اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با پروکرم کردن 16f84a

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با پروکرم کردن 16f84a

سلام
    من موقع پروگرم کردن 16f84a به این پیغام برمی خورم؟ و بعد از پروگرم کردن هم میکرو در مدار جواب نمی ده؟ این پیغام یعنی چی و باید چکار کنم؟
    verify falied at address 0000h !

پاسخ : مشکل با پروکرم کردن 16f84a

وقتی پروگرمر یک میکرو رو پروگرم میکنه،معمولا خونه های حافظه اون رو بعد از اتمام پروگرم کردن،بایت به بایت با برنامه اصلی مقایسه میکنه تا از صحت پروگرم شدن اطمینان پیدا کنه،پیغامی که داده میشه یعنی اینکه توو مقایسه برنامه شما با چیزی که روی حافظه میکرو نوشته شده،همون بایت اولش مشکل داره !!آ‌ این یعنی جایی از پروگرمر شما و یا در کل فرآیند پروگرم کردن شما مشکل داره و کلا میکرو برنامه ای نمی گیره که بتونه کار کنه
    راستش تمام سخت افزار،خود میکرو و ... رو باید چک کنین تا اشکال کار رو پیدا کنین ...

دیدگاه

روی مداری که طراحی کردم که فکر نمی کنم مشکلی داشتم باشم (آخه مدار نیست دو تا led که می خواد با میکرو روشن بشه و چشمک بزنه, این اولین کار من با میکروکنترلرره).برنامه هم فکر نمی کنم مشکل داشته باشه آخه با PIC Simulator IDE تستش کردم و مشکلی نداشت.)اگه لازم می دونید برنامه رو اینجا قرار می دم.فقط می مونه پروگرمر که اونو نمی دونم. آیا ممکنه ایراد از اون باشه؟ و آیا یک ÷روگرمر برای 16f84a سراغ دارید که مدار مختصر و ساده ای داشته باشه؟ بی صبرانه منتظر راهنمایی ها شما هستم.

دیدگاه

http://pic16f84.hit.bg/
        و خیلی های دیگه که اگه گوگل رو جستجو کنین پیدا میشه ...

فعلا مشکل از مدار نیست،از پروگرمره ...

باز هم هر مشکلی بود خوشحال میشم اگه بدونم بگم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kavoshgar
          سلام
          من موقع پروگرم کردن 16f84a به این پیغام برمی خورم؟ و بعد از پروگرم کردن هم میکرو در مدار جواب نمی ده؟ این پیغام یعنی چی و باید چکار کنم؟
          verify falied at address 0000h !
          سلام
          من که هر وقت این ارور رو می بینم یاد سوختن میکرو یا اتصالی داشتن پروگرامرم میفتم .
          اگه پروگرامرتون درست باشه به احتمال زیاد میکرو سوخته و یا اینکه دفعه قبلی که پروگرام شده فیوز بیت cp فعال شده . oo:
          به دلیل رعایت نکردن قوانین ، امضا ویرایش شد.

دیدگاه

نه جناب مظاهری عزیز فکر نکنم میکرو سوخته باشه.آخه رفتم یک میکرو نو از مغازه گرفتم آورده بازم کار نکرد.ولی در مورد پروگرمر شاید این احتمال وجود داشته باشه. برای همین هم می خوام فردا پروگرمری که دوست عزیزمون خپل سیبلو گذاشتن رو بسازم و با اون امتحان کنم.

دیدگاه

از خپل سیبیلو خیلی متشکرم.با درست کردن ÷روگرمر و استفاده از icprog که ایشون قرار دادند موفق شدم آی سی رو ÷روگرم کنم . اما یک سوال:
              من هتنوز هم وقتی می خوام با نسخه جدید icprog ای سی رو ÷روگرم کنم به همون مشکل برمی خورم .ولی نسخه قدیمی این مشکل رو نداره.دلیلش چی می تونه باشه؟

دیدگاه

سلام
                راستش هیچی نمی تونم حدس بزنم :smile: اما یک پیشنهاد دارم،دلیل این موضوع فکر نکنم بار علمی خاصی برامون داشته باشه،توو این بحث مهم اینه که میکرو مون پروگرم شه،پس فعلا بیخیال دلیل اون بشین! به مرور زمان و توو آزمایشها،دلیلش روشن خواهد شد ... اما فکر نکنم چیز خاصی باشه،سیمی چیزی ...

راستی از مدارتون چه خبر،کار میکنه ؟ مشکلی با برنامش ندارین ؟
                البته اینم بگم که 16f84 اگه هنوزم گرونه به خاطر اینکه خوبه نیست!!آ‌تنها دلیلش اینه که چون قدیمیه،هنوز توو اینترنت پروژه های خوبی براش پیدا میشه،پس مردم می خوان!!! گرون مونده ... اگه برای باد گیری می خواین،دیگه حتی pic رو هم پیشنهاد نمی دم،بهتره با avr شروع کنین،بعد به pic هم برسین :smile:

دیدگاه

من از JDM پروگرمر برای رایت و رید 16F630 استفاده می کردم چند ئقتی میکرو رو گذاشتم کنار الان چند روزی هست که می خوام با ICPROG رید یا رایت کنم هنگ می کنه روی چند تا سیستم و چند تا ویندوز با ورژن های مختلف آی سی پروگ تست کردم همینه.
                  در ضمن روی روی دایرکت آی ائ هنگ می کنه ولی روی وینددوز ای پی آی رایت می کنه ولی کانفیرم ارور می ده یعنی الکی کار می کنه اگه پورت سریال هم وصل نباشه.
                  از شما کمک می خوام چون یه هفتس هر روز از صبح تا شب با این مسئله دارم سر و کله می زنم.

دیدگاه

{را جواب نمی دین آخه؟
                    :cry2:
                    بد جوری لنگم به خدا
                    از خود IC PROG هستش گویا چون بدون پروگرمر هم ارور می ده و پروسس سیستم میره رو 100%
                    ورژنش هم 1.05E هستش.
                    منتظره جوابتون باشم یا نه؟

دیدگاه

چرا جواب نمی دین اخه ؟
                      ارور IC PROG اینه می گه
                      NO" OSC CALIBRATION VALUE" FOUND DO YOU WANT TO USE VALUE FROM FILE
                      3FFFh
                      INSTEAD?
                      YES یا NO رو که می زنم VERIFY FAILED AT ADDRESS 0000H
                      می زنه
                      الان هر روز هزار بار تست می کنم کار ما شده سر و کله زدن با این مطلب
                      کسی کمک نکنه نشون دهنده بار انجمن هستش نه چیز دیگه.

دیدگاه

errorی که من متوجه شدمآ‌ (امیدوارم درست متوجه شده باشم ) اینه که احتمالا چون توو قسمت تنظیمات نوع اسیلاتور میکرو رو تعیین نکردین،می پرسه که از تنظیمی که توو فایل hex هست استفاده کنم ؟ وقتی میگین آره چون کامپایلر تون اون رو تنظیم نکرده مجددا تنظیم اسلاتور رو پیدا نمی کنه ...

یه بار قسمت اسیلاتور رو تنظیم کنین ببینین بازم این رو می گه یا نه ؟

(اگه مرده ها مثل من خداحافظی می کردن هممون از ترس مرده بودیم!!آ‌آ‌ خدا کنه توو گور که گزاشتنم رضایت بدم ول کنم ... )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X