اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد سنسور مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد سنسور مادون قرمز

من یه گیرنده ی مادون قرمز سه پایه گرفتم ولی هرچی می گردم نمی تونم دیتاشیتشو پیداکنم .پشتشم فقط یه سری شماره هست و چیز دیگه ایی نداره کسی می تونه برام دیتاشیتشو پیدا کنه؟

پاسخ : راهنمایی در مورد سنسور مادون قرمز

سلام خوب پایه وسط زمینه که از این که به بدنه اتصال شده مشخصه وقتی سنسور را از طرفی که نوشته هاش دیده میشه دستت بگیره پایه سمت راست سیگناله و سمت چپ Vcc . البطه برای اطمینان پایه منفی و سیگنال را در شرایط تاریک و نور توسط اهم متر امتحان کن باید مقدارش تغییر کنه.

دیدگاه

خیلی ممنون از جوابتون ولی این سنسور یه سنسور معمولی نیست و فقط در برابر سیگنال های مداوم از خودش عکس العمل نشون میده اون هم در حالت عادی در سطح ولتاژ HIGH هست و در برابر سیگنال متداوم low میشه . ولی از همه اینها گذشته باید دیتاشیتش رو پیدا کرد که پیدا نمیشه!!

دیدگاه

فکر کنم ترتیب پایه ها که گفتن درست باشه،فقط یاد آوری میکنم که تا جایی که یادمه (عجب جمله ادبی ای شد!!آ‌)آ‌ پایه خروجی رو باید پول پ بزارین،یعنی با یک مقاومت به vcc وصل کنین.
        این توضیح هم بدم که این گیرنده تقویت شدست و فیلتر داره،یعنی صرفا اینکه یک فرستنده مادون قرمز رو طرفش بگیرین برای گیرندگی کافی نیست ... فکر نکنم توو تعقیب خط جواب بده ولی برای تشخیص مانع جالبه ... توضیح بیشتر خواستین بگین بگم :smile:

دیدگاه

یه 555 رو توو حوالی فرکانس 30 الی 40 کیلو هرتز بزارین که با چرخوندن یک پتانسیومتر فرکانسش عوض شه

اونقدر جابجا کنین تا فرکانس گیرندگی اون بدست بیاد ...

دیدگاه

سلام
            معمولا دیتاشیتی برای اجناسی از این قبیل که معمولا چینی یا تایوانی است (حدس زدم! چون خودم هم یکیش رو که میدونم مال تایوان بود رو خریدم- مال یک کولر گازی بود) وجود نداره.
            اینها IC نیست که بشه از روی عدد دیتاشیت گرفت.
            همونطور که بقیه دوستان توضیح دادن از یک استاندارد خاص پیروی میکند: پالس هایی با فرکانس 40KHz . شما میتونی اگه func-generator داشته باشی با یک فرستنده معمولی مادون قرمز، امتحان کنی و یا 555 که دوستمون توضیح داد و اگر با micro کار کرده باشی از اون هم میتونی استفاده کنی.
            دلا تا کی در این زندان فریب این و آن بینی
            یکی زین چاه ظلمانی برون شو تا جهان بینی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط parsa2

من یه گیرنده ی مادون قرمز سه پایه گرفتم ولی هرچی می گردم نمی تونم دیتاشیتشو پیداکنم .پشتشم فقط یه سری شماره هست و چیز دیگه ایی نداره کسی می تونه برام دیتاشیتشو پیدا کنه؟
              سلام

Part Number گیرنده مادون قرمز شما PIC-2058 است، می توانید DataSheet شو تو سایت www.alldatasheet.com به راحتی پیدا کنید.
              موفق باشید
              http://embeddedelectronics.ir

دیدگاه

سلام

من یه سنسور 3 پایه مادون قرمز گیرنده کنترل دارم (برای پخش خودرو JVC kd sx995) که روش هیچی ننوشته . فقط میدونم از روبرو که نگاه کنم پایه سمت راست ground هست .

لطفآ کمک کنید
                دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X