ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33
    2011/10/07
    19
    0

بررسی شبکه های رادیو شناختگر در ایران

من ترم اخر کارشناسی برق هستم و پروژه پایانی من در مورد رادیم شناختگره
    خیلی موضوع جالبیه
    اگه کسی اطلاعاتی داره میتونیم باهم بیشتر یاد بگیریم :nerd:
    خدايا به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم و مردني که بر بيهودگي اش سوگوار نباشم
    2006/03/24
    ECA
    2,425
    244

پاسخ : بررسی شبکه های رادیو شناختگر در ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط ملیحه غضنفری
    من ترم اخر کارشناسی برق هستم و پروژه پایانی من در مورد رادیم شناختگره
    خیلی موضوع جالبیه
    اگه کسی اطلاعاتی داره میتونیم باهم بیشتر یاد بگیریم :nerd:
    کسایی که مثل من نمی دونن رادیو شناختگر چیه، این صفحه رو مطالعه بکنند :
    http://www.teyf.ir/index.php?option=com_content&view=article& id=1786:-telecom-20&catid=129:1389-06-13-07-44-32&Itemid=318
    اطلاعاتم در حدی نیست که بتونم کمک بکنم، از سر کنجکاوی می پرسم، پروژه نهایی شما ساخت یک دستگاه یا سامانه هست یا فقط تحقیق و جمع آوری مطلب ؟

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2011/10/07
    19
    0

پاسخ : بررسي شبکه هاي راديو شناختگر در ايران

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمي
    کسايي که مثل من نمي دونن راديو شناختگر چيه، اين صفحه رو مطالعه بکنند :
    http://www.teyf.ir/index.php?option=com_content&view=article& id=1786:-telecom-20&catid=129:1389-06-13-07-44-32&Itemid=318
    اطلاعاتم در حدي نيست که بتونم کمک بکنم، از سر کنجکاوي مي پرسم، پروژه نهايي شما ساخت يک دستگاه يا سامانه هست يا فقط تحقيق و جمع آوري مطلب ؟
    سلام
    پروژه پاياني من تحقيقاتي هست وهنوزدرايران به مرحله عمل درنيومده وfccهم داره روي شبيه سازي اون کار ميکنه
    کاملا جديده
    خدايا به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم و مردني که بر بيهودگي اش سوگوار نباشم
    2011/04/13
    اردبيل
    8
    0

سلام خانم مهندس
    چرا در CR بيشتر از آشکار ساز انرژي استفاده ميشه؟؟؟؟؟؟ :nerd: oo:
    دكتر علي شريعتي : هر چي جمله ي خفنه من گفتم
    2011/10/07
    19
    0

سلام عزيزم
    روش آشکارساز انرژي نيازمند دانستن اطلاعات پيشين از سيگنالPUنيست ولي خود داراي مشکلاتي است. انتخاب ترشولد در اين روش خود يک مسئله مهم است، چون يک ترشولد مناسب باتغيير توان نويز ناشي از کانال و همچنين سطح تداخل به شدت تغيير مي کند. ولي شايد مهمترين عيب اين آشکارساز عدم توانايي آن در جداسازي سيگنال و نويز از هم )و همچنين عدم توانايي درجداسازي سيگنال فرستنده مربوط به کاربر اوليه و ساير سيگنال هاي ارسالي کاربران ثانويه( مي باشد واين به اين دليل است که در آشکارساز انرژي مستقل از نوع و ويژگي هاي سيگنال دريافت شده و تنها ازانرژي اين سيگنال، براي انجام عمليات تصميم گيري استفاده مي شود.ولي چون نياز به دانستن اطلاعات اوليه از کاربر اوليه ندارد بيشتر مورد توجه قرار گرفته است.
    :mrgreen:
    2011/10/07
    19
    0

تكنولوژي راديