اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش سرعت رباط تعقیب خط

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش سرعت رباط تعقیب خط

سلام بر همه دوستان.
    از کسانی که تا حالا رباط تعقیب خط ساختن خواهش می کنم کمکم کنن من خودم تا حالا رباط نساختم و می خوام با این یکی شروع کنم که یه چند تا مشکل اساسی برخورد کردم. تو سایت هم گشتم ولی متاسفانه چیزی پیدا نکردم.
    مشکل من تو انتخاب سنسور برای تشخیص خط اینکه چه سنسوری انتخاب کنم که بیشرین سرعت رو داشته باشه و بعد از اون طرز قرار گیری و اتصالش به میکرو ؟
    و همچنین برای تشخیص مسیرهای با زاویه 90 درجه و سایر موانع باید چطوری عمل کنم و نیز در مورد انتخاب موتور و نحوه تغذیه کل مدار اگه کمکم کنید ممنون میشم.
    هر چه سریع تر بهتر. :wow: :wow: :applause: :applause: :wow: :wow:
    با تشکر آراسته
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

پاسخ : افزایش سرعت رباط تعقیب خط

هر چه سریع تر بهتر. :wow: :wow: :applause: :applause: :wow: :wow:
    با تشکر آراسته
    واسه مسابقه میخوای
    اینکه سرعتش چقدر باشه بستگی داره به مکانیک ربات(اصطحکاک چرخها و قدرت موتور و ...)
    اما بحث سنسور مربوط میشه به درصد خطای رباتت
    تا اونجا که من اطلاع دارم بهترین سنسور (آخرین تکنولوژی) پردازش تصویره یعنی یدونه دوربین جلو ربات بزاری و با میکروکنترلرهای قوی مثل nxp1768 cortex پردازش کنی و مسیرو پیدا کنی
    در غیر اینصورت اگه بخوای با مادون قرمز کار کنی هر چی تعدادش بیشتر باشه بهتر جواب میگیری طریقه نصبشم شدیدا سادست
    سرچ کنی هست(توی گوگل)
    *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
    *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

دیدگاه

جسارتا رباط به معنی کاروانسرا نیست ؟؟؟؟
      [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

سلام .
        از دوست عزیزم microjo برای راهناییش ممنونم. مهندس الان مشکل سنسور حل شد فقط مونده موتور. ایا موتور 400rpm خوبه یا باید سرعت و ببرم بالاتر؟
        در مورد آقا ایمان هم باید بگم نمی دونم منظورشون از این راهنمایی چی بود!!!!!
        چرا ناراحتی پاتریک!
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        محصولات

دیدگاه

ایشون رباط و ربات رو میفرمایند. یعنی ربات درسته برای این منظور!

دیدگاه

400rpm یعنی 6.666 (=400/60) دور در ثانیه چرخ رو بحرکت در میاره وقتی 6.666 رو در محیط چرخ ربات (بر حسب متر) ضرب کنید سرعت بر حسب متر بر ثانیه بدست میاد
            بنابراین در انتخاب موتور باید به اندازه چرخ هم توجه کنید همچنین توان موتور بسیار مهم هست چون شتابگیری ربات به همین عامل بستگی داره (همونطور که برای خودرو ها توان تعیین کننده شتابه :read

مونده موتور. ایا موتور 400rpm خوبه یا باید سرعت و ببرم بالاتر؟
            نمیشه به این سوال بطور دقیق پاسخ داد , بستگی داره به سرعت تشخیص و شناسایی مسیر رباتت
            اینو باید خودت آزمایش کنی اما برای شروع کافیه

جسارتا رباط به معنی کاروانسرا نیست ؟؟؟؟
            جسارتا از کسی که ربات رو اینقدر خوب تشبیه میکنه بعید بنویسه رباط
            *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
            *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

دیدگاه

پاسخ : افزاش سرعت ربات تعقب خط

سلام بر همه؛واقعا از دوستان ممنون جواباتون خل بهم کمک کرد.ربات رو فعلا برا مسابقه نم خوام فقط م خوام برا سال انده از الان شروع به کار کنم.بخاطر اون غلط املا هم معذرت م خوام.
              چرا ناراحتی پاتریک!
              - از دیدنش ناراحت شدی؟
              + نه
              پس چی ناراحتت کرده
              محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X