اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز تغذیه روی مدار صوتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز تغذیه روی مدار صوتی

با سلام
    من یک pcb زدم که شامل یک میکرو و یک ماژول rfid هست . به علاوه یک آیسی ضبط/پخش صدا نوع apr9600 داخلشه که برای تقویت صدای اون از یک lm386 استفاده شده . از اونجایی که جای زیادی برای آداپتور نداشتم مجبور شدم یک درایور Led رو که خروجی 10 ولت 300 میلی آمپر میده رو توی مدارم بچسبونم! این تغذیه خیلی خروجی داغونی داشت به طوری که مدار مدام ریست میشد . با سعی و خطا بالاخره توسط خازن 1000 میکرو 25 ولت که قبل از رگولاتور 7805 گذاشتم تونستم نتیجه خوبی بگیرم . اما وقتی آیسی صدا چیزی پخش نمیکنه یک صدای ویز با شدت کم به گوش میرسه (مثل صدای باد) . الان اطراف رگولاتور خازنهای 1000 و 10 و 22 میکرو و 100 نانو دارم .
    هرکاری میکنم و خازنهای جدید اضافه میکنم فایده نداره فقط یه چیزی هست که اگه دستم رو به زمین مدار بزنم یه اینکه پورت سریال مدار رو به کامپیوتر وصلش کنم این نویز حذف میشه . یم بار هم یه خازن 220 میکرو رو چپه تو مدار زدم نویز کاملا از بین رفت .
    به نظر شما چطوری میتونم اینو حذف کنم ؟
    ممنون
    Don't hesitate to ask any question ..

پاسخ : نویز تغذیه روی مدار صوتی

شاید بدلیل اینکه خازن در پلاریته معکوس جریان می کشیده وضعیت پایداری تغذیه تون بهتر شده برای تست یه مقاومت بعنوان بار مصرفی موازی همون خازن بذارین.

دیدگاه

ممنون از پاسختون
      شاید حرق شما درست باشه باید تست کنم اما نکته ای که به نظر میرسه اینه که این درایور led کلا 300 میلی آمپر میده و من الان حدود 200 میلی آمپر ازش میکشم پس قاعدتا نباید مشکل از جریان کشی کم باشه (که معمولا تو سوئیچینگ ها تاثیر میذاره ) درست میگم ؟
      Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط syavash_kasraeee
        ممنون از پاسختون
        شاید حرق شما درست باشه باید تست کنم اما نکته ای که به نظر میرسه اینه که این درایور led کلا 300 میلی آمپر میده و من الان حدود 200 میلی آمپر ازش میکشم پس قاعدتا نباید مشکل از جریان کشی کم باشه (که معمولا تو سوئیچینگ ها تاثیر میذاره ) درست میگم ؟
        یه مساله دیگه هم هست اکثر درایو های LED خروجی جریانی دارند یعنی بگونه ای طراحی شدند که جریان ثابت بدند نه ولتاژ ثابت و وقتی شما جریانی کمتر از جریان نامی ازش بکشین ولتاژش تا حدی بالا میره که احتمالا پروتکشن عمل میکنه و ولتاژ محدود میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X