اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بررسی آمار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بررسی آمار

الان رفته بودم قسمت آمار سایت،داشتم اونها رو می گشتم
    چند چیز ناراحت کننده دیدم که فکر کنم بررسی اونها مفید باشه ...
    فکر کنم اگه کسی هم موارد مشابه دید،اینجا مطرح کنه بهتر باشه ...

طبق آمار از 10121 نفر توو اون لحظه که من نگاه میکردم،فقط ~1300آ‌نفر دارای پست بودن و بقیه فقط کاریر ثبت کردن(0پست!!!آ‌)(البته بعضی ها توو گفتگوی آزاد هستن و همونطور که یه جا خوندم،آمار اون جزو اینها حساب نشده ... )
    از این 1300 نفر حدوده 185 نفر بالای 20 پست داشتن واز کاربر تازه وارد خارج شدن ...
    که 30~40 نفر از اونها هم کادر سایت هستن!!!

توو یکی از فروم های زبان اصلی،اگه کاربری فعالیت نداشته باشه،اول رنگ اسمش قرمز میشه،بعد مدتی اکانت اون پاک میشه ... این فکر کنم حرکت خوبی باشه ...
    توو اون فروم الان 6000 عضو باقی مونده و از بین اونها من یکی از پست هام ظرف 3 هفته بالای 4500 بازدید داشته پستهای با تعداد بازدید بالای 10000 هزار تا یک چیز عادی شده در حالی که شاید ما اینجا پستی که بالای 400 بازدید داشته باشه خیلی کم داشته باشیم !!!! و بیشترین بازدید از یک پست 5000 تا بوده!!!آ‌با پاک کردن اکانت افرادی که فعالیت ندارن،هم آمار دقیقتری داریم هم شاید افراد رو وادار به فعالیت کنیم تا پاک نشن ...
    خوشبختانه هر روز به تعداد افرادی که دارن همکاری میکنن اضافه میشه اما امیدوارم این ها مختص تابستون و یک دوره کوتاه نباشه ...
    یه سری پیشنهادات دارم که اگه برسم،بعدا توو ادامه این پست اونها رو میارم...

پاسخ : بررسی آمار

سلام. خوبی مرتضی جان؟
    ممنون از دقت نظرت و اینکه به فکر هستید.

حق با شماست این یه مشکل که به نظرم در کشور ما ریشه ای تر از یک سایت یه مجموعه و یه ارگانه ، در واقع این یه فرهنگ در کشور ماست. فرهنگ زرنگ بازی، فرهنگ تنبلی، فرهنگ بی توجهی به علم و ... .
    راه حل چیه؟
    باید برگردیم به عقب تر و از اونجا شروع کنیم پایه ها رو اصلاح کنیم و قدم به قدم با هم پیش بیاییم تا فرهنگی که می خواهیم به سایت غالب کنیم. باید برنامه ریزی کنیم از اعضا کار بخوایم به جای اینکه منتظر باشیم اونها فعالیت کنن. باید تبلیغ کنیم که میشه با همین توان علمی ای که اعضا دارن برای خودمون کارآفرینی کنیم و از این طریق اعضا رو تشویف به فعالیت کنیم و در نهایت به اهداف سایت برسیم. این کارها در دست اقدامه اگه شما هم ایده ای دارید میتونید کمک فکری بدید بسم الله.

اینی که شما گفتید داستان تلخیه ولی حل شدنیه با حوصله و تدبیر باید حل بشه.

با سپاس
    موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام

من مخالف پاک کردن اسم کاربرام .

موفق باشید :smile:
      [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
      ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

خوب کاربر یه کمی طول میکشه که به محیط انجمن عادت کنه .

اتفاقا موضوعی که باعث شده که من بیام این انجمن اولش این بود که بچه هاش خیلی راحت به سوالا جواب میدن و ...

این موضوع هم که یه کاربر عضو میشه . بازدید هم می کنه اما خودش تو بحث ها شرکت نمی کنه ممکنه نشون دهنده این باشه که این انجمن براش به عنوان یه مرجع کوچک هست و از مطالبش استفاده میکنه اما خوب تا زمانیکه سوالی براش مطرح نشده باشه که تو انجمن نباشه و جای دیگه هم پیدا نکنه نمیاد اینجا موضوعو مطرح کنه و . . .

