اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد اپتوکوپلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد اپتوکوپلر

سلام خدمت دوستان.

من داشتم دیتاشیت اپتوکوپلر 4N35 را نگاه میکردم که یه سوال برام پیش اومد , در طرف ترانزیستور اپتوکوپلر پایه مربوط به Base به چه درد میخوره؟ مگه ما نمیخواییم توسط LED ترانزیستور را تحریک کنیم پس پایه بیس به چه دردی میخوره؟

پاسخ : سوال در مورد اپتوکوپلر

باسلام من فکر می کنم اگر قطعه بر روی برد فرستنده آن سوخت ، می توان با تحریک بیس موقتاً مدار را راه اندازی کرد.
    به تجربه آموختم در آخر کار ،که قدر مرد به علم است و قدر علم به مال. (بهلول)

دیدگاه

اگه در مدار به اون پایه نیاز نباشه این پایه را چیکار کنیم ، همینطور آزاد ولش کنیم؟

دیدگاه

به نظر من بهتره با یک مقاومت بزرگ (مثلا 100 کیلو) اونو زمین کنید.
        The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

برای بالا بردن سرعت سوئیچینگ اپتوکوپلر، میتوان بیس را با یک مقاومت به زمین وصل کرد.مقاومت باعث تخلیه سریعتر خازن کلکتور بیس اپتوکوپلر و بالا رفتن سرعت اپتوکوپلر می شود.و از طرفی این مقاومت جریان نانو امپری کلکتور امیتر که همیشه و حتی بدون ورودی وجود دارد را کاهش داده و موجب پایداری خروجی میشود. اضافه کردن این مقاومت به قیمت کاهش نسبت جریان خروجی به ورودی به انجام میشود.
          در مواقعی که نویز بسیار شدید است نویز می تواند از طریق خازن نشتی ،ورودی به خروجی، به طبقه بعد یعنی بیس و سپس خروجی اپتوکوپلر نفوذ کند در این صورت با قرار دادن یک خازن کوچک بین بیس و زمین ، نویز القایی توسط این خازن حذف میشود.
          در مواردی که اپتوکوپلر دارای پایه بیس باشد و نخواهیم ازش استفاده کنیم توصیه شده که برای جلوگیری از القای نویز پایه بیس در ای سی از ته با سیم چین قطع شود. ولی اگر کاهش خروجی به اندازه نصف اهمیتی نداشته باشه بهتره که بیس با یک مقاومت 180 کیلو به زمین وصل بشه که هم پایداری جریان کلکتور و هم بالا رفتن سرعت را به همراه دارد.

دیدگاه

سلام،میشه بجای4n35 از 817 استفاده کرد یا خیر؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X