اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیم کشی اتوماتیک در Protel

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیم کشی اتوماتیک در Protel

با سلام خدمت همه دوستان
    من دیگه کلافه شدم. میخوام pcb یک مدار نسبتا ساده رو تو protel طراحی کنم. فیبر رو تک رویه انتخاب کردم. وقتی میزنم که Auto Route بشه، نتیجه خیلی بدی بدست میاد. اکثر مسیرها با هم تداخل پیدا می کنند و خیلی مسیرها Auto route نمیشه. Rule هاشو هم چک کردم ولی نمی دونم چرا نمیتونه pcb رو بکشه. وقتی فیبر رو دورویه میزارم خیلی راحت pcb طراحی میشه. ولی من میخوام فیبرم تک رویه باشه. خواهش میکنم راهنمایی کنین

پاسخ : سیم کشی اتوماتیک در Protel

1- از اول خودت روت کن
    2- اگه مرحله اول رو انجام ندادی اتوروت بعدش هم اصلاح دستی
    3- نرم افزار قرار نیست برات معجزه کنه. همین کاری هم که میکنه بازم خیلی وقتا کار آدمو راه میندازه.

دیدگاه

.

دیدگاه

سلام
        من در این مواقع یک ترفند میزنم

اول مدار را اتوروت می کنم و صبر می کنم که نرم افزار تمام سعی خودش را بکنه بعد خودم به صورت دستی اصلاح می کنم و به جای می رسم که دیگه امکان پیش رفت نیست پس یک سری جامپر قرار می دهم(یعنی سیم های که از روی برد به هم وصل می شود)

دیدگاه

خیلی ممنون از دوستان . گفتم شاید من نمیتونم یاهاش کار کنم، شاید یه فوت و فن هایی داره که من نمیدونم. راستی من تنظیمات رو بصورت زیر انجام دادم:
          clearance: 0.25 mm
          track width: 0.5mm
          Routing topology: shortest
          به نظرتون خوبه؟

دیدگاه

بستگی به روش تهیه بردتون داره.من کمتر از 0.7 ضخامت معمولا نمی زارم و فواصل رو هم حدود 0.3 واسه تهیه کننده های حرفه ای و 0.4 برای تامین کننده های بازاری در نظر می گیرم.توصیه می کنم تا حد ممکن ضخامتتون رو کم نکنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X