بعد از یه مدت هم که میاد میبینه "اسمش تولیست خط خورده هاست " یعنی همون بلایی که سر اسم کاربری من اومد تو یکی از انجمنها که اتفاقا دوستش هم داشتم . اما وقتی دیدم اینطوریه اصلا به کل نظرم عوض شد :angry: :angry:
        دیگه هیچ وقت نرفتم اونجا .
        بعضی وقتا تو سرچ هم آدرسش میاد ولی من دیگه نمیرم . :wow:

دیدگاه

با سلام
          بنده با نظر دو طرف موافقم

1- ممکنه کسی بعد از وارد شدن به انجمن انتظار همچین فضائی رو نداشته باشه
          2- ممکنه کسی نتونه خودشو توی جمع اینجا وارد بکنه ( خجالت بکشه)
          3- فرهنگ زرنگ بازی بخور بیا

ولی اگه واقعا اینجا ارزشش داشته باشه
          کاربر باید کمی سعی بکنه تا توی این حرکت شرکت بکنه

در ضمن خیلی ها هستند که خودم می شناسم از انجمن و فضای اینجا استفاده می کنند وجالب تر اینکه خودشون بار علمی بالائی دارند ولی دریغ از یه ذره محبت

چند از استادام هستند ولی خوب

منم بیشتر با این موافقم که آمار واقعی تر جلوه بکنه در این صورت میشه گفت که جمع یه کم بسته تر خواهد شد ولی مطمئن باشید تاثیر خوبی می ده

فکر نکنم عدد پائین چه 10000 نفر باشه چه 60 نفر مهم اینکه تاثیر گذاری اون 10000 نفر بیشتره یا نه این 60 نفر؟؟؟

به هر حال
          :smile:

دیدگاه

رضا جان حق باشماست فقط یک مورد 4ام رو هم من اضافه کنم
            4- وتقعا چند درصد جامعه دانشجویی برق ایران اصلا تو باغ هستن؟ و چند درصد اصلا از برق خوششون میاد؟ و چند درصد وقتی میان اینجا از لحاظ علمی در سطحی هستند که میتونن تو بحث شرکت کنند؟
            خوب نظام آموزشی ما یک مشکلاتی داره که خوب اینجاهم تاثیر داره من تو کل هم کلاسام شاید 10 نفر پیدا کنم اگه بیان اینجا میتونند فعالیت کنند که بنایر نداشتن بینش همکاری فوقش میمونه 5 نفر که اونها هم به نوعی فکر کنم هستند.
            قطعا هممون وقتی درست فکر کنیم همچین حالتی پیش میاد دلیلش هم همین هست که شاید اینجا جزو معدود انجمن های علمی فعال ایران باشه چون بقیه بعد چند ماه که میبینن وضع اینطوریه بی خیال میشن حق هم دارن ماهم به کمک شما دوستان هست که موندیم و خواهیم موند
            من هم با حذف کاربر موافق نیستم ولی باید راهکارهایی پیشنهاد بشه
            حذف کاربر اصلا راهگشا نیست چون ما الانم بدون ثبت نام امکان استفاده از انجمن رو دادیم به همه پس کسی که عضو میشه حتما دلیلی داره که عضو میشه وگرنه ما محدودیت جندانی ایجاد نکردیم
            ولی خواهشا هر راهکار دیگه ای برای بهتر شدن این روند و البته تمام مسائل دارین بگین :agree:

متشکر از همگی

دیدگاه

همه حرفهای شما درست !
              خیلی از دوستان انجمن رو باانجمنهای خارجی مقایسه می کنند . انجمنهائی که واقعا توشون داره فعالیت میشه و کار می کنند !

ولی یه نکته کوچیک رو در نظر بگیرین ! اونم سن انجمنه ! خیلی از این انجمنهای خارجی چندین سال از عمرشون می گذره و خوب مطمئا باشین که هیچ کدوم از اونها هم اولش اینجوری نبودن !

هنوز که هنوزه خیلیها هستند که اصلا انجمن مارو نمی شناسن ! کاری نداره ! برید سر یه کلاس یا آزمایشگاه برق و الکترونیک ، بپرسین چند نفرشون eca رو میشناسن ؟
              این به خاطر این نیست که ما کم گذاشتیم ! به خاطر اینه که خیلی ها اصلا با دنیای سایبر بلد نیستند که کار بکنند ! خداروشکر هم می بینین که کشور داره به سمت دولت الکترونیک پیش میره ! ( اونم چه پیش رفتنی oo:! )

