اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی MMC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی MMC

با سلام خدمت همه دوستان
    من میخواستم یک مموری(خاصه MMC) رو با میکرو ATMEGA32 ارتباط بدم.از کتابخانه ff.h در سایت elm-chan.org استفاده کردم که تو خود کدویژن 2.05 هم اضافه شده.
    اولا اینکه تو help خود کدویژن (در قسمت mmc...card driver functions)گفته که توابع کار با mmc رو نباید از طریق روتین یک وقفه فراخوانی کرد! ولی خودش هرچی مثال زده، تابع disk_timerproc رو با وقفه فرخوانی کرده!این مسئله چطور توجیه میشه؟

دوما،من با توجه به همین کتابخانه مداری رو بستم،اما اصلا mmc شناخته نمیشه و پیام FR_iNT_ERR می ده.
    تمام کانکشن های پین های خشاب mmc رو چک کردم اما نمی دونم مشکل از چیه؟ :angry: :angry:لطفا راهنماییم کنید :cry: :cry:

نکاتی رو هم اضافه می کنم شاید مفید باشه : از mmc ی که استفاده می کنم،پایه 3و6 و9 رو زمین کردم،اما 8 رو طبق شکل help کدویژن آزاد گذاشتم.

پاسخ : مشکل در راه اندازی MMC

من با c کا نکردم ولی اصولا اس رم میکروی اتمگا 32 برای این کار خیلی کمه و توی برنامه مشکلات زیادی پیش میاد :nice:
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

با تشکر
      آقای رحیمی،حرف شما درسته.اما مسئله اینه که خیلی از پروژه ها هستند که با mega16 هم mmc رو راه میندازند.برای کار من هم همین میکرو کافیه،اصل موضوع هم در نشناختن mmc هست.در حالیکه شبیه سازی هم درسته و میشه گفت وقتی شبیه سازیم درسته،تا 70-80 درصد کارکرد مدار درسته و اگه ایرادی هم باشه، ریزه کاریه!

دیدگاه

من با atmega32 از این لایبرری استفاده کردم منظورم از خود کدویژن هستش . زیاد با توابعش کار نکردم چند تا کار ساده ولی خوب کار می کرد و مشکلی نداشت .

باید بگم من پایه ی 9 رو هم آزاد می زاشتم . شماره پایه ها هم اینطوریه ببین اشتباهی صورت نگرفته

دیدگاه

با تشکر از توجه دوستان
          بله ترتیب پایه ها رو درست گذاشتم،اول هم اصلا پایه های 8و9 رو هم Hi-z یا همون "مدار باز" گذاشته بودم،بعد گفتم شاید باید اونم زمینش کنم، که بعدا زمین کردمش!
          یک مقداری کد رو تمیز می کنم،بهمراه شبیه سازیش رو سایت میگذارم، شاید کمکی بکنه.

دیدگاه

با سلام،

من پیشنهاد میکنم که پایه 7 یا MISO یا SO رو با یه مقاومت 10K به 3.3 ولت متصل کنید و پایه های 8 و 9 رو هم آزاد، رها کنید....

( در برخی از MMC های موجود در بازار ایران که عموما هم قدیمی هستند، عدم پول پ SO موجب عدم init اولیه MMC میشه! با تشکر از برادران چینی )
            مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

اگه با bascom خاصی کار کنی میتونم کمکتون کنم

دیدگاه

ممنونم ieee7 عزیز،اما من با C کار می کنم!

aivhl عزیز، من متوجه نشدم چطور پایه 7 رو با مقاومت مرتبط کنم،لطفا در صورت امکان، شکلش رو برام بکشید!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vpain
                  ممنونم ieee7 عزیز،اما من با C کار می کنم!

aivhl عزیز، من متوجه نشدم چطور پایه 7 رو با مقاومت مرتبط کنم،لطفا در صورت امکان، شکلش رو برام بکشید!
                  با سلام،

منظورم دقیقا اینه :

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

سلام.دوستان مشکل حل شد؟؟؟من هم دقیقا همین مشکل را دارم

دیدگاه

سلامووکسی تونسته این مشکل رو حل کنه یا نه؟؟
                      من دقیقا همین مشکل رو دارم،تو شبیه سازی کاملا خوب و بدون مشکل جواب میده ولی در عمل FR_INR_ERR میده که تو بعضی سایت ها زدن باید اتصالات چک بشه ولی تو اتصالات هم مشکلی نداره مدارم!!!! اگه کسی هست که بتونه کمک کنه ممنون میشم

دیدگاه

از Level Shifter (مثل 74HC4050 یا CD4050) استفاده کردید یا از تقسیم مقاومتی ؟
                        شماتیک مدارتون را قرار بدید تا چک کنم.
                        *- پایه هایی که توی ارتباط SPI در SD استفاده نمیشه را با مقاومت 47K پول پ کنید.
                        *- فاصله بین MMC/SD و میکرو را به حداقل ممکن برسونید
                        *- از رگولاتور 3.3 ولت مناسب و خازن گذاری مناسب برای MMC/SD استفاده کنید
                        *- از MMC/SD کمتر از 4GB استفاده کنید

موفق باشید
                        امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

من اول از تقسیم مقاومتی 1.8 و 3.3 استفاده کردم ولی بعد تغذیه کل مدار رو 3.3 ولت کردم و مقاومت ها رو حذف کردم
                          تو دستور disk_statuse=disk_initialize(0); مموری رو init میکنه ولی به f_open که میرسه FR_INT_ERR رو میده!!!!!!

دیدگاه

آقا منم همین مشکل رو دارم.
                            واقعا کارم گیره.مشکلم دقیقا همینه.
                            آیا اطلاعات یا عکس خاصی لازمه که بذارم؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط payam23
                              من اول از تقسیم مقاومتی 1.8 و 3.3 استفاده کردم ولی بعد تغذیه کل مدار رو 3.3 ولت کردم و مقاومت ها رو حذف کردم
                              تو دستور disk_statuse=disk_initialize(0); مموری رو init میکنه ولی به f_open که میرسه FR_INT_ERR رو میده!!!!!!
                              با سلام،

پایه MISO رو در سمت مموری با یک مقاومت 10 کیلو اهمی به 3.3 ولت پول پ کنید .....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X