اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ردیابی دیش های ماهواره واقعیت یا خیال؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ردیابی دیش های ماهواره واقعیت یا خیال؟؟

ضمن عرض سلام قبل از هر چیز باید متذکر شوم که فقط جنبه علمی موضوع مورد بحث است و هیچ ربطی به مسائل سیاسی و اجتماعی ندارد.الان چند وقتی است بحث جمع آوری دیش های ماهواره باز هم داغ شده در این بین خبر از وجود ردیاب هایی در دست مامورین به گوشم خورد که وجود دیش های ماهواره روی پشت بام ها رو تشخیص می داد.برام جالب بود که اساس کار این ردیاب ها چطوریه و چطور میشه یک گیرنده رو بر اساس سیگنال ها ردیابی کرد؟آیا این موضوع امکان وجودی داره یا صرفا جنبه تهدید و تبلیغ داره؟ :eek:
    فوق کل ذی علم علیم
    مهندسین هیچ گاه به بن بست نمیرسند یا راهی پیدا می کنند یا راهی میسازند

کلید تشکر انگیزه دادن بیشتر به دوستان برای همدلی بیشتر است

پاسخ : ردیابی دیش های ماهواره واقعیت یا خیال؟؟

تا اونجایی که من میدونم گیرنده رادیویی بیسیم رو هم نمیشه رد یابی کرد!

دیدگاه

من شنیدم از طریق میکسر ی که توی ال ام بی هست ردیابی میکنن!

دیدگاه

با عرض سلام
        ببینید تو جنبه علمی رسیور و ماهواره اصلا ردیابی اون تعریف نشده

بهتره بحث رو بیشتر بازش کنیم , سیستم یک ماهواره از سه بخش تشکیل میشه :

1-گیرند یاLNB
        2-کانال ارتباطی یا سیم کواکسیال
        3-آشکارساز یا دستگاه رسیور

تو LNB که چیز خاصی نیست بتونه سیگنالی رو بفرسته به محیط , خودشم تا کوچه که بشه ردیابی کرد , این از این
        سیم کواکسیال هم همینطور , میدان حاصل از عبور جریانش که زیاد بشه چند سانت بیشتر نیست (چون جریانش خیلی کمه) پس اینم نمیشه
        میمونه خود دستگاه که اگه توشو دیده باشیدحدودا" یه برد 6در12 بیشتر نیست که قطعه خاصی هم نداره

اینم از لحاظ علمی اگه دوستان نظر دیگه ای دارن بگن که بعید میدونم چیزی غیر از این باشه
        از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

دیدگاه

واقعیتش خودم از یکی از دوستان شنیدم که تو یکی از شبکه های استکباری ( :smile:بدون BC ) وجود چنین دستگاهی را تکذیب کرده بودند.اما کاش دوست عزیزمون trrs trima بیشتر در مورد ردیابی از طریق میکسر!!! توضیح میدادن
          فوق کل ذی علم علیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط khandani
            واقعیتش خودم از یکی از دوستان شنیدم که تو یکی از شبکه های استکباری ( :smile:بدون BC ) وجود چنین دستگاهی را تکذیب کرده بودند.اما کاش دوست عزیزمون trrs trima بیشتر در مورد ردیابی از طریق میکسر!!! توضیح میدادن
            احتمالا منظورشون نشت سیگنال لوکال اسیلاتور بوده

دیدگاه

دوست عزیز میشه بیشتر در مورد اسیلاتور محلی و نشت فرکانسی آن توضیح بدین؟موضوع خیلی جالب شد.
              فوق کل ذی علم علیم

دیدگاه

من فقط شنیدم این ردیابی از طریق میکسر رو , اون حرف دوستمون که راجع به لوکال اوسیلاتور گفتن خیلی برام جالب بود! یعنی ملموس تر شد!
                اما آیا اونقدر نشتی قویه که ردشو میگیرن؟؟؟ :cry2:

دیدگاه

در مورد نشت سیگنال لوکال اسیلاتور یه تست ساده میشه کرد شما یه رادیوی FM بگیرین و فرکانس اونو روی مثلا 90 مگاهرتز تنظیم کنین حالا اگه یه رادیوی دیگه کنار این رادیو بذارین و فرکانس اونو روی 90+10.7 یه همون 100.7 تنظیم کنین میبینین که دیگه از اون فش فش خبری نیست و سکوت دارید حالا اگه رادیوی اول رو خاموش کنین سکوت قطع میشه و فش فش نبود سیگنال میاد البته این در مورد یه گیرنده خونگی fm هست که لوکال اسیلاتورش شیلد شده نیست

دیدگاه

یه چیز دیگه هم هست , فرکانس لوکال اوسیلاتور در حد 9 گیگاهرتزه دیگه؟؟ 2.4 گیگ که فرکانس ارتباطی در کواکسیالمونه و 12 گیگ هم "تقریبا" فرکانس دریافتمون! حالا بیا بگردیم یه رادیو بیابیم که این فرکانسو داشته باشه
                    پس برای تستش نیاز به یه گیرنده داریم که با یه پهنای باند خاصی سیگنال حدود 9 گیگا هرتز ما رو دریافت کنه,
                    یه چیز دیگه , آیا توی این محدوده فرکانسی عمق پوستی و انعکاس دیوارها و در های غیر فلزی مهم میشن؟
                    ؟؟؟؟

دیدگاه

هر جیزی که دریافت داشته باشه اصلا قابل ردیابی نیست ولی چیزی که ارسال داشته باشه می شه ردیابی کرد و ماهواره هم فقط دریافت داره ولی اونایی که بصورت آنلاین از اینترنت ماهواره ای استفاده می کنند قابل پیگیری اند .
                      ولی بعضی ها دریافت را از طریق ماهواره و ارسال رو از طریق اینترنت دیال پ و وایرلس و ای دی اس ال (اصلا ازش خوشم نمیاد ) یا وایمکس انجام می دن .
                      ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ocmax
                        ولی بعضی ها دریافت را از طریق ماهواره و ارسال رو از طریق اینترنت دیال پ و وایرلس و ای دی اس ال (اصلا ازش خوشم نمیاد ) یا وایمکس انجام می دن .
                        من شنیدم که هزینه ی تکنولوژی مورد نیاز برای ارسال از طریق ماهواره اصلا برای یه کاربر خانگی به صرفه نیست!
                        خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
                        "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedgreat
                          من شنیدم که هزینه ی تکنولوژی مورد نیاز برای ارسال از طریق ماهواره اصلا برای یه کاربر خانگی به صرفه نیست!
                          اینکارا باید چند نفر بشن اونوقت میسرفه

ولی من شنیدم سپرهای الکترو مغناطیسی دارن که دیش سند رو شناسایی میکنه!

دیدگاه

اون بحث ارسال به ماهواره با کارتهای DVB
                            که کلا منتفی هست.یعنی قابل انجام هست.و البته قابل ردیابی 100% و صد البته که اگه گیر افتادی دیگه کارت تمومه ......
                            یه نکته ای که هست.اینه که هر چیزی الکتریکی که دارای نوسان باشد. سیگنالی در هوا منتشر میشه ازش
                            اما مقدار و ... بستگی به فرکانس و توان و موارد دیگه ای داره.پس شک نکن که ردیابی غیر ممکن نیست.من خودم ندیدم اما به نظر من غیر ممکن نیست.
                            کامپوتر PC که فرستنده نیست.هست؟ اما نویز زیادی اطرافش هست درسته؟
                            پس رسیور هم CPU داره و با فرکانس بالا کار میکنه هم حتما از خودش فرکانس ساطع میکنه.
                            در پایان به نظر من غیر ممکن نیست :agree:
                            هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

اگر با ماهواره به اینترنت وصل بشی و پیدات کنن و پیدات هم می کنن
                              دیگه کارت تمومه به عنوان جاسوس می شناسنت
                              خطرناک برای امنیت ملی
                              ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X