با این تفاصیل به نظر من بهترین کار اینه که همین اعضای فعال ، فعالیتشون رو ادامه بدن و کم نکنن که هیچ بیشتر هم بکنن ! به مرور زمان حتما به اعضای فعالمون اضافه میشه ( که نمونه هایی هم دارین می بینین ! )
              فقط تنها مشکلی که این وسط وجود داره اینه که فعالیت اعضای فعال ، هدفمند نیست ! یعنی پروژه هامون همگی جسته گریخته هستن و از روی برنامه پیش نمی ریم ! (( البت یه خبرائی شنیدم که یه کارایی داره میشه **منبع موثق **))

دیدگاه

خدا رو شکر مشکلم کم بود،چیز های باحال هم بهش اضافه شدن!!!آ‌ به سایت نمی تونستم وصل بشم الان ویندوزمو اپدیت کردم دیگه تووش نمی تونم فارسی بنویسم!!! خدا خیرم بده با این فارسی نویسی که نوشتم و یه روزی (حوالی خشک شدن گلهای نی!!! ) سورسش رو توو سایتم خواهم گزاشت!!

راستش توو خارج تبلیغات درآمد زیادی داره،تعداد کاربر سایت هم مهمه،اما ما که تعداد کاربر ... اگه عامل آخرین زمان ورود رو هم به تعداد پستهای ارسالی اضافه کنیم(خیلی ها سالهاست نیومدن )،میشه بهتر تصمیم گرفت!! اما من اصراری که ندارم،فقط یک پیشنهاد بود که فکر کنم با جمیع نظرات رد شد ....

اما لااقل می تونیم کاربر های غیر فعال رو یک طوری مشخص کنیم!! مثلا اسمشون رو قرمز کنیم یا ... به فرض بعضی فابلهای تکمیل و خوب فقط توسط کاربرهای فعال قابل دانلود باشه ...

دیدگاه

به نظر منم حذف کاربرا جالب نیست و یه جورایی طرف رو زده می کنه ، چون همون جور که اشاره شد خیلی از دوستان استفاده می کنن ، اما فعالیتی ندارن .
                  اما میشه مثلا یه سری امکانات رو محدود کرد واسه مسایی که غیر فعال هستن . مثلا تعداد پستی که واسه یه کاربر فعال هست 50 در نظر گرفته بشه ، هر کسی زیر این تعداد پست داشت به یه سری از مطالب دسترسی نداشته باشه و یا مطالب یا مقالاتی که رو سایت قرار می گیره با یه تاخیر چند روزه واسه اعضای غیر فعال در دسترس باشه . و یا اینکه مثلا سهمیه دانلود واسش در نشر گرفته بشه که در ماه از فلان قدر بیشتر نمی تونه از انجمن فایل بگیره .
                  البته کارایی مثل اینکه اسمش قرمز رنگ بشه و یا زیر اسمش عبارت عضو غیر رسمی یا غیر فعال یا ... نشون داده بشه هم راه بدی نیست .
                  به دلیل رعایت نکردن قوانین ، امضا ویرایش شد.

دیدگاه

دوستان سلام.
                    هدف انجمن چیه؟
                    خلاصه اش میشه این
                    1- جذب
                    2- آموزش
                    3- کارآفرینی و ایجاد شغل
                    4- پیشرفت صنعتی

ما تقریبا میشه گفت مرحله جذب رو پشت سر گذاشتیم یعنی حدودا روزی 20 تا کاربر عضو میشن، میتونه بیشتر از این باشه ولی فعلا این هداف در اولیت نیست که نیرو جذب کنیم باید براشون برنامه داشته باشیم. مرحله دوم کار ما آموزش و ارائه مقالات علمی و آموزشیه. این گام رو باید شروع کنیم خیلی هم دیر شده به نظر من علت اینکه یه عده از کاربرا دیگه به سایت سر نمیزننن همینه. اینجا برنامه ای براشون نداریم، برنامه های آموزشی مقالات شسته رفته که طرف بخونه بگه من این بحث رو به صورت عملی یاد گرفتم و ... . بعد هم استفاده از تخصص این نیرو های آموزش دیده هست که ثبت شرکت گام بعدیمونه. در نهایت هم میتونیم تیم هایی ایجاد کنیم و به فکر کار های صنعتی خیلی بزرگ باشیم در سطح کشوری.

خب اگه همه یا لااقل دست اندرکاران سایت این دید رو داشته باشن خیلی کار ها راحتر میشه.

