اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه کاربردی برای HMT & HMR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه کاربردی برای HMT & HMR

با درود . . .
    مهندسین گرامی و HMT خور!!! کسی برنامه ای برای کار با این ماژولها داره که واقعا ازش مطمئن باشه؟؟؟
    الان نیم ساعته دارم تمام سایت رو زیر و رو میکنم و هیچ تاپیکی پیدا نکردم که واقعا به یه نتیجه درست و حسابی و کاربردی رسیده باشه.
    من برنامه داخل PDF معروف سبحان سروری هم بستم اما یک درمیون جواب میده. و بهتر بگم اصلا جواب نمیده!
    خودم هم برنامه نوشتم اما جالب کار نمیکنه. یه برنامه ساده نوشتم که 5 تا کلید داره که هر کدومو فشار بدی اونطرف باید یه پایه از میکرو روشن خاموش بشه. اما یه مشکل عجیب غریب پیش میاد که بعضی وقتها باید 10 بار اون کلید بدبخت رو بزنم تو سرش تا اونور کار کنه.من اومدم برای اینکه تست کنم یه عدد معمولی رو فرستادم و توپ جواب داد. بعد اومدم به ازای هر کلید یه عدد رو ارسال کردم و اونطرف هم شرط گذاشتم که اگه اون عدد مورد نظر بود یه پایه رو toggle کنه. این برنامه برای 5 تا کلید خیلی خوب جواب میده اما یه مشکل داره و اونم اینه که اگر فرستنده قطع بشه و یا دیتا به گیرنده نرسه گیرنده خود بخود شروع به کار کردن میکنه!! و این یه نقصه بزرگه
    برای همینم اومدم تبدیل به رشته کردم و فرستادم و اونطرف هم ...
    اما دیگه اصلا کار نمیکنه و یا 100 بار باید بزنی تا کار کنه. نمیدونم چرا وقتی اطلاعات فقط 1 بایته درست فرستاده و گرفته میشه اما وقتی بیشتر میشه گیج میزنه. مثلا اگه فقط عدد 100 رو بفرستی درست کار میکنه اما اگه 1500 رو (2 بایتی) بفرستی بد کار میکنه.

حالا کسی میدونه چشه؟ فقط تورو خدا الکی نگید از دوشاخه پاور کامپیوترته.
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

پاسخ : برنامه کاربردی برای HMT & HMR

HMR,HMTچین؟!! از کجا تینهمه یاد می گیرین؟ :angry:
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
      HMR,HMTچین؟!! از کجا تینهمه یاد می گیرین؟ :angry:
      :question:
      oo:
      هه؟؟؟
      دایی دیگه اینا جزو مباحث بچه بازی و تفریح الکترونیک هستش. ماهم سر اینکه تازه از خدمت برگشتیم وقت نکردیم باهاشون کار کنیم.
      در کل HMT , HMR یکی از ساده ترین ماژول های ارتباط یکطرفه بیسیم جهت انتقال داده میباشد. راه اندازیش هم نسبت به بقیه ماژول ها ساده تره.
      درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
        :question:
        oo:
        هه؟؟؟
        دایی دیگه اینا جزو مباحث بچه بازی و تفریح الکترونیک هستش. ماهم سر اینکه تازه از خدمت برگشتیم وقت نکردیم باهاشون کار کنیم.
        در کل HMT , HMR یکی از ساده ترین ماژول های ارتباط یکطرفه بیسیم جهت انتقال داده میباشد. راه اندازیش هم نسبت به بقیه ماژول ها ساده تره.
        چرا اینهمه بلدین و من ...... :angry: :angry:
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
          چرا اینهمه بلدین و من ...... :angry: :angry:
          والا ما هم هیچی بلد نیستیم. در واقع هیچ کس هیچی بلد نیست و هر کس بخواد بگه همه چی بلده در اشتباه محضه. تفاوت انسانها در میزان بار علمی هست. به قولی همه چیز را همگان دانند! اگرم دوست داری اینو یاد بگیری غصه نخور، یاد گرفتم به روی چشم خودم یادت میدم :mrgreen:

کسی نمیخواد یه جوابی به این تاپیک بده؟!
          من زیاد با سریال کار نکردم. اگه ممکنه یک نفر لطف کنه و یه برنامه برای انتقال سریال رشته که با ماژول هم سازگار باشه قرار بده. تا ما هم بیایم سوالامونو بریزیم رو سرش! :mrgreen:

بدرود . . .

دیدگاه

درود
            در قسمت گیرنده از LCD برای دیدن اطلاعات دریافتی استفاده کردی یا نه ؟
            مشکلی که من با این ماژول داشتم این بود که بعضی وقتها یا تقریبا بیشتر وقتها تعدادی کاراکتر نامفهوم به ابتدای اطلاعات دریافتی اضافه می کرد
            مثلا 25 رو فرستادی ولی گیرنده 25*# رو به میکروی گیرنده میده
            فکر کنم مشکلت همین باشه چون به ندرت دقیقا همون اطلاعات فرستاده شده رو در گیرنده داری ( بدون کاراکتر های اضافی در ابتدای اطلاعات ) که از هر 100 دفعه یکبار کار میکنه
            اطلاعات رو به صورت رشته بفرست و در گیرنده به تعداد کاراکتر های ارسالی از سمت راست رشته جدا کن و در یک متغیر بریز و بعد از انها استفاده کن مشکلت باید حل بشه
            در روزگاري كه لبخند آدم ها بخاطر شكست توست برخيز تا بگريزند. كورش كبير
            شاد بودن، تنها انتقامي است که ميتوان از زندگي گرفت. ارنستو چه گوارا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پویا تیموریان
              درود
              در قسمت گیرنده از LCD برای دیدن اطلاعات دریافتی استفاده کردی یا نه ؟
              مشکلی که من با این ماژول داشتم این بود که بعضی وقتها یا تقریبا بیشتر وقتها تعدادی کاراکتر نامفهوم به ابتدای اطلاعات دریافتی اضافه می کرد
              مثلا 25 رو فرستادی ولی گیرنده 25*# رو به میکروی گیرنده میده
              فکر کنم مشکلت همین باشه چون به ندرت دقیقا همون اطلاعات فرستاده شده رو در گیرنده داری ( بدون کاراکتر های اضافی در ابتدای اطلاعات ) که از هر 100 دفعه یکبار کار میکنه
              اطلاعات رو به صورت رشته بفرست و در گیرنده به تعداد کاراکتر های ارسالی از سمت راست رشته جدا کن و در یک متغیر بریز و بعد از انها استفاده کن مشکلت باید حل بشه
              نه من ال سی دی نزاشتم و تنها اونطرف چند تا ال ای دی هست
              من خودم رو برنامه شک دارم آخه با سیم هم کار نمیکنه(درست کار نمیکنه)
              میتونید یه برنامه بزارید؟؟
              وقتی خود دستور پرینت رو مینویسی شانسی میشه. اما با printbin تا حدودی بهتر عمل میکنه. برای اینکه ماژول هم لالا نکنه دائم 55 هگز رو میفرستم و سپس دستور مربوطه رو
              اگرم قرار باشه انقدر خطا داشته باشه که 100 بار بزنی تا کار کنه که دیگه مفت هم نمی ارزه

بدرود . . .

دیدگاه

سلام
                این ماژول نویزش زیاد . باید دیتا به صورت فریمی بفرستی

دیدگاه

سلام
                  می تونی از سمت فرستنده یک عدد رزو شده مثل 255 رو مدام بفرستی.
                  این طوری وقتی که می خوای کلیکی رو بزنی، عدد خود کلید رو می فرسته.
                  در واقع این ماژول مثل بچه ای می مونه که یا باید حرف مفت بزنه ، یا آدامس (= در این جا 255) بجوه :smile:

اگه پروژه بازی هست که هیچی اما اگه قراره ازش پول بگیری، بی زحمت از بلوتوث استفاده کن
                  یه جفت ماژول بلوتوث مثل AUBTM 22 برایت می افته شصت هزار تومن :smile:
                  برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                  http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

با تشکر از همگی دوستان
                    مشکل رو با یه روش رمز گذاری دیگه حل کردم اما آخرش نفهمیدم چرا در ارسال رشته مشکل داره.
                    همونطور که گفتم در ارسال مقادیر 8 بیتی که عدد باشن هیچ مشکلی نداشت و مثل بچه آدم کار میکرد. برای اینکه گیرنده قاط نزنه دائم توسط فرستنده کد 55 رو براش میفرستادم و مشکلی نداشت. اما مشکل این بود که اگه به یه طریقی فرستنده موجش به گیرنده نمیرسید گیرنده به استند بای میرفت و چرت و پرت تحویل میداد و از اون نظر هم که اون چرت و پرت ها مقادیرشون بین 0 تا 255 هست دائم خروجی ها خودبه خود خاموش روشن میشدند تا زمانی که دوباره سیگنال فرستنده بیاد و نذاره چرت و پرت کار رو به هم بریزه.
                    من اومدم به ازای فشار هر کلید 3 عدد متفاوت رو ارسال کردم و در گیرنده هم بهش گفتم که اگر عدد اول اومد عدد دوم رو وارد کنه و اگر عدد دوم هم درست بود عدد بعدی رو وارد کنه و اگر عدد سوم هم درست بود اونوقت خروجی رو تغییر بده. با این روش تونستم 10 کانال رو بدون کوچکترین خطایی انتقال بدم و اونطرف هم بگیرم. لازم هم نبود 10 بار کلید رو بزنم تا کار رو انجام بده. حتی فرستنده رو کامل قطع کردم و رفتم و 1 ساعت بیخیالش شدم و وقتی اومدم دیدم هنوز خروجی ها تغییری نکردن وکاملا درست داره کار میکنه.

در هر صورت با سپاس از همگی دوستانی که سر زدن

بدرود . . .

دیدگاه

با سلام
                      این ماژل در زمان بیکاری (وقتی چیزی دریافت نمیکنه )در خروجیش پالسهای رو تولید میکنه که میشه گفت اکثر این مشکلات مربوط میشه به این پالسها البته با روشهای مختلفی از جمله مثال ها یی که دوستان در در پست های قبلی فرمودن میشه این مشکل رو حل کرد ولی ایراد تمام این روشها اینه که میکرو دائما باید مشغول کنترل ورودی این ماژل باشه تا اشتباهی نشه.و مشکل دیگه اینکه در هیچ یک از این روشها نمیشه از اینتراپت استفاده کرد .ایا دوستان برای این مشکل راهی به فکرشون میرسه؟؟؟؟
                      روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X