنر این است که ناحیه شکست زنرها تیزتر از دیود های معمولی میباشد و در اندازه گیری باید دقت شود.
      در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

سلام

شکلش مشابه اینه؟

دیدگاه

سلام
          من یه زنر با همین مشخصات و مثل عکس بالا دارم مربوط به برد لباسشوییه اما متاسفانه از وسط شکسته آیا راهی برای فهمیدن مقدارش هست ؟

دیدگاه

راهی برای فهمیدن مقدار زنر که نوشتش پاک شده باشه هست؟
            برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
              راهی برای فهمیدن مقدار زنر که نوشتش پاک شده باشه هست؟
              باید به ولتاژ متغیر (با یک مقاومت که ولتاژ روی آن افت کند )وصل کنید از کم ترین ولتاز شروع کنید و کم کم زیاد کنید تا ببینید روی چه ولتاژی دیگه زیاد نمیشه
              دیود رو از مدار خارج کنید که به بقیه مدار آسیب نرسه همچنین تست بدون مشکل انجام بشه
              وب سایت ای ال سی وان
              www.elc1.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                :icon_razz:
                خوب بده ؟
                من قبلا یه زنر سنج ساختم که از 0.1 تا 200 ولت رو میتونه تست کنه و تشخیص ولتاز بده :bye
                اگر ممکنه شماتیک مدارتان را ارائه بدهید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimad
                  باید به ولتاژ متغیر (با یک مقاومت که ولتاژ روی آن افت کند )وصل کنید از کم ترین ولتاز شروع کنید و کم کم زیاد کنید تا ببینید روی چه ولتاژی دیگه زیاد نمیشه
                  دیود رو از مدار خارج کنید که به بقیه مدار آسیب نرسه همچنین تست بدون مشکل انجام بشه
                  ضمن تشکر از توجه شما.
                  من با همین روش امتحان کردم ولی زنر از ولتاژش که رد شد سوخت. آیا باید با زنر مقاومت سری کرد و بعد به زمین وصل کرد یا نه؟
                  برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                    ضمن تشکر از توجه شما.
                    من با همین روش امتحان کردم ولی زنر از ولتاژش که رد شد سوخت. آیا باید با زنر مقاومت سری کرد و بعد به زمین وصل کرد یا نه؟
                    بله باید یک مقاومت با زنر سری بشه تا ولتاژی که دیود نمی پذیرد روی ان افت کند
                    وب سایت ای ال سی وان
                    www.elc1.ir

دیدگاه

دوست عزیز منظورم رو درست متوجه نشدید با زنر مقاومت سری کنم؟؟
                      یه مقاومت که توی ورودی هست منظورم به غیر از اونه

دیدگاه

من هم منظورم همون مقاومت بود
                        بله به غیر از اونه
                        مقاومتی که توی ورودی هست اکثرا نادیده گرفته میشه
                        وب سایت ای ال سی وان
                        www.elc1.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X