الان دیگه نوبت گروه علمی و همکاران هست که ایده های آموزشی رو بیارن و مطرح کنن و شروع به کار کنن تا بتونیم مرحله آموزش رو هم پشت سر بذاریم. در طول این مدت هم اقدامات اولیه برای شرکت و ضوابط و قوانینش تدوین میشه و دیگه شروع به کار میکنیم از محصولات آموزشی شروع میشه تا به محصولات سخت افزاری میرسه. اگه با هم کار کنیم و کنار هم باشیم میتونیم برای همه اعضا کارآفرینی کنیم ولی شرطش اتحاد و اعتماد به تواناییهامون هست.
                    موفق باشید.
                    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

فرمایشات جناب نحوی واقعا جالب و قابل تفکر هستن.
                      امیدوارم این نگرش در بین تمام 10000 همکارمون ایجاد بشه.

یک توضیح کوچیک در مورد صحبت های آقا حامد و بقیه دوستان در مورد راهکارها
                      من متناسب با کارم شاید بیشتر از 200 تا فروم رو کاملا زیر رو کرده باشم و همه سیستم های به کار رفتش رو بررسی کردم و خوب خیلی کارا انجام شده و خیلی نتیجه های عجیبی هم داشته برای مثال محدود کردن دانلود واقعا خوبه ولی کد حجم فایل هایدانلودی تو خود سایت شاید 30 مگ هم نشه پس نمیشه فعلا این مورد رو انجام داد هرچند که روش خیلی موفقی هست . حالا فرض کنیم بگیم زیر 20 پست نتونن دانلود کنن اونوقت همه شروع به زدن پست های چرت و پرت میکنن این کار 3-4 تا فروم بزرگ دنیارو نابود کرده مثال هاشم هستن خواستین میگم ولی به طور مقطعی استفاده از بعضی روش ها مثل این میتونه مفید باشه
                      اینکه بعضی افراد رو با قرمز نشون بدیم یا .... بد نیست میشه روش مانوور داد.

نظرات شما دوستان همیشه باعث پیشرفت سایت میشه
                      متشکرم

دیدگاه

یه چیزی هم هست فعلا به نظر شما بهتر نیست روی مسله بالابردن سطح علمی تمرکز بکنم
                        بعدا

چون این طور یکه فعلا داریم می بینم باز به قول معروف بهانه ای باری انجام این کار نداریم!
                        ولی خوب اگه سطح علمی بیشتر از این سطحی که هستیم باشه میشه بهتر عمل کرد

من یه پیشنهاد دارم دادن عنوان متخصص xxxxxx به هر کدوم از اعضای فعال تا اونا رو از نظر روانی توی یه مسیر خاص کانالیزه بکنه؟؟؟

توی قسمت مشخصات؟؟؟؟

نظرتون چیه؟؟ :smile:

دیدگاه

سلام
                          آره منم موافقم .
                          مثلا با استفاده از نموداری که تو خود سایت هست که این کاربر تو کدوم قسمت بیشتر فعاله عنوان متخصص XXXXXX یا مثلا زیر نام کاربریش نوشته بشه "کاربر بخش AVR" یا هر چیزی که توش بیشتر فعال هست .
                          البته به سود این کار فکر نکردم ولی همچین بدم نیست نظر جالبی بود .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط coloory
                            البته به سود این کار فکر نکردم ولی همچین بدم نیست نظر جالبی بود .

خوب عنوان متخصص که نمیشه داد من خودم شاید چندین پست تو قسمت آنالوگ داشته باشم ولی خوب متخصص.... oo:
                            من تو فکرم بود که یک سری علامت یا مدال ایجاد کنیم....برای بعضی کاربرها همچین مدال هایی داده بشه
                            مثلا همون دیجیتال - آنالوگ - AVR....نمی دونم از این چیزا مثلا 6 تا علامت خاص ایجاد بشه بعد زیر عکس کاربرا چندتاش روشن بشه....یا اصلا نشه !
                            متوجه منظورم شدید؟ :redface:
                            البته گفتنش راحته ... کار زیادی میبره ولی شدنیه

دیدگاه

خوب اگه این کار اتوماتیک باشه خیلی خوبه
                              مثلا اگه یکی در بخش مثلا AVR به فرض 20 تا تشکر دریافت بکنه این مدال براش بیاد
                              می دونم کار ساده ای نیست ولی اگه بشه خیلی کمک کننده است و باعث میشه انجمن از یه حالت پریشانی کلی دربیاد
                              نظرتون چیه؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X