اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت تابلو روان 160*64

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت تابلو روان 160*64

با سلام
    از دوستان کسی شماتیک و pcb چنین تابلویی رو داره در این ابعاد ؟

پاسخ : ساخت تابلو روان 160*64

یه کمی زیادی بزرگ نیست؟ فقط 1280 بایت برای یک بافر احتیاج داره. در حالت درستش میشه 2560 بایت برای دو تا صفحه. زمان ارسال اطلاعاتش هم برای رفرش کردن روی 2 مگا هرتز سرعت میشه 112 میکرو ثانیه. یعنی تو تایمر 1 میلی ثانیه 11 درصد بار روی میکرو میذاره. این خیلی زیاده.

دیدگاه

:-?

سلام

اگه یه همچین تابلویی به این ابعاد جایی pcb و شماتیش و... رو بهتون دادند به ما هم یه نگاه بهش بندازیم!

باید خودتون طراحی کنید (دوستان هم کمکتون میکنند) نه اینکه دنبال آمادش بگردید(الکی وقت طلف میکنید!)

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا آقازاده
        یه کمی زیادی بزرگ نیست؟ فقط 1280 بایت برای یک بافر احتیاج داره. در حالت درستش میشه 2560 بایت برای دو تا صفحه. زمان ارسال اطلاعاتش هم برای رفرش کردن روی 2 مگا هرتز سرعت میشه 112 میکرو ثانیه. یعنی تو تایمر 1 میلی ثانیه 11 درصد بار روی میکرو میذاره. این خیلی زیاده.
        این بایت ها رو میشه بیشتر توضیح بدی ؟
        چه جوری حساب کردی؟

دیدگاه

اینهمه مهندس تو سایت هست یعنی با اینهمه مهندس نمیشه همچین تابلویی رو ساخت
          شماتیک80*16 و 96*24 که یک ساعت هست موجوده
          فکر نکنم ساخت 160*64 دیگه کاره قولی باشه
          من مطمئن هستم از دوستان کسی هست که شماتیک همچین تابلویی رو داشته باشه
          حالا دوستان کمک کنند و یه شماتک بزارن pcb رو خودم ردیف میکنم

دیدگاه

این شماتیک16*64.
            ولی من واسه یه16*64 که دهنم آسفالت شد چه جوری می خوای64*160 بسازی؟!برنامه اش و طراحی فونتش چی میشه؟لحیم کاری و سیم کشی و قالبش که بماند!!

بابا بی خیال!!

انا لله و انا اليه الراجعون

دیدگاه

فرض رو بر این گذاشتم که:

1- از متد رفرش کردن استفاده میکنی.
              2- اطلاعات رو با شیفت رجیستر (SPI) به یک سری 595 میفرستی. بنابراین حداقل 160 بیت اطلاعات برای هر سطر موجوده و 64 سطر داری. روی تایمر یک میلی ثانیه میشه حدود 15 هرتز که تقریبا کمه.
              3- اگر فرض کنیم که هر سطر 160 بیت باشه میشه 20 بایت. و حجم کل حافظه مورد نیاز میشه 64 در 20 بایت یا همون 1280 بایت.
              4- اگر از یک فریم استفاده کنی مشکل flicker پیدا میکنی. پس باید double buffer استفاده کنی و این میشه 2560 بایت. البته میتونی بجای هر سطر در هر فاز دو سطر رو بفرستی یعنی در اصل 32 در 320 کار کنی. اینجوری میشه تقریبا 31 هرتز که نسبتا بهتر میشه.

حالا چیزی که به ذهن من اومد.

البته کارهای دیگه ای هم میشه کرد. مثلا اون 64 بیت رو ارسال نکنی. یا با یک مالتی پلکسر کارشو بگیری. که البته فکر نکنم برد خلوتی پیدا کنی.

دیدگاه

با سلام و تشکر از دوستان
                و یک سلام ویژه خدمت دوست عزیزم جناب آقازاده پرکار
                با این تفاسیر فعلا باید بی خیال بشم
                ولی دوستان تابلو 80*16 که سورس و شماتیکش موجوده همینطور 24*112 که یک ساعت هست چیزی نیست که شدنی نباشه
                فقط اشکالش اینه که چون یه چیز تجاریه کمتر کسی میاد و تجربش رو در اختیار عموم قرار میده
                من مطمئن هستم دوستانی در همین سایت هستند که همگونه ابعاد رو تولید میکنند و دانش اون رو دارن ولی به خاطر تجاری بودن در اختیار عموم قرار نمیدهند
                از دوستان کسی شماتیک تابلویی که خودش ساخته و تست کرده و جواب گرفته رو داره که حداقل 24*96 باشه ؟

دیدگاه

شما حالا یه 16*64 رو بسازی دست میاد 64*160 یعنی چی؟!
                  انا لله و انا اليه الراجعون

دیدگاه

من تا بحال روی این اندازه نساختم اما از پست های بعضی از دوستان برمیاد که فقط مشکل PCB و اینجور چیزا نیست. مشکل رسوندن تغذیه هم یک مشکل حاده. حالا قضیه تغذیه و اینها بجای خود. ببین میتونی بقول دوستمون یک ماجول 64 در 16 بسازی. با مد نظر داشتن این نکته که بعدا میخوای از این ماجول ها 10 عدد پشت سر هم سری کنی؟

دیدگاه

اینو دانلود کن ببین:
                      http://www.iranmicro.ir/forum/attach...p;d=1315824126
                      (*!*)

دیدگاه

دوستان من یک شماتیک 128*16 تو سایت مهندس لاچینی دیدم تا حالا کسی روش کار کرده ؟
                        یکدونه هم 112*24 هست که از برق گرفتم ولی شماتیک ساعت هست که میشه تغییر داد به تابلو
                        یه چیزی من نمیتونم عکس یا فایل پلود کنم چطوری باید پلود کرد ؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز . شما باید تابلوتو به تکه های 16 در 16 در بیاری و هر تکه را به شکل جداگانه جاروب کنی و این تکه هارو با spi به هم وصل کنی و به یک مستر بدی تا اطلاعات هر کدومو بهشون بده
                          آنکس که بداند و بداند که بداند /، اسب شرف از گنبد گردون بجهاند
                          آنکس که بداند و نداند که بداند / ، بيدارش نماييد که بسي خفته نماند
                          آنکس که نداند و بداند که نداند / ، لنگان خرک خويش به مقصد برساند
                          آنکس که نداند و نداند که نداند / ، در جهل مرکب ابدالدهر بماند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط king_of_hearts90
                            سلام دوست عزیز . شما باید تابلوتو به تکه های 16 در 16 در بیاری و هر تکه را به شکل جداگانه جاروب کنی و این تکه هارو با spi به هم وصل کنی و به یک مستر بدی تا اطلاعات هر کدومو بهشون بده
                            ممکن هست یک شماتیک از مدلی که فرمودید رو بزارید ؟

دیدگاه

درود بر همه .
                              این تابلویی که شما میخاین با روش رفرشی نمیشه ساختش. یا اگر هم بشه ، نمایشش همراه با چشمک زدن صفحه همراه است.
                              شاید بشه به روش استاتیک اونو ساخت. البته اگه pcb شو خوب طراحی کنی تا مشکل برق رسانی و نویز بر روی شیف رجیستر ها پیش نیاد.
                              http://www.sharjweb.com/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X