اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند تا سوال درباره ی avr و mmc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند تا سوال درباره ی avr و mmc

سلام دوستان
    من تقریبا یک سال هست که دارم با avr کار می کنم اما چند تا چیز هست که نمی فهمم ببخشید که وقت شما رو گرفتم
    براچی باید به کریستال دوتا خازن وصل کنیم
    حافظه ی SRAM چی و به چه درد می خوره
    سلکتور توی mmc چیه
    این ریجستر ها چی هستند که هر جا میرم نوشته ریجستر
    LSB و MSB چیه یکم بیشتر توضیح بدین ممنون میشم
    بخشید که سوال هام مبتدی هست :wow: :applause:

پاسخ : چند تا سوال درباره ی avr و mmc

سلام عرفان جان این اطلاعات منه...
    اتصال این دوتا خازن سبب میشه ساختن فرکانس با دقت بیشتری انجام بشه در خیلی از AVR ها این خازن ها داخل خود آی سی قرار داره و شما میتونی برش داری ولی بعضی مواقع هم پیش میاد که مدار بدون اینا جواب میده.
    حافظه ی SRAM که مخفف استاتیک رم هست فضایی که متغییرهای برنامه توش ذخیره میشن.
    فکر کنم منظورت از سلکتور سکتور باشه...
    سکتور فضاهای 512 بایتی که تعدادیشون در بر گیرنده ی اطلاعات فت و آدرس ها هستند و بقیه ی آن ها دیتا رو در بر دارن.
    راجع به رجیستر ها هم یکم توضیح بده یا یه مثال بزن شاید بتونم کمکت کنم.
    این بود اطلاعات البته انسان ممکن الخطا است.... :mrgreen:
    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      مثلا توی بعضی جاها نوشتن ریجستر جهت داده های پورت a یا این که نوشته بایت ادرس پایه های ورودی پورت a
      مثلا ریجستر های mmc
      ببین سکتور درست فهمیدم مثلا 512 بیت 0و1 هست که اطلاعات فت و بقیرو میگه بعد همین سکتور چیز های توی رم رو به میکرو میده مثلا اهنگ و ...

دیدگاه

سلام
        یه سوال دیگه هم دارم ایا تمام رم ها از ارتباط spi پشتیبانی میکنن یعنی میشه به جای رم sd از رم میکرو استفاده کرد این رم کوچیکا
        رم تا چقدر میشه به avr وصل کرد

دیدگاه

ببین رجیستر یا ثباتها حافظه های موقتی کوچیکی توی میکرو هستن که دو نوع هستن: :read:
          1-رجیسترهای همه منظوره:واسه هر کاری مثه خوندن یا نوشتن قابل استفاده میشن.
          2-رجیسترهای عادی یا تک منظوره:که فقط یه کار رو انجام میدن.

هر ورودی با خروجی که میکرو دریافت می کنه اول به صورت موقت وارد این رجیستر میشه تا cpuمیکرو درباره اش تصمیم بگیره.
          8051 ثباتهای همه منظوره اش کم بود و سرعتش پایین ولی تموم ثباتهای avr همه منظوره هستن و سرعتش بالا.
          انا لله و انا اليه الراجعون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X