اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای شروع LPC1768 یا LPC2368؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برای شروع LPC1768 یا LPC2368؟

سلام دوستان,
    من قصد شروع کار با پردازنده های ARM رو دارم. حالا به نظر دوستان برای شروع از LPC1768 استفاده کنم یا LPC2368؟
    کدو از اینا پشتیبانی بهتر و سورس کد های بیشتری رو تو نت داره؟
    تشکر.

پاسخ : برای شروع LPC1768 یا LPC2368؟

نوشته اصلی توسط کیهان اسدی
    سلام دوستان,
    من قصد شروع کار با پردازنده های ARM رو دارم. حالا به نظر دوستان برای شروع از LPC1768 استفاده کنم یا LPC2368؟
    کدو از اینا پشتیبانی بهتر و سورس کد های بیشتری رو تو نت داره؟
    تشکر.
    من خودم اول با lpc2378 کار کردم. اما هنوز خیلی از قسمت های مهمش رو راه اندازی نکردم حالا هم رفتم سراغ 1768 . خواستم که با این دو تا کنار هم کار کنم . به نظر من کار با (به طبع 2368)2378 راحتتر هست خیلی از کدها رو راحت رو اون تست کردم و جواب گرفتم اما این 1768 یه چوریه هیچی رو هنوز 100 درصد درست باهاش راهاندازی نکردم

دیدگاه

1768 کداش مثل 23xx توی اینترنت نیست (مخصوصا توی سایت ها ایرانی). مثلا آموزش های موجود در مورد 2368 زیاده ،هرچند ساختار خیلی نزدیک به همه با این حال ساینتکس دستور نویسی برای این دو فرق می کنه(شایدم فرق نکنه ! من که هرچی اون کد نویسی رو چک می کردم پر ارور بود تا یه تغییراتی دادم ..)! کتابخونه های به کار رفته متفاوته (البته هسته ها هم متفاوته برای همین بعضی کتابخونه ها تغییر کرده) . اعصاب خوردی داره ! با این حال من که3 روز الاف این بوتلودر بودم که کار نمی کنه(!) بعدش توی 2 روز LCD رنگی 2.8" رو راه انداختم و SD هم توی نصف روز (البته هدر بوردش رو گرفتم ببینم اول چی به چیه بعد برد براش طراحی کنم). باقیشم یکی دو روز دیگه . (با 2368 همین کارا 2 ساعت وقت نمیبره! با این همه کد و مثال که هست)

این 1768 چیز خوبیه اگر فلش مموری usb رو بتونم باهاش راه بندازم وگرنه sd4 سخت افزاری نداره و با sd card ها باید با SPI ارتباط برقرار کرد سرعتش پایینه .

منبع این 1768 هم سورس این برد های آماده توی اینترنت و نمونه کد های خود keil . من خودمم تازه با آرم های NXP دارم کار می کنم . کار باهاش اعصاب خوردی داره البته تا قبل از نوشتن یه برنامه لد چشمک زن که کار کنه بعدش کار باهاش خیلی سادست .
      Gracias A La Vida
      [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
      http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
      زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

اگر می خوای فقط کتابخونه های بقیه رو استفاده بکنی و مثل AVR جریان هلو بیا تو گلو باشه، برو 2368
        ولی نه، سرت درد می کنه واسه دردسر، می خوای با برد کلنجار بری تا یه چیز جدید یاد بگیری، برو 1768

