اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید ولتاژ سینوسی بسکام فرکانس 10 هرتز تا 3000 هرتز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید ولتاژ سینوسی بسکام فرکانس 10 هرتز تا 3000 هرتز

سلام من یه پروژه دادن بهم و باید با میکرو و زبان بسکام یه مداری بسازم که ولتاژ سینوسی با فرکانس 20 هرتز تا 3000 هرتز بسازم کسی میتونه یه کمک کوچیکی به من بکنه
    در ضمن همه تاپیک های انجمن هم خوندم یا با C نوشته شده یا دیگه ادامه ندادند
    واقعا از اساتید ممنون میشم

پاسخ : تولید ولتاژ سینوسی بسکام فرکانس 10 هرتز تا 3000 هرتز

سلام دوست عزیزم...
    لطفا نمونه کد سی شو بزار اگه بتونم برات ترجمه میکنم به بسکام...
    یا علی.
    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

من تنها موردی که پیدا کردم و بوردش هم زدم و لی نتوستم ازش جواب بگیرم این بود
      این هم سایت سازنده
      http://www.scienceprog.com/avr-dds-signal-generator-v20/#more-410
      ولی دنبال یه چیز روان تر می گردم
      این هم لینک برنامه
      http://www.uploadtak.com/images/ia1nsie7lo5gciet33gw.zip

دیدگاه

آخه میدونی مشکل چیه؟
        توی AVR چون DAC وجود نداره نمیشه موج سینوسیه درست و حسابیی درست کرد فقط میشه با PWM یه موج مربعی ساخت و با استفاده از فیلترهای پایین گذر لبه های موج رو زد و تقریبا شبیه سینوسی در آورد.
        اگه مداری هم گیر آوردی سورسش با Codevision بود و ازش جواب گرفتی بزار که اگه تونستم برات ترجمه کنم به Bascom ...
        یا علی.
        الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسام الفتی
          آخه میدونی مشکل چیه؟
          توی AVR چون DAC وجود نداره نمیشه موج سینوسیه درست و حسابیی درست کرد فقط میشه با PWM یه موج مربعی ساخت و با استفاده از فیلترهای پایین گذر لبه های موج رو زد و تقریبا شبیه سینوسی در آورد.
          اگه مداری هم گیر آوردی سورسش با Codevision بود و ازش جواب گرفتی بزار که اگه تونستم برات ترجمه کنم به Bascom ...
          یا علی.
          قربونت برم اون بالا که هم مدار و هم سورس به زبان سی گذاشتم

دیدگاه

کسی از دوستان نیست کمک کنه یا یه سمپلی که خودش ازش جواب گرفته باشه
            ممنون میشم اگه کسی یه شماتیک فانکشن ژنراتور داشته باشه که خودش ازش جواب گرفته باشه به من بده

دیدگاه

واقعا یکی یه دونه سمپل فانکش ژنراتور نداره که توی بسکام کار کنه
              توی عمل هم کار کنه
              به خدا ظلمه برم بخرم ؟؟؟؟
              :cry2:
              آیسی وجود نداره خودش این کار رو بکنه به غیر از 555 که رنجش محدوده که برای رنج من کار کنه

دیدگاه

با سلام
                خوب چرا با سی کار نمیکنید مگه عیبش چیه ؟

دیدگاه

عیبش اینه که من 3 ساله دارم کار می کنم ولی با بس کام
                  نمیتونم یه دفه به خاطر یه این جور چیزی شبف بدم روی کدویژن
                  یعنی به نمونه توی بسکام و یا یه چیپب توی این دنیای بزرگ وجود نداره ؟ :cry2: :cry2: :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pani_rezaii
                    عیبش اینه که من 3 ساله دارم کار می کنم ولی با بس کام
                    نمیتونم یه دفه به خاطر یه این جور چیزی شبف بدم روی کدویژن
                    یعنی به نمونه توی بسکام و یا یه چیپب توی این دنیای بزرگ وجود نداره ؟ :cry2: :cry2: :cry2:
                    ببخشید جسارته ، ولی این چه حرفی که شما میزنید اتفاقا شما به عنوان یکی که کارش اینه و تازه 3 سالم هست که با میکرو کار میکنه به نظرم باید بتونید با سی کار کنید قصد بحث کردن ندارم ولی خوب شما الان واقعا کجای اون برنامه که به زبان سی نوشته شده رو متوجه نمیشید کد برنامه رو بزارید هرجاش رو متوجه نمیشید بگید تا دوستان براتون توضیح میدن اینجوری خودتون بعد میتونید برنامه رو هم به بسکام تبدیل کنید اما از بقیه انتظار همچین کاری رو نداشته باشید که بخوان همچین کاری بکنن !

دیدگاه

عزیزم من از کسی انتظار کاری نداشتم که
                      تاپیک رو از اول بخونید فقط دنبال سمپلی می گردم که کسی باهاش کار کرده باشه و جواب گرفته باشه ؟؟

دیدگاه

با پورت a و با 14 تا مقاومت می تونید خیلی راحت d2a بسازید که اصطلاحا بهش R-2R Ladder D/A converter می گن که دقتش 512 پله هست یعنی هر نیم موج بالا و پایین رو میتونید با با 512 استپ درست کنید

بعد به یک پین اضافه c هم نیاز دارید که نیم موج منفی و مثبت رو مشخص کنه و خروجی d2a رو بده به یک طبقه تقویت کنده ترانزیستوری کلاس AB که مثلا اگه پین c.0 یک بود بالاکشنده و اگه صفر بود پایین کشنده باشه
                        و در برنامه نویسیش برای بدست آوردن رنج فرکانسهای بالا بهتر تکنیک از جدول نگاشت استفاده کنید یهنی ابتدا از ورودی فرکانس و دقت موج سینوسی رو میگیرید
                        مثلا فرکانس f و دقت همون 512 پله در هر نیم موج
                        بعد در یک روال و در یک حلقه دامنه لحظه ای ( y=sin ( 2.pi.f.n/512 را که n از صفر تا 512 هست را حساب میکنیم و در یک آرایه با اندیس n ذخیره میکنیم
                        این همون جدول نگاشت ما هست بعد تایمر رو صوری تنضیم میکنیم که 512*f بار در هر ثانیه وقفه تولید کند در روال وقفه اندیس n را افزایش میدهیم و عنصر n را در پورت مینویسم و اگر n مساوی 512 شد آن را صفر میکنیم و عدد پین c.0 را عوض میکنیم که بیان گر قسمت منفی یا مثبت موج است به اینصورت پین مربوطه اگر یک بود صفر کیکنیم و اگر صفر بود یک میکنیم
                        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X