اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای تایمر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای تایمر

درود به همه دوستان
    من یه برنامه تایمر معکوس نوشتم منتها چند تا مشکل دارم ازتون میخوام منو راهنمایی کنید اینم بگم اولین برنامه ای که نوشتم
    1)میخواستم مقداری رو که برای تایمر تنظیم میشه توی EEPROM میکرو ذخیره کنم تاحتی با قطع تغذیه هم تنظیم ما از بین نره ولی چند تا مشکل دارم چون کل برنامه توی یه حلقه مدام تکرار میشه و توی EEPROM نمیشه بیشتر از 1000 بار نوشت پس باید هر وقت مقدارش تغییر کرد اونو در EEPROM کپی کنم ولی نمیدونم چه طوری میتونم متغیر مربوط را با مقدار قبلی خودش مقایسه کنم یعنی نمیدونم از چه دستوری اسنفاده کنم, A=B که غلطه
    2)من یه حالت برای تایمر تعریف کردم که مثلا با فشردن یه دکمه تایمر خاموش بشه و کنترل چراغ یا LED به صورت دستی در بیاد یعنی با هر بار زدن کلید start روشن یا خاموش بشه ولی وقتی کلید رو نگه میدارم شروع به چشمک زدن میکنه میخوام منو راهنمایی کنید که چه طوری این قسمت برنامه رو بنویسم
    3) مشکل آخرم هم در رابطه با پر پر زدن LCD شما کلکی چیزی برای درست شدنش بلد نیستید؟
    در کل اگه حوصله داشتید و ایراد دیگه ای توی برنامه میبینید بهم بگید.
    فایلهای برنامه و پروتیوس رو هم از لینک زیر دریافت کنید.ممنون
    http://parsaspace.com/files/4974174884/?c=977

پاسخ : راهنمایی برای تایمر

دوستان واقعا منو شرمنده کردید اینقدر جواب دادید واقعا غافلگیر شدم :surprised:

دیدگاه

بعد برنامه چراغت اگه از تاخیر استفاده کنی
      دیگه فک کنم پرپر نزنه
      -------------------------------------------------------------
      ضمنا اینجا کسی بداد ادم نمیرسه منم چند تا سوال پرسیدم کسی گویا حوصله نداشته جواب بده

دیدگاه

از جوابتون ممنون ولی اون قسمت کنترل دستی که تو برنامه با timeroff مشخص کردم با تاخیر درست نمیشه بدتر از کار میفته باید کلا کدهای اون قسمت از اول نوشته بشه ولی نمیدونم چه طوری؟
        در مورد eeprom چیزی میدونید چه جوری باید مقدار دوتا متغیر رو با هم مقایسه کنم؟
        ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X