ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    51

ساخت شارژر خورشیدی برای موبایل

اساتید محترم من می خوام یه شارژر برای موبایل درست کنم که منبعش یه پنل خورشیدی پنل من حدود 5/9 ولت می ده وآیا:
    1-من اگه بیام با 8705 اونو به 5 ولت برسونم مدار کامله و چیزی لازم نداره
    2-من اگه بخوام یه باتری با قابلیت شارژ بزارم تو مدار برای اینکه در هنگامی که موبایل وصل نیست اون شارژ بشه مدارمون چه طوری میشه.
    لطفا راهنماییم کنید :cry2: :redface:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]
    2011/05/07
    تبریز
    864
    190

پاسخ : ساخت شارژر خورشیدی برای موبایل

فکر کنم منظورتون 7805 باشه

موبایل مدار کنترل شارژ باطری رو داخل خودش داره و کافیه شما ولتاژ 5 تا 5.5 رو با آمپر مناسب به ورودی موبایل وصل کنید. (بهتره بیشتر از آمپر شارژر خود موبایل نباشه)
    تو دیتاشیت (صفحه 2) 7805 ، برای داشتن 5 ولت ثابت حداقل ورودی رو 7 ولت نوشته ..
    یه راه دیگه هم استفاده از دیود بین پنل خورشیدی و موبایله. دیود ها معمولا 500 - 600 میلی ولت ولتاژ رو کاهش میدن بنابراین شما حدودا 5.4 ولت رو خواهید داشت که برای شارژ مناسبه

برای شارژر هم اول باید مشخصات باطری رو بفرمایید .. نوعش چیه ، چند ولته ، چند آمپر ساعته و تر جیحا نمودار منحنی ولت آمپر شارژ . اگه اینا رو بگید اساتید میتونند کمکتون کنن ..
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    51

آقا ممنون آره همون 7805 منظورم بود :redface:
    ببخشید یه اشتباه لبی بود
    نمیدونم باتریش چیه چون هنوز نخریدم :agree:

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]
    2011/08/02
    414
    1

احتیاجی به رگولاتور نیست ولتاژ 5.9 ولت برای شارژ کافی است یعنی ای سی شارژر داخل موبایل بقیه کارو انجام میده من با ولتاژ 9 ولت هم شارژ کردم ولی از حد ولتاژ ماکزیمم برای اسیب ندیدن موبایل اطلاعی ندارم.
    در مورد سلولهای خورشیدی نکته ای که هست اینه که توان خروجی کمی دارند. ای سی شارژر درون موبایل در حالت معمولی با حدود 4 وات شارژ می کند که این توان از شارژر تامین میشه .حالا اگر شارژر توان کمی داشته باشه ممکنه عمل شارژ انجام نشه.
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    51

ممنون مطلب مهمی رو عرض کردین من به خاطر همین می خوام باتری بزارم (به خاطر توان پایین) اگه باتری باشه در هنگامی که گوشی وصل نیست باتری شارژ می شه حالا چون توانش پایینه یه کم دیرتر شارژ می شه و بعد وصل گوشی ، گوشی توسط باتری شارژ شده شارژ می شه البته چند تا نکته هست یکی اینکه باتری ها باید بالاتر از 5 ولت باشن و دوم همون توانشونه ضمنن پنل های خورشیدی تو بازار تو مدهای پایین فروخته می شن :
    1-6ولت
    2-9ولت
    3-12ولت
    .
    .
    .
    الی آخر البته این قاعده همه جا برقرار نیست
    من از 12 ولتی استفاده کردم به من نزدیک 9.5 -10 ولت می ده oo:
    نمی دونم شاید باید زیاد جلویه آفتاب باشه تا گرم بشه چون فکر کنم بر اساس اصل ترموکوپل برق تولید می کنه

[hr]
    2011/08/02
    414
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط 4850
    ممنون مطلب مهمی رو عرض کردین من به خاطر همین می خوام باتری بزارم (به خاطر توان پایین) اگه باتری باشه در هنگامی که گوشی وصل نیست باتری شارژ می شه حالا چون توانش پایینه یه کم دیرتر شارژ می شه و بعد وصل گوشی ، گوشی توسط باتری شارژ شده شارژ می شه البته چند تا نکته هست یکی اینکه باتری ها باید بالاتر از 5 ولت باشن و دوم همون توانشونه ضمنن پنل های خورشیدی تو بازار تو مدهای پایین فروخته می شن :
    1-6ولت
    2-9ولت
    3-12ولت
    .
    .
    .
    نمی دونم شاید باید زیاد جلویه آفتاب باشه تا گرم بشه چون فکر کنم بر اساس اصل ترموکوپل برق تولید می کنه

این سلولها به علت داشتن مقاومت داخلی بالا جریان کمی را می توانند تامین بکنند.با اندازه گیری جریان اتصال کوتاه مقاومت داخلی بدست میاد. پس بایستی چند تا از این سلولهای خورشیدی موازی بشن تا حداقل جریان مورد نیاز شارژ باتری (طبق دیتا شیت) تامین بشه.

جریان شارژ= (ولتاژ سلول منهای ولتاژ باتری تقسیم بر مقاومت داخلی سلول) x تعداد سلولها

مقاومت داخلی سلول = ولتاژ حالت بی باری تقسیم بر جریان اتصال کوتاه

با توجه به مقاومت داخلی زیاد سلولهای خورشیدی، بدون مشکل می توان سلولها از یک مود را موازی کرد.
    2011/05/07
    تبریز
    864
    190

نقل قول نوشته اصلی توسط 4850
    1-6ولت
    2-9ولت
    3-12ولت
    .
    .
    .

من با پنل خورشیدی کار نکردم ولی تو چند تا سایت دیدم که شرط تولید ولتاژ اسمی تابش عمودی نور خورسیده (نزدیک خط استوا) .. اگر اینطوری باشه طبیعیه که نتونید در ایران ولتاژ 12 ازش بگیرید
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...
    2014/11/16
    1
    0

پاسخ : ساخت شارژر خورشيدي براي موبايل

با سلام
    ورمورد سلول هاي خورشيدي بايد عرض کنم که توان اسمي که به پنل ها نسبت داده مي شود در شرايط تست آزمايشگاهي است.
    توان واقعي در شرايط محيط بسته به زاويه نصب، توان تابش خودشيد و ساير متغيرها فرق دارد.
    در مورد سلول هاي خورشيدي هر سوالي داريد در خدمتم
    ضمنا بزرگترين نيروگاه خورشيدي کشور را در ملارد راه اندازي کرديم.
    2012/06/11
    681
    29

سلام
    در مورد باتری خورشیدی سعی کنید اول توان رو ذخیره کنید بعد هر زمان نیاز داشتید استفاده کنید.همیشه که خورشید در زمان نیاز شما اون هم به میزان کافی وجود نداره.
    ضمنا وقتی مساله کار با توان پایین و گرون مثل این سلول ها مطرح میشه حرف اول و آخر رو سوچینگ میزنه و بس.ضمنا دیود یکسو ساز با افت کم بین سلول و گوشی یادتون نره.اگر ماسفت باشه که خیلی بهتره.
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.
    2012/12/30
    کرمان
    1,119
    46

mosefety chetori bezaram beun gooshi va selool?
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12