اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چاپ file pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چاپ file pcb

سلام
    دوستان من یه فایل pcb دارم که تو پروتل کشیده شده می خوام چاپش کنم کجا برم بهتره؟؟؟؟
    فرق برد های متالیزه و فایبر گلاس و ... چیه؟؟
    فرق برد سبز و زرد و سفید چیه؟؟؟
    ببخشید که سوالام ابتداییه :redface:
    لطفا کمکم کنید من در باره چاپ هیچی نمی دونم
    راستی بردم را همینجوری بدم برای چاپ یا باید قفلی ، چیزی بکنم؟؟؟؟؟

پاسخ : چاپ file pcb

با سلام
    اول یه سر به این سایت های سازنده بزنید مثل کارا و مهران مدار

شما باید فایل پی سی بی تون رو برای شرکت مورد نظر ایمیل کنید و بعد با شما تماس میگیرند یا خودتون تماس میگیرید و میگن میخوایید براتون فاکتور کنند یا خیر !

جنس بورد ها مختلفه استخونی ، فایبرگلاس و ...(قیمتشون هم فرق میکنه هرچی با کیفیت تر گرونتر)

پی سی بی که طراحی میشه میتونه یک لایه، دو لایه ، دولایه و متالیزه و یا بالایه های بیشتر باشه

خوب منظور از بورد متالیزه اینه که وقتی که یک بورد مثلا دولایه طراحی میشه در این بورد از یک سری سوراخ ها که بهش ویا میگن برای ارتباط بین دولایه استفاده میشه خوب حالا برای اینکه اینطرف ویا با اون طرف ویا ارتباط داشته باشه باید یک ارتباط الکتریکی باشه پس میان بورد رو متالیزه میکنند تا دو طرف ویا ها و البته تمام سوراخ ها(پدها) موجود روی بورد (دیوارشون آغشته به فلز میشه)از طریق دیواره متالیزه شده با هم ارتباط پیدا میکنند

در مورد رنگ هم منظور رنگ بورد و چاپ محافظ هست که روی ترک ها کشیده میشه (رنگ های مختلفی هست مثل سبز و آب و قرمز)
    مارکاژ هم که همون راهنما هایی که جای قطعات رو روی بورد نشون میدند هست(نوشته های سفید رنگ روی بورد)

و البته چند مورد دیگه که خوب همین اطلاعتی هم که دادم فکر میکنم همچین یخورده اشتباه توش باشه ولی کلیت چاپ یه پی سی بی فکر میکنم خارج از این مواردی که گفتم نباشه

برای نمونه به سایت مهران مدار و کارا سر بزنید اطلاعات خوبی بدست میارید.

دیدگاه

ممنون که جواب دادید
      چرا اول برد زرد می زنند بعد که کار نهایی شد برد سبز می زنند؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SB
        ممنون که جواب دادید
        چرا اول برد زرد می زنند بعد که کار نهایی شد برد سبز می زنند؟؟؟
        برد سبز نمیزنن...اول برد اولیه رو چاپ میکنن بعد در صورتی که بخواینچاپ سبز روش میزنن که محافظ برد هستش.
        فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

دوستان یه سوال عجیب !!
          توی فیبر های 2 لایه
          برای ارتباط بین لایه زیرین و رویین فقط باید یه نقطه معمولی توی پروتل بزارم ؟
          تا حالا اصلا 2 رو کار نکردم :cry:
          [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
            دوستان یه سوال عجیب !!
            توی فیبر های 2 لایه
            برای ارتباط بین لایه زیرین و رویین فقط باید یه نقطه معمولی توی پروتل بزارم ؟
            تا حالا اصلا 2 رو کار نکردم :cry:
            از ویا استفاده کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X