ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 43 1234567891011 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 423
    2010/05/06
    تهران
    126
    2

کتابخانه ff.h

سلام دوستان.
    من مدت 1 ماه نوری بود که دنبال یک کتابخانه کامل fat میگشتم بلاخره یافتم.
    اما تا الان نتونستم از کتابخانه fat استفاده کنم.
    اگه کسی در مورد این کتابخانه اطلاعاتی داره شروع کنه start رو بزنه که هزاران نفر دعاش میکنند. :job:
    آیه: "فرشتگان و ارواح در یک روز به او (مذکر) صعود کردند که این معادل پنجاه هزار سال برای انسان است"!
    در بیرون یک میدان گرانشی زمان اینگونه است: ∆t= ∆t0/ (1-v^2/c^2) ^0.5
    ∆t زمانی است که برای متحرک معادل گذر ایستگاهی است.و V سرعتی است که به شاهد ایستگاهی نسبت داده می شود.
    ∆t0 زمانی است که برای فرشتگان می گذرد.سرعت نور در خلا 299792.458 کیلومتر بر ثانیه است.
    از معادله ی بالا می توانیم آن سرعت ناشناخته را حساب کنیم:v =c (1-(1^2/(50000*12*27.321661)^2))^0.5 که این عدد برابر است با v = 299792.4579999
    2010/10/18
    تهران
    201
    1

پاسخ : کتابخانه ff.h_mmc

سلام

استاد ارجمند جناب آقاي اسدي در پروژه mp3_player شان از اين کتاب خانه استفاده کردن اميدوارم خود ايشان قبول زحمت نمايند و در ارتباط با کتابخانه تهيه شده شان توضيح دهند.
    نادانترين مردم کساني هستند که فکر مي کنند داناترين آنها هستند.
    2010/01/26
    شبستر گونئی
    688
    397

سلام و خسته نباشید .
    جناب اسدی بنده پیگیر پست های خوبی که دارید هستم ها و ازتون بسیار ممنون خواهم شد اگر به تاپیک زیر هم سری بزنید و به زبان بسیار ساده و اگر امکان داره از صفر اصلا" Fat و سکتور و کتابخانه و ... را توضیح بدهید . خدا اجر عظیمی به شما بدهد خیلی دعایتان خواهم کرد به شدت علاقمندم که کار با mmc را فرا بگیرم ولی به شدت سردرگمم و یک کتابخانه ی مبسوط و کامل را هم خودتان یا لینک بدهید و یا پلود کنید.
    بی نهایت ممنونم و امیدوارم این Pm حمل بر بی ادبی بنده نباشد و نگویید چه رویی دارد بسیار گیج شده ام ونیاز به کمک دارم.
    ممنون
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=55074.0
    دوستان من درخدمتم یه توضیحاتی هم توی بخش mp3 player دادم اگر کافی نباشه باز میتونم یکی یکی توابع رو تاجایی که بلدم کالبد شکافی کنم
    نظر شما برای نوشتن یه اموزش جامع فارسی در غالب PDF برای این توابع چیه هم مشکل شما حل میشه هم اینکه دیگر دوستان هم میتونند به راحتی استفاده کنند
    اگر نظر مثبت دارین اعلام کنید تا شروع کنیم
    تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
    به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.
    2010/05/06
    تهران
    126
    2

آقای مهندس اسدی واقعا ممنون میشم اگه این مقاله رو زودتر قرار بدید. :applause:
    آیه: "فرشتگان و ارواح در یک روز به او (مذکر) صعود کردند که این معادل پنجاه هزار سال برای انسان است"!
    در بیرون یک میدان گرانشی زمان اینگونه است: ∆t= ∆t0/ (1-v^2/c^2) ^0.5
    ∆t زمانی است که برای متحرک معادل گذر ایستگاهی است.و V سرعتی است که به شاهد ایستگاهی نسبت داده می شود.
    ∆t0 زمانی است که برای فرشتگان می گذرد.سرعت نور در خلا 299792.458 کیلومتر بر ثانیه است.
    از معادله ی بالا می توانیم آن سرعت ناشناخته را حساب کنیم:v =c (1-(1^2/(50000*12*27.321661)^2))^0.5 که این عدد برابر است با v = 299792.4579999
    2010/01/26
    شبستر گونئی
    688
    397