پیشنهاد خودم، 1768
        حالا چرا 1768 ؟ من اول هدر بورد رو خریدم، بعد دیدم این برد آموزشیشم هست! گفتم اینم بگیریم دیگه، ما که حال و حوصله بستن سخت افزار نداریم ! الان هم جلومه، سخت افزارش هم خوبه، همه چیز داره، فقط یک مشکلی هست اونم اینه که من بلد نیستم
        توی مسائل آموزشی، مخصوصاً تو بحث میکرو کنترلر، همه دوست دارن از اول خودشون کار بکنند، توی aVR میشد همچین کاری کرد، چون خرجش یه بردبورد بود، ولی واسه این سری SMD ، یه نمه سخت شده. البته منم اگر به جوونی شماها بودم، شاید الان عشقه بستن روی برد خودم و استفاده از این هدر بورد رو داشتم، ولی این برد آموزشیه الان بیشتر بهم میچسبه ! چون واقعاً حوصله وقت تلف کردن روی سخت افزار رو ندارم.
        راستیتش من تمامی سخت افزارهای ECA رو تا الان خریدم دیدم یه S256 ندارم که اونم زنگ زدم هفته قبل خریدم، بهم گفتن همه اینارو کار می کنی! گفتم نه کلکسیون جمع می کنم از محصولاتتون، یه 20 سال بعد 1000 برابر قیمتش بفروشم به یکی دیگه :-)) طرف پشت تلفنیه یه لحظه کپ کرد نمی دونم باور کرد یا نه، ولی 20 سال بعد خود اینا ارزش کلکسیونی داره

دیدگاه

سلام,
          تشکر از همه دوستان بابت نظرات خوب و مفیدشون. تقریبا روشن شدم :nerd:
          راستش حال و حوصله دارم که با برد ها سر و کله بزنم چون با همون AVR هم چیز های زیادی ساختم که جواب نداد و برای همین مجبور شدم باهاشون سروکله بزنم. اما نمیخوام اونقدر سخت باشه که کلا پشیمون بشم!!!
          خودم خیلی دوست دارم LPC2478 بخرم اما هدر بوردی براش ندیدم خودم هم توی طراحی مدار زیاد وارد نیستم که یه هدر بورد براش بزنم.
          اما اگر فکر میکنید که کار با 1768 میتونه راحت باشه و منابع اموزشی مثل مجله PMM براش پیدا میشه از این میکرو استفاده کنم. در غیر اینصورت چاره این نیست جز 2368!
          باز هم تشکر.

دیدگاه

سلام,
            تشکر از همه دوستان بابت نظرات خوب و مفیدشون. تقریبا روشن شدم :nerd:
            راستش حال و حوصله دارم که با برد ها سر و کله بزنم چون با همون AVR هم چیز های زیادی ساختم که جواب نداد و برای همین مجبور شدم باهاشون سروکله بزنم. اما نمیخوام اونقدر سخت باشه که کلا پشیمون بشم!!!
            خودم خیلی دوست دارم LPC2478 بخرم اما هدر بوردی براش ندیدم خودم هم توی طراحی مدار زیاد وارد نیستم که یه هدر بورد براش بزنم.
            اما اگر فکر میکنید که کار با 1768 میتونه راحت باشه و منابع اموزشی مثل مجله PMM براش پیدا میشه از این میکرو استفاده کنم. در غیر اینصورت چاره این نیست جز 2368!
            باز هم تشکر.
            اولا که دور 2478 رو خط بکش ( در مقایسه با 1768) به دلایلی که قبلا تو انجمن بحث شده . ثانیا به نظر من اگرچه برای 1768 نسبت به 2368 آموزش های فارسی کمتری هست اما 1768 نسبت به 2368 کدهای بیشتری براش نوشته شده تو اینترنت بگردی هست . دلیلش هم سیستم عامل هایی مثل cmsis هست که برای هسته ی cortex نوشته شده و روش مانورهای زیادی دادند ولی بازم می گم کارکردن با 2368 راحتتر هست .

دیدگاه

سلام,
              دوستان 2368 تصویب شد :biggrin:
              با تشکر از همه دوستان که منو راهنمایی کردند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کیهان اسدی
                سلام,
                دوستان 2368 تصویب شد :biggrin:
                با تشکر از همه دوستان که منو راهنمایی کردند.
                خوشحالم که تصمیم درست رو گرفتی
                اگه کمکی از دست من ساخته است خوشحال می شم کمکت کنم

کاری ندارم این وری هستی یا اون وری چپی یا راست
                همیشه ایرانی باش و به ایرانی بودنت افتخار کن
                ایران و هیچ وقت تنها نزار
                اگه خدا رو قبول داری اجرت با خدا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X