اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اجرای چاه ارت برای مصارف خانگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اجرای چاه ارت برای مصارف خانگی

سلام
    من در حال ساختن خونم هستم
    4طبقه شامل 4تا تکفاز 32 آمپر و یه سه فاز 25 آمپر برای آسانسور
    1- چقدر بنتولیت نیاز دارم
    2- صفحه رو عمودی بگذارم بهتره یا افقی
    3- ساختمانم اسکلت فلزی هست ، ارت به اسکلت وصل باشد یا نه ؟ چرا ؟ چگونه؟
    4-میله برقگیر چطور؟ باید داشته باشم؟ و اگر قرار باشه ارت به اسکلت فلزی وصل باشه این میله به چه دردی میخوره؟
    4- مهندس الکترونیکم ، در مورد جزئیات اجرایی کار مرجع مناسبی برای مطالعه سراغ دارید؟ اگه فارسی باشه بهتره
    لطفا در دادن جواب تعجیل بفرمایید چون در حال کندن چاه هستم و وقت زیادی ندارم
    باتشکر

پاسخ : اجرای چاه ارت برای مصارف خانگی

اگه اشتباه نکنم هر کیسه بنتونیت 30 کیلو باید باشه
    4 تا کیسه کافیه
    اول بنتونیت خالص رو بریزید تا مقداری صفحه مسی رو بگیره.بعد بقیه بنتونیت رو با ماسه نرم مخلوط کنید تا لبه صفحه مسی پوشیده بشه.صفحه هم باید عمودی باشه
    بقیه چاه رو هم با ماسه نرم پرکنید.
    چون چهار طبقه است احتیاجی به برقگیر نیست مگر اینکه ساختمان در یک منطقه کوهستانی ساخته شده باشد(منظور بالای کوه)
    از سیم که به صفحه مسی نصب شده است یک انشعاب بگیرید و به قسمت فلزی ساختمان وصل کنید که به این کار هم بندی گفته میشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط power line
      سلام
      4-میله برقگیر چطور؟ باید داشته باشم؟ و اگر قرار باشه ارت به اسکلت فلزی وصل باشه این میله به چه دردی میخوره؟
      4- مهندس الکترونیکم ، در مورد جزئیات اجرایی کار مرجع مناسبی برای مطالعه سراغ دارید؟ اگه فارسی باشه بهتره
      باتشکر
      کدوم شهری

طبق قوانین جدید چاه ارت رو حتی به برق کار هم اجازه پر کردن ندادن
      باید بری شرکت برق و درخواست کنتور بدی اونا می ان محل زرو بازدید میکنن و ابعاد و ... بهت میگن و 1 شرکت رو هم برای جاه ارت معرفی می کنن
      اون شرکت خودش میاد چاه رو می کنه و صفحه رو میزاره و پر می کنه

خودت اون کار رو نکن چون بعدن مجبوری خالی کنی یا هزینه اضافی بابت یه چاه دیگه بدی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

[quote author=سعید باقرانی link=topic=55169.msg294807#msg294807 date=1316593193]
        کدوم شهری

باید بری شرکت برق و درخواست کنتور بدی اونا می ان محل زرو بازدید میکنن و ابعاد و ... بهت میگن و 1 شرکت رو هم برای جاه ارت معرفی می کنن

خودت اون کار رو نکن چون بعدن مجبوری خالی کنی یا هزینه اضافی بابت یه چاه دیگه بدی

/quote] :angry: :angry: :angry: :angry:
        بابا تودیگه کی هستی؟!!!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
          کدوم شهری

چه جالب(البته بهتر چاه ارت که جز دردسر چیزی نداشت)
          ببخشید اونوقت چه شرکت های صلاحیت انجام این کار رو پیدا میکنند؟در رسته نیرو هستند؟
          البته من الان در تبریزم چنین قانونی نشنیده بودم چون تو همین هفته هم یک پروژه تحویل دادم و بازرس موردی نگرفت و چیزی نگفت
          اگر امکان دارد توضیح بیشتر بدهید ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط telmak
            چه جالب(البته بهتر چاه ارت که جز دردسر چیزی نداشت)
            ببخشید اونوقت چه شرکت های صلاحیت انجام این کار رو پیدا میکنند؟در رسته نیرو هستند؟
            البته من الان در تبریزم چنین قانونی نشنیده بودم چون تو همین هفته هم یک پروژه تحویل دادم و بازرس موردی نگرفت و چیزی نگفت
            اگر امکان دارد توضیح بیشتر بدهید ممنون
            توی مشهد همچین قانونی وجود دارهخ و 2-3 سالی تعیین شده
            البته ممکنه شهر های دیگه فرق داشته باشه
            ولی مشهد شرکت برق ش یکمی قوی ه البته توی پول گرفتن و کار گرفتن وگرنه امکانات خدمات و کیفیت واقعا نسبت به پولی که می گیره پایین ه

شرکت هایی که 3 سال سابقه داشته باشن و چند تا شرط دیگه که اونا رو دارای صلاحیت کنه

البته این موضوع بیشتر برای مصارف خونگیه
            دلیلش هم این بود که قبلن هرکی چاه ارت نداشت و مشکل ارت و تاییدیه اون رو داشت یه تیکه سیم الکی نیم متر توی زمین فرو می کرد و می گفت چاه ارت دارم

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

من یه چندتا پروژه دستمه که باید واسشون سیستم ارت رو طراحی کنم. تو نشره 110 انواع این سیستم هارو با شکل آورده ولی نگفته از کدوم باید کجا استفاده بشه و هر سیستمی چه مزیتی داره. هیچ مثالی هم برای ارت پیدا نکردم. اگه امکان داره درباره انتخاب این سیستم ها و در صورت امکان با ارائه چند مثال یا مرجع راهنمایی کنید.

دیدگاه

بستگی به مکان داره که چی اجرا کنی
                بهترینش چاه ارت ه
                ولی ممکنه زمین سنگی باشه نشه چاه حفر کرد اون وقت میله می کوبن
                ممکنه حتی میله رو هم نشه بکوبی اون موقع مش ایجاد می کنن

یه توضیحی راجع به موقعیت بده ؟؟؟

دیدگاه

یکیش ساختمونه 6 طبقه است یکیشم یه جادست. فک نکنم از نظر کندن چاه به مشکل بخوریم. تو نشریه 110 حدود 6 تا روش برای زمین کردن آورده:
                  1.میله مسی مغز فولادی
                  2.لوله فولادی گالوانیزه یا سیاه
                  3.صفحه مسی تخت از ورق مسی یا تسمه مسی
                  4.لوله مخصوص پرس شده
                  5.لوله های با قطر 3 4 5 سانتیمتر
                  6.میلگرد های فولادی بتن مسلح در پی ها و شالوده هایی که نسبت به زمین عابق بندی نشده و حداقل عمق آن از سطح زمین یک متر باشد.
                  حالا کدوم یکی از اینها نسبت به بقیه ارجحیت داره و چرا؟؟؟؟ هم از نظر هزینه و هم کارایی!
                  اگه یه نمونه محاسباتشم باشه خیلی ممنون میشم!

دیدگاه

یه سری محاسبات امقاومت الکترودم پائینش گذاشته اصلا نفهمیدم منظورش چیه! از این محاسبه ها کجا استفاده می کنن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط antegral
                      یکیش ساختمونه 6 طبقه است یکیشم یه جادست. فک نکنم از نظر کندن چاه به مشکل بخوریم. تو نشریه 110 حدود 6 تا روش برای زمین کردن آورده:
                      1.میله مسی مغز فولادی
                      2.لوله فولادی گالوانیزه یا سیاه
                      3.صفحه مسی تخت از ورق مسی یا تسمه مسی
                      4.لوله مخصوص پرس شده
                      5.لوله های با قطر 3 4 5 سانتیمتر
                      6.میلگرد های فولادی بتن مسلح در پی ها و شالوده هایی که نسبت به زمین عابق بندی نشده و حداقل عمق آن از سطح زمین یک متر باشد.
                      حالا کدوم یکی از اینها نسبت به بقیه ارجحیت داره و چرا؟؟؟؟ هم از نظر هزینه و هم کارایی!
                      اگه یه نمونه محاسباتشم باشه خیلی ممنون میشم!
                      بستگی به موقعیت داره
                      راحت ترینش و شاید بهترینش چاه ارت باشه گرچه که بقیه روشها هم بد نیست و ممکنه بعضی موقع ها از چاه ارت هم بهتر جواب بده
                      با اون شرایط شما من فکر کنم همون چاه ارت بهترین گزینه باشه
                      زیاد هم خودت رو درگیر مقاومت و ... نکن باید مقاومت مخصوص زمین رو داشته باشی و ....
                      اون مال موقعی ه که مقاومت به میزان مورد نظر نرسه و یک مقاومت پایین بخای و ... که مجبور باشی چند تا چاه بزنی و یا به مقاومت خاصی برسی
                      معمولن مقاومت زیر 2 اهم برای چاه ها پیشنهاد میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط power line
                        سلام
                        باتشکر
                        کار رو به متخصص بسپارید بهتر هست . :applause:
                        Im an ELECTRICIAN not a MAGICIAN
                        وب سایت : www.afraelectric.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X