اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بدست آوردن شماتیک و فوتپرینت از یک لایبرری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بدست آوردن شماتیک و فوتپرینت از یک لایبرری

سلام به همگی .

می خوام بدونم چه طور میشه از یک کتابخونه ای که برای یک قطعه هست شماتیک و فوت پرینتش رو بدست اورد . ؟؟؟

منظورم اینه بشه مثلا تغییراتی توی شماتیک یا pcb لایبرری اون داد و دوباره اونو به یه کتابخونه تبدیل کرد .

یه سوال دیگه چه طور میشه یه لایبرری که توش قطعات زیاد هست اون قطعه ای که می خواهیم رو جدا از بقیه لایبرری شو بدست اورد و مثلا اون قطعاتی که برای ما پرکاربرد هستند رو جدا کرد و تو یه لایبرری برای خودمون ازش استفاده کنیم ؟

پاسخ : بدست آوردن شماتیک و فوتپرینت از یک لایبرری

با سلام
    اگر میخواهید لایبرری رو ادیت کنید لایبرری مورد نظرتون رو تو محیط پروتل باز کنید حالا برای ادیت روی قسمت مربوط به شماتیک که کلیک کنید سند مربوط به شماتیک قطعات اون لایبرری باز میشه و همینطور در قسمت نویگیتور سمت راست یک برگه به اسم sch library اضافه میشه برید به اون برگه ، حالا توی این برگه میتونید شماتیک قطعات موجود رو ادیت و سیو کنید ؛ دقیقا همین مراحل رو برای قسمت پی سی بی تی کنید و این بار به برگه pcb library برید و قطعات رو ادیت و سیو کنید .

یه سوال دیگه چه طور میشه یه لایبرری که توش قطعات زیاد هست اون قطعه ای که می خواهیم رو جدا از بقیه لایبرری شو بدست اورد و مثلا اون قطعاتی که برای ما پرکاربرد هستند رو جدا کرد و تو یه لایبرری برای خودمون ازش استفاده کنیم ؟
    من خودم همیشه وقتی که یک پی سی بی رو از اینترنت دانلود میکنم وقتی ببینم که فوت پرینتهای جدیدی توش هست و یا یه پی سی بی رو طرح میزنم میام برای استفاده مجدد از اون فوت پرینت ها میام اینکار رو میکنم :
    تو قسمت پی سی بی :
    Design-->Make Pcb Library

دقیقا همین کار رو میتونید تو قست شماتیک برای تولید یک کتابخونه از شماتیک قطعات مصرفی شماتیک مورد نظرتون ایجاد کنید تا در دفعات بعدی ازش استفاده کنید :
    تو قسمت شماتیک :
    Design-->Make Schematic Library

نمی دونم سوالتون رو درست متوجه شدم اما چیزی بود که به ذهنم رسید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X