اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منظور از پورت سریال مجازی چیست ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منظور از پورت سریال مجازی چیست ؟

با سلام ....

می خواستم بدونم پورت سریال مجازی چیه ؟

کلا برای کامپیوتر چه اتفاقی میفته وقتی یه چیز رو مجازی تعریف می کنیم ؟ مثلا پرینتر مجازی ، پورت سریال مجازی و .....

با تشکر ....
    مصادیق اظهار محبت به همسر
    بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
    ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
    اثر قصه گویی برای کودکان

پاسخ : منظور از پورت سریال مجازی چیست ؟

تمامی وسائل جانبی که به کامپیوتر وصل میشن و یا بهتر بگم تمام I/O ها با درایورهای خودشون به سیستم عامل معرفی و آدرس دهی میشن ، حالا اگه به جای اینکه آدرس اون دستگاه آدرس یک فایل باشه ، به راحتی عملیات خواندن/نوشتن روی اون دیوایس انجام میشه و از دید کاربر مثلا یه صفحه چاپ میشه ، ولی عملا اطلاعاتی که باید به پورت واقعی پرینتر میرفته ، به یک فایل رفته ( و درایور اون وسط عملیات تبدیل را به فرمت خاص انجام داد ( مثلا پرینترهای مجازی که pdf تحویل میدن )
    همین مورد برای پورت سریال و یو اس بی و .... صادق هست.
    آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
    تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
    آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
    هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

در تکمیل گفتار جناب J0KER
      نرم افزاری هایی وجود دارند که برای شما پورت مجازی مثلا سریال درست میکنند که معمولا به صورت جفتی هستند
      یعنی دو پورت com6 و com7 رو براتون میسازن.در این صورت شما در نرم افزارهایی که با این پورت ها سرو کار دارند مثل مطلب یا لب ویو یا هایپرترمینال ویندوز یا بسکام به جای این که com1 که پورت سریال واقعی شماره یک است، com6 رو معرفی میکنید و در نرم افزار دیگری از موارد اشاره شده در بالا com7 را.
      در این صورت اطلاعاتی که نرم افزار اول به com6 میفرستد را میتواند توسط نرم افزار دوم که به com7 وصل است مشاهده کنید.
      افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abolfazl_m
        در تکمیل گفتار جناب J0KER
        نرم افزاری هایی وجود دارند که برای شما پورت مجازی مثلا سریال درست میکنند که معمولا به صورت جفتی هستند
        یعنی دو پورت com6 و com7 رو براتون میسازن.در این صورت شما در نرم افزارهایی که با این پورت ها سرو کار دارند مثل مطلب یا لب ویو یا هایپرترمینال ویندوز یا بسکام به جای این که com1 که پورت سریال واقعی شماره یک است، com6 رو معرفی میکنید و در نرم افزار دیگری از موارد اشاره شده در بالا com7 را.
        در این صورت اطلاعاتی که نرم افزار اول به com6 میفرستد را میتواند توسط نرم افزار دوم که به com7 وصل است مشاهده کنید.
        سلام میشه یک نمونه از نرم افزارها را معرفی کنید اگه رایگان باشد هم چه بهتر
        { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

من نرم افزار Virtual Serial Port Driver رو استفاده کردم
          این نرم افزار رایگان نیست ولی به صورت دمو من استفاده کردم مشکلی نداشته
          البته تا 15 روز
          اطلاع ندارم که آیا کرک یا ورژن بدون محدودیت داشته باشه یا نه
          اگر شما کرکی چیزی پیدا کردید لطفا اینجا هم اطلاع رسانی کنید
          افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

یک سری به پروژه com0com (کام صفر کام) در sourceforge بزنین البته از اون طرف ف ی ل ... هست.

دیدگاه

Virtual Serial Port Driver7
              and crack

http://bargiri.persiangig.com/Virtua...%20Driver7.rar
              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

بچه ها یک آموزشی چیزی دارید که چطور میشه با این com0com کار کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X