اخرين ورژن اين لايبرري FatFs R0.09 هست که ميتونيد از سايت اين رفيق خوش ذوق ژاپنی مون دانلود کنيد
    http://elm-chan.org/fsw/ff/00index_e.html
    که داراي کلا 32 تابع اصلي ميباشد توي سايتش اگر دقت کنيد توابع رو کاملا توضيح داده ولي اينجا توضيحات فارسي رو که من خودم ترجمه کردم يا با تکنيک ناز کوشش و خطا ياد گرفتم قرار خواهم داد
    چند تا نکته بگم و اون اينکه در توابع بعضي جاها صحبت دراو هست شايد سوالي که به وجود بياد اينه که مگه ما توي مموري درايو داريم اما در جواب بايد بگم که اين توابع کلي بوده و ميتونيد ازشون حتي در ارتباط با ريد يا رايت يه هارد ديسک IDE يا کارت هاي حافظه CF استفاده کنيد که در اين صورت اين قابليت خيلي به درد ميخوره و يا اينکه شما چند مموري داشته باشيد و ....
    و ديگه اينکه در مورد C و روش و يرنامه نويسي هاي اون من فرض رو بر اين ميزارم که شما حرفه اي هستين و دستورات و تکنيکهاي اين زبان رو به خوبي بلديد (اگر موردي براتون نا مفهوم بود به کتابهاي مربوط به اين زبان مراجعه کنيد اگر حل نشد همينجا مطرح کنيد تا اگر من يا ديگر اساتيد بلد بودم بگيم) ولي در کل نميخواهيم اينجا زبان C رو ياد بگيريم
    دوم اينکه من در تايپ مخصوصا فارسي زياد دقت نميکنم و همون گفتاري تايپ ميکنم لذا غلط املايي خيلي دارم اگر موردي بود از همين ابتدا پوزش ميطلبم زياد جدي نگيريد بزاريد به حساب بيسوادي من :icon_razz:

اولين تابع

کد:
    FRESULT f_mount (
     BYTE Drive,       /* Logical drive number */
     FATFS* FileSystemObject /* Pointer to the work area */
    );

(تعريف اشاره گر درايو - شماره درايو)f_mount
    هست
    حالا اين تابع چيه و به چه درد ميخوره؟
    براي تعريف و يا پاک کردن پايه اطلاعات يا همان ميز کار يا درايو در ماژول فت هست قبل از خوندن اطلاعات از يه درايو بايد اون درايو رو در فت تعريف کرد.
    اگر درايو ديگري انتخاب بشه اون قبليه پاک شده و اين جديده جايگزين خواهد شد مثل اينکه شما بري از ماي کامپيوتر يکي از درايو هارو انتخاب کنيدو توش رو باز کنيد

کجا بايد ازش استفاده کرد؟
    کلا قبل از هرنوع خوندن نوشتن و ..... بايد اين دستور استفاده بشه

ورودي و خروجي هاش؟
    دوتا ورودي داره
    1- اشاره گر درايو FileSystemObject يه اشاره گر به متغيري که بايد قبل از اين تابه از نوع استراکچر FATFS تعريف شده باشه
    2- شماره درايو مورد نظر که يک عددي از 0 تا 9 ميتونه باشه
    و يه خروجي خطا داره که دو حالت داره
    1- FR_OK يعني بدون مشکل انجام گرفت
    2- FR_INVALID_DRIVE يعني درايو مورد نظر موجود نبود

نکته: منظور از استراکچر اينه که يه تعداد متغير در يک متغير مثلا وقتي متغيري از نوع FATFS تعريف ميکنيد در واقع ايم متغير ها ار تعريف کرديد لذا دقت کنيد چون به رم بالايي نياز خواهيد داشت
    کد:
    typedef struct {
      BYTE  fs_type;   /* FAT sub-type (0:Not mounted) */
      BYTE  drv;     /* Physical drive number */
      BYTE  csize;    /* Sectors per cluster (1,2,4...128) */
      BYTE  n_fats;    /* Number of FAT copies (1,2) */
      BYTE  wflag;    /* win[] dirty flag */
      BYTE  fsi_flag;   /* fsinfo dirty flag */
      WORD  id;      /* File system mount ID */
      WORD  n_rootdir;  /* Number of root directory entries (FAT12/16) */
    #if _MAX_SS != 512
      WORD  ssize;    /* Sector size (512,1024,2048,4096) */
    #endif
    #if _FS_REENTRANT
      _SYNC_t sobj;     /* Identifier of sync object */
    #endif
    #if !_FS_READONLY
      DWORD  last_clust;  /* Last allocated cluster */
      DWORD  free_clust;  /* Number of free clusters */
      DWORD  fsi_sector;  /* fsinfo sector (FAT32) */
    #endif
    #if _FS_RPATH
      DWORD  cdir;     /* Current directory cluster (0:root) */
    #endif
      DWORD  n_fatent;   /* Number of FAT entries (= number of clusters + 2) */
      DWORD  fsize;    /* Sectors per FAT */
      DWORD  fatbase;   /* FAT area start sector */
      DWORD  dirbase;   /* Root directory area start sector (FAT32: cluster#) */
      DWORD  database;   /* Data area start sector */
      DWORD  winsect;   /* Current sector appearing in the win[] */
      BYTE  win[_MAX_SS]; /* Disk access window for Directory, FAT (and Data on tiny cfg) */
    } FATFS;

براي اطلاع بيشتر در مورد استراکچرها به کتابهاي اموزش C مراجعه کنيد
    لطفا اگر از دوستان سوالي مبني بر تابع داره بپرسه تا بريم سراغ توابع بعدي اين تابع رو نگاه نکنيد که ساده است توابع بعدي به مراتب سخت تر و پيچيده تر خواهند بود
    2008/01/13
    تهران
    371
    59

سلام مهندس اسدی عزیز
    یه سوال!
    این دستوری که توضیح دادین رو (f_mount) در ابتدا برای یک بار استفاده کنیم؟
    یا اینکه برای هر بار خوندن و نوشتن بایستی این تابع رو فراخونی کنیم؟
    مرسی! :rolleyes:
    برای آنکه کاری امکان پذیر گردد دیدگان دیگری لازم است، دیدگانی نو
    2010/01/26
    شبستر گونئی
    688
    397

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_tomari007
    سلام مهندس اسدی عزیز
    یه سوال!
    این دستوری که توضیح دادین رو (f_mount) در ابتدا برای یک بار استفاده کنیم؟
    یا اینکه برای هر بار خوندن و نوشتن بایستی این تابع رو فراخونی کنیم؟
    مرسی! :rolleyes:
    سوال خوبی بود
    نه تازمانی که شما با همان درایو کار دارید نیاز به تعریف یا فراخوانی مجدد نخواهد بود و فقط یک بار کفایت میکند
    در ضمن مرسی یا تشکر کدوم بهتره؟ راستی کلید تشکر روی هر پست هم برای اینکاره :icon_razz:
    2008/01/13
    تهران
    371
    59

تابع دوم (f_open)
    این تابع یک فایل رو باز میکنه یا اینکه یه فایل درست میکنه
    کد:
    FRESULT f_open ( 
     FIL* FileObject,    اشاره گر به ساختار فایل مورد نظر                                         
     const TCHAR* FileName, اسم فایل مورد نظر برای باز کردن و یا درست کردن فایل                       
     BYTE ModeFlags     نوع دسترسی به فایل و روش باز کردن فایل را توسط مقدار دهی زیر مشخص میکند          
    )
    کد:
    اگر FA_READ باشه اطلاعات فایل رو فقط میتونیم بخونیم . اگه با FA_WRITE ترکیب بشه خواندن و نوشتن میشه انجام داد
    اگر FA_WRITE باشه اطلاعات رو در در فایل فقط میتونیم بنویسیم . اگه با FA_READ ترکیب بشه خواندن و نوشتن میشه انجام داد
    اگر FA_OPEN_EXISTING باشه فایل رو باز میکنه. اگه فایل موجود نباشه کار دیگه ای نمیتونه انجام بده
    اگر FA_OPEN_ALWAYS باشه و اگر فایل موجود باشه اونرو باز میکنه وگرنه یک فایل جدید با همون اسم درست میکنه
    اگر FA_CREATE_NEW باشه یک فایل جدید درست میکنه اگه فایل موجود باشه تابع با FR_EXIST برگشت میخوره.
    اگر FA_CREATE_ALWAYS باشه یک فایل جدید درست میکنه و اگر فایل موجود باشه اطلاعات فایل قبلی رو حذف میکنه و دوباره مینویسه
    شرح:
    فایل آبجکت زمانی تشکیل میشه که تابع موفق باشه .
    باید فایلی رو که باز کردیم رو ببندیم با دستور (f_close) و اگه اینکار رو انجام ندیم فایلی رو که اصلاح کردیم اطلاعاتش از بین میره.
    و قبل از استفاده از این دستور بایستی شماره درایو رو با دستور (f_mount) ثبت کنیم

مقادیر برگشتی

کد:
    FR_OK, FR_DISK_ERR, FR_INT_ERR, FR_NOT_READY, FR_NO_FILE, FR_NO_PATH, FR_INVALID_NAME, FR_DENIED, FR_EXIST, 
    FR_WRITE_PROTECTED, FR_INVALID_DRIVE, FR_NOT_ENABLED, FR_NO_FILESYSTEM, FR_TIMEOUT, FR_LOCKED, 
    FR_NOT_ENOUGH_CORE, FR_TOO_MANY_OPEN_FILES
    2008/01/13
    تهران
    371
    59

سلام عزیزان
    این هم شرح دو تابع در یک فایل pdf

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2010/01/26
    شبستر گونئی
    688
    397

حسین جان دست شما درد نکنه اطلاعات خوبی دادی ولی گاماس گاماس با این سرعتی که شما پیش میری دست مارو هم بگیر

در ضمن یه لطفی بکن و در مورد این تابه open یه توضیحات کاملتری بده برای من قابل فهم نبود چه برسه به دوستان دیگه که میخوان یاد بگیرند خواهش میکنم کمی بیشتر بازش بکن راستی یه نمونه مثال هم باشه بد نیست چون دیدم خیلی مشتاقی دیگه من توضیح نمیدم و به خودت موکولش میکنم :nerd:

یه خواهش دیگه از دوستان دارم و اون اینه که با کمی صبر بیشتر جلو بریم و بعد از اطمینان از اینکه دوستان در مورد توابع سوالی ندارند تابع بعدی رو توضیح بدیم :smile: دوستان دیگه که قراره این توابع رو یاد بگیرند هم بیکار نشینند سوال کنید حتی جاهایی که درموردشون شک دارین میتونه به دوستان دیگه کمک کنه و در یک پروژه مهم کار ساز باشه و در مورد فایل pdf دوست خوبم حسین جان هم باید بگم فقط کپی نکنید یه ادیتی یه حاشیه ای یه توضیح بیشتری هم بد نیست چاشنیش بشه و جملات گفتاری رو به کتابی تغییر بدیم هم فکر کنم بد نباشه و لطفا همه توابع رو به یک فرمت مشترک اظافه کنید تا فهم و درکشون ساده تر باشه و کسی که تازه کاره هم بتونه ازشون استفاده کنه چون هر کسی یه سلیقه ی خواصی داره این مهمه که همه این فرمت رو در نظر بگیرند تا برای خواننده هم مفید بوده باشه با تشکر از همه دوستانی که این تاپیک براشون مهمه :cry2:
صفحه 1 از 43 1234567891011 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 423