اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد OP-AMP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد OP-AMP

من یه مدار می خوام که ولتاژ مرجع رو بهش بدیم و وقتی ولتاژِی کمتر از مرجع روبه عنوان ولتاژ وردی بهش بدیم اختلاف ولتاژ ورودی رو با ولتاژ مرجع تقویت کنه. آیا میشه اینو با پ آمپ مثلاً LM324 یا 741 پیاده سازی کرد؟

پاسخ : راهنمایی در مورد OP-AMP

ولتاژ هاتون Dc خواهند بود یا نه؟

دیدگاه

این کار رو با اپ امپ میشه انجام داد و lm324 و 741 هم اپ امپ هستن،محدودیت توو میزان تقویت و فرکانس ورودی و .. هست که باید مشخص بشن اینها برای این کار خاص جواب می دن یا نه !!

راستش از روی سوال نتونستم متوجه منظورتون بشم،میشه بیشتر توضیح بدین ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط parsa2
        من یه مدار می خوام که ولتاژ مرجع رو بهش بدیم و وقتی ولتاژِی کمتر از مرجع روبه عنوان ولتاژ وردی بهش بدیم اختلاف ولتاژ ورودی رو با ولتاژ مرجع تقویت کنه. آیا میشه اینو با پ آمپ مثلاً LM324 یا 741 پیاده سازی کرد؟
        شما نیاز به یه مدار تفریق کننده داری
        ولتاژ ورودی با یه ولتاژ که به عنوان مرجع هست تفریق می کنه بعد حاصل اون با با توجه به مقاومت شبکه مقاومتی تقویت میشه
        برای اینکه فقط به ولتاژ های کمتر از مرجع فقط پاسخ بده بایده یه فکری بکنی قبل از اون می تونی از یه مدار مقایسه کننده استفاده بکنی که در صورتی ورودی رو به تفریق کننده بده که اون از ولتاژ مرجع کمتر باشه
        همین خیلی ساده

ضمنا بهتر از اپ امپ 324 استفاده بکنی چون اصلا توی اون مسائلی مثل افست گیری جریان و ولتاژ وجود نداره خیلی راحت تری

موفق باشی

دیدگاه

منم با نظر رضا موافقم .... یعنی همین تو ذهنم بود منتها به شرطی که ولتاژ DC رو بحث کنید وگرنه کارای دیگه ای میشه کرد.

دیدگاه

خیلی ممنون.منم همین کار رو کردم.یعنی پ آمپ رو به صورت یه تفرق کنندن بستم.حالا میگم زمان پاسخ گویی مدار چه قدره ؟
            یعنی بعد از اینکه دو ولتاژ رو بهش دادیم چه مدت زمانی طول میکشه تا پاسخ بده (البته سو ء تفاهم نشه منظورم به میکرو ثانیه هست ) تو پ آمپ های مختلف فرق میکنه؟اصلاً زمان پاسخ گویی براش معنی داره؟یا بلا فاصله ولتاژ خروجی رو به ما میده؟(چون کار من از نظر زمانی خیلی دقیقه)
            با تشکر

دیدگاه

سرعت پ امپ ها به عاملی به نام SLEW RATE بستگی داره ولی این مورد در ولتاژ های AC بررسی میشه من ندیدم در حالت DC سرعت پ امپها مقایسه بشه
              اگر دوستان اطلاعی دارند بگن بنده هم یاد بگیرم :rolleyes:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X