اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند تا سوال ساده درباره پروژه اسیلوسکوپ با میکروی Avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند تا سوال ساده درباره پروژه اسیلوسکوپ با میکروی Avr

سلام به همگی

این ترم قصد دارم به عنوان پروژه پایانی یک اسیلوسکوپ با AVR درست کنم . این اسیلوسکوپ باید دو کاناله و با قابلیت نمایش منحنی لیساژور و قابلیت حرکت دادن موج در راستای افقی و عمودی باشد. برای همین خواستم چند تا سوال بپرسم.

اولا کدام مدل LCD گرافیکی رو برای این پروژه توصیه میکنید..؟؟

دوما حداکثر فرکانس قابل قبول برای این پروژه چقدر میتونه باشه..؟؟ اگر فرکانس از حد مجاز بالاتر بره آیا میکروآسیب میبینه...؟؟

سوما چطوری کابل پروب که با function generator وصل میشه رو به atmega16 متصل کنم...؟؟ منظورم این کابلها هست:

آیا میشه از یک صفحه کلید keypad که شماره های 1 تا 9 و علامتهای # و * رو داره به عنوان یک selector استفاده کرد بطوریکه با زدن دکمه ی 1 کانال اول و با زدن دکمه ی 2 کانال دوم و با زدن دکمه ی # منحنی لیساژور رو نمایش بده...؟؟

بینهایت ممنون میشم اگر محبت کنید و بمن جواب بدهید

مرسی

پاسخ : چند تا سوال ساده درباره پروژه اسیلوسکوپ با میکروی Avr

راسیتش من خودم این کارو نکردم و از آنالوگ و این حرفها هم چیزی بلد نیستم. اما چند مسئله:

1- فکر نمیکنم خود LCD جز در سرعت نمایش اطلاعات یا محدوده نمایش تاثیر دیگه ای بذاره. چون قاعدتا شما باید در زمینه اطلاعات رو نمونه برداری کنی و در حافظه قرار بدی و یک روال دیگه اونها رو نمایش بده. حالا اگر LCD کند تر باشه اطلاعات کند تر نمایش داده میشه و بالعکس.

2- بالاتر رفتن فرکانس به میکروی شما آسیب نمیزنه. مطمئن باشین. فقط به نتیجه کار شما آسیب میزنه. یعنی دقت نمایشی شما باید مقداری باشه که میکرو از پسش برنمیاد.

3- استفاده از کیپد مشکلی نیست. فقط یک بار اضافه برای رفرش کیپد به کار میکرو اضافه میشه.

4- برای گرفتن ایده و بررسی یک نمونه عملیاتی (البته بر اساس یک PIC) میتونین پروژه bitscope رو روی گوگل بسرچین!

دیدگاه

ممنون

حال چجوری کابل پروب رو به میکرو وصل کنم...؟؟

دیدگاه

سلام :bye
        من هم این ترم روی همین پروزه کار میکنم وبه یک نتیجه هایی رسیدم حالا بگو تا چه فرکانسی رو نیاز داری؟؟ :agree: ؟
        عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط stooy
          سلام :bye
          من هم این ترم روی همین پروزه کار میکنم وبه یک نتیجه هایی رسیدم حالا بگو تا چه فرکانسی رو نیاز داری؟؟ :agree: ؟

ممنون.

حدود 100 کیلوهرتز. حالا اگر بیشتر هم شد عیبی نداره!!

دیدگاه

100 کیلو هرتز :eek:
            ماشاالله کم اشتها هم هستی :biggrin:

من این پروژه رو انجام دادم اما شکل موج رو تو کامپیوتر نشون دادم (با لب ویو)البته به خاطر شرایط کاریم تا 50 هرتز لازم داشتم

اگه خواستی بگو سورس مدار رو براتع بزارم
            مشکل داشتن بدنیست , در مشکلات موندن بده

دیدگاه

:bye سلام اینی که من ساختم بروژه این ترمه دانشگاهمه و تاحدود 1.5 khz جواب میده وفرکانس رو هم محاسبه میکنه ولی تاک کانل هست وحدود سه ماه وقت صرف کردم ( چون اطلاعاتم کم بوده سه ماه شده ) حالا اگه شما بیشتر از این لازم داری باید ارز adc خارجی با سرعت تبدیل بالا استفاده کنید مثل adc0820 که در این صورت میتونی تا 50khz رو هم بگیری واگر بخوای دو کانال رونشون بدی این مقدار به نصف یعنی 25khz کاهش بیدا میکنه
              :agree:موفق باشی :agree:
              عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X