اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال فاز ها به هم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال فاز ها به هم

سلام :job:
    اگه دو تاسیم فاز که هم فاز نیستن(مثل دو تا از سه تا سیم برق سه فاز دکل) رو به هم بزنیم چی مشیه؟

پاسخ : اتصال فاز ها به هم

هیچی نمیشه فقط انفجار خفیفی رخ میده و سیم ها ذوب میشه
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
      مگه هر دو تا فاز نیستن؟
      اگه میتونین یه کم توضیح بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omaxali
        مگه هر دو تا فاز نیستن؟
        اگه میتونین یه کم توضیح بدین
        من فکر کنم اول بگی تحصیلاتت چیه بهتره!!! آخه یکم مشکوک به زرنگ بودنی
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
          ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است

نوشته اصلی توسط aliila
          اختلاف پتانسیل دوتا فاز باهم 360 ولت هست ( به این حالت میگن مثلث ) حالا شما 220 رو مجسم کن و 360 ولت را تصور کن
          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila

ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است

اختلاف پتانسیل دوتا فاز باهم 360 ولت هست ( به این حالت میگن مثلث ) حالا شما 220 رو مجسم کن و 360 ولت را تصور کن
            Vp=380v
            Vl=220v
            جانم به فدای ائمه اطهار
            می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

میشه بگی چه ربطی داره به زرنگ بودن؟؟؟؟؟؟؟ :-? :NO:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omaxali
                میشه بگی چه ربطی داره به زرنگ بودن؟؟؟؟؟؟؟ :-? :NO:
                به کسی که فکر میکنه خیلی زرنگه و میتونه مردم رو سرکار بذاره می گن زرنگ(ایهام) آخه سوال شما عجیب و مبتدی بود.هیچی آقا من سعی می کنم خوش بین باشم و به سوالات شما جواب بدم :agree:
                جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

به کسی که فکر میکنه خیلی زرنگه و میتونه مردم رو سرکار بذاره می گن زرنگ(ایهام) آخه سوال شما عجیب و مبتدی بود.هیچی آقا من سعی می کنم خوش بین باشم و به سوالات شما جواب بدم :agree:
                  خودتون چند ترم خوندین و به احتمال زیاد از فنی و حرفه ای وارد کنترل شدین.اما بعضیا مثل من که فنی حرفه ای نرفتن، تا نخوندن این چیزا رو نمیدونن. عزیز منم اهل سرکار گذاشتن کسی نبیدم :job:

دیدگاه

سلام و درود بر omaxali :
                    طبق اطلاعات من اگر دو سیم از سه سیم فاز رو به هم وصل کنی مثل اتصال کوتاه کردنه و این یعنی عبور جریان زیاد از سیم ها و ذوب شدنشان و اگر هم فیوز داشته باشه جریان توسط فیوز قطع میشه
                    و اگر سه فاز رو به طور هم زمان به هم وصل کنی یک زمین رو ایجاد کرده ای.
                    توضیح تکمیلی اینکه هر فاز در محور مختصات قطبی دارای یک اندازه و یک زاویه (اصطلاحا فازه) که هر سه فاز دارای اندازه یکسان (در حالت ایده آل)و اختلاف فاز 120 نسبت به هم هستند لذا اگر برآیند آنها رو حساب کنی صفر خواهد شد و این یعنی همان زمین.
                    نحوه حساب کردن برآنید هم به این صورته که بایستی ابتدا آنها رو به اعداد مختلط تبدیل کنی (همان موهومی خودمان که دارای یک قسمت حقیقی x و یک محور موهومی y است )حالا قسمت های حقیقی رو با هم و قسمت های موهومی را با هم جمع میکنیم که صفر خواهد شد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omaxali
                      خودتون چند ترم خوندین و به احتمال زیاد از فنی و حرفه ای وارد کنترل شدین.اما بعضیا مثل من که فنی حرفه ای نرفتن، تا نخوندن این چیزا رو نمیدونن. عزیز منم اهل سرکار گذاشتن کسی نبیدم :job:
                      ok قبول.خوب اینو بگم که من کلاسهای فنی و حرفه ای رفتم ولی رشتم ریاضی فیزیک بود و به دلیل فاصله گرفتن و گرفتاری زیادم باید از نزدیکترین جا شروع می کردم و به همین خاطر رفتم علمی کاربردی چالوس(من نوشهریم) و الانم برای کارشناسی اومدم تهران.منم اینقدر تحت فشارم که واقعا فرصت کار و کسب تجربه ندارم و چیزی بلد نیستم.فقط درسم خوبه و به همین خاطر اطلاعاتم(تئوری) بدک نیست و سعی می کنم برای ارشد بخونم تا عالی بشه :wow: شما هم تلاش کن ایشالا به تنیجه میرسی.اینجا پسربچه های زیر 18 سال هم هستن که از یک مهندس تازه فارغ التحصیل خیلی بیشتر کار بلدن به خدا
                      جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X