اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اوبونتو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اوبونتو

سلام
    من خیلی دوست دارم لینوکس را تجربه کنم ولی نمیدونم چطوری و از کجا شروع کنم که دلسرد نشم و بتونم ادامه بدم و لذت بخش باشته برام! من با اوبونتو حتی یه فیلم هم نتونستم ببینم یا یه موزیک پخش کنم.

پاسخ : اوبونتو

....و از کجا شروع کنم که دلسرد نشم و بتونم ادامه بدم و لذت بخش باشته برام
    متاسفانه تمامی کارها قبل از اینکه بتونین توش راه بیفتین سخت و مصیبت بار بنظر میاد. ولی وقتی راه افتادین تازه کم کم لذت بخش میشه. نترسین. فقط مسئله اینه که لینوکس یا ویندوز یا QNX یا هر سیستم عامل دیگه ای یک سری دید خاص خودش رو به موارد جزئی داره ولی از اصول اولیه کلی که در همه شون مشترکه تبعیت میکنه.

ولی مهمتر از همه اینه که میخوایین روش کد بزنین یا باهاش مثلا web server و اینجور چیزا راه بندازین. اول تکلیف این قسمت رو مشخص کنین تا مراحل بعدی رو هم دوستان انشالله کمک میکنن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
      سلام
      من خیلی دوست دارم لینوکس را تجربه کنم ولی نمیدونم چطوری و از کجا شروع کنم که دلسرد نشم و بتونم ادامه بدم و لذت بخش باشته برام! من با اوبونتو حتی یه فیلم هم نتونستم ببینم یا یه موزیک پخش کنم.
      احتمالا این سیستم عامل رو از روی CD نصب کردید که در این صورت برنامهآ‌های مورد نیازتون توی CD موجود نبوده و باید از طریق اینترنت برنامهآ‌هاتون رو از مخازن تعیین شده دانلود کنید.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        پیشنهاد میکنم با آریوس شروع کنید
        آریوس یه نسخه ایرانی از اونتو می باشد
        شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

دیدگاه

سلام
          خسته نباشید!
          من لینوکس اوبونتو رو نصب کردم ولی وقتی درایوری رو باز می کنم! این ارور رو میده:
          unable to mount C
          وزیرش مینویسه:
          Adding read ACL for uid 1000 to `/media/reza' failed: Operation not supported
          [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

در اوبونتو لازمه برای دیدن فیلم و پخش موسیقی با فرمت های خاص باید کودکها و پلاگینهای اونارو نصب کنید.
            در قسمت update manager هر چیزی را که میخای سرچ کن در کنار لیست و مشخصات برنامه های مرتبط میاد و با زدن کلید install و درصورت نصب بودن remove میشن.
            نمیدونم کافی بود یا نه.البته adsl یادتون نره.
            امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
            از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

ممنونم دوست گرامی از پاسختون ولی این پست زیر خاکیه تقریبا-این دوستمون یه مشکل دیگه مطرح کردن که من جوابش رو نمیدونم -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                ممنونم دوست گرامی از پاسختون ولی این پست زیر خاکیه تقریبا-این دوستمون یه مشکل دیگه مطرح کردن که من جوابش رو نمیدونم -
                حالا که این پست از زیر خاک در اومد شما بالاخره لینوکسی شدی؟ :agree: نسخه های جدید اوبونتو نیازی به نصب کدک های صوتی تصویری ندارن اون قدیما خیلی مصیبت بود ولی الان خیلی آسون شده حتی نصب نرم افزارها با ubuntu software center در حد یک کلیک هست که از ویندوز واقعا دردسرش کمتره

دیدگاه

بله واقعا قدیما پدر در میاورد! اون زمانها من اکثر میز کار ها رو نصب میکردم و تست میکردم یعنی هر کدوم که دمه دستم بود و میتونستم گیر بیارم - ولی لینوکس کاربرد خودش رو داره و ویندوز کاربرد خودش رو نمیشه گفت فقط این یا اون-هر کدوم به دلایلی مفیدن در یه جاهایی لینوکس تاپ هست و یه جاهایی ویندوز -منظورم تو بحث نرم افزار های حرفه ای و تخصصی هست -نمیشه از یکی کاملا اسباب کشی کرد به اون یکی
                  لینوکس واقعا سبک و سریعه نسبت به ویندوز این خصوصیتش و کد نویسی راحت تو لینوکس خیلی جذابه -
                  در یک کلام لینوکس یعنی خودت اقای خودتی :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X