اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در نوع داده در vhdl

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در نوع داده در vhdl

سلام
    من در طی برنامه نویسیم دو تا مشکل برام پیش اومد که توی جزواتم هم گشتم راه حلش رو پیدا نکردم.
    1. برای داده های بزرگتر از نوع intrger چه کار کنم. برای یکی از متغییرهام پیغام خطا می گیرم که ابعادش بزرگتر از integer هستش.
    2. برای متغییرهای اعشاریم چی؟ سعی کردم یه type رو خودم تعریف کنم ولی برای عملیات جبری رو این متغییری که تعریف کردم خطا می گیرم.

اگر کسی به زبان vhdl آشنایی داره لطفآ کمکم کنه....ممنون

پاسخ : مشکل در نوع داده در vhdl

نوشته اصلی توسط mehdi_k66
    سلام
    من در طی برنامه نویسیم دو تا مشکل برام پیش اومد که توی جزواتم هم گشتم راه حلش رو پیدا نکردم.
    1. برای داده های بزرگتر از نوع intrger چه کار کنم. برای یکی از متغییرهام پیغام خطا می گیرم که ابعادش بزرگتر از integer هستش.
    2. برای متغییرهای اعشاریم چی؟ سعی کردم یه type رو خودم تعریف کنم ولی برای عملیات جبری رو این متغییری که تعریف کردم خطا می گیرم.

اگر کسی به زبان vhdl آشنایی داره لطفآ کمکم کنه....ممنون
    داده شما چند هست که از intrger
    هم بزرگتره؟
    واسه اعشاری هم فکرکنم که real داریم

دیدگاه

نوع real هم چک کردم....ولی مثل اینکه عملیات جبری رو نمیشه روش انجام داد.

مشکل توی این قسمته:
      motor_speed<=60000000000/T
      در حالتی که سرعت موتور رو integr تعریف میکنم میگه عدد بزرگتر از حد integer هستش
      اگر بتونم داده رو از نوع اعشاری تعریف کنم می تونم محاسبات رو توی چند مرحله انحام بدم که برسه به حد integer
      ولی وقتی سرعت موتور رو رو real تعریف میکنم خطا میده که تقسیم با نوع real همخوانی ندارد.

این دستور برای بهش شمارنده کنترلر موتور /dc هستش....پالسهای انکودر رو شمارش میکنه و در این قسمت هم سرعت موتور محاسبه میشه

من اینجا می خوام دور بر دقیقه رو به دست بیارم...دوره تناوب من T بر حسب نانو ثانیه هستش

دیدگاه

سلام
        فک کنم بتونی با ارایه ها یه جور ماتریس درست کنی که مثلا اندازه قطر بزرگ رو بیشتر از نوع integer بگیری.
        خیلی راحت می تونی این کارو کنی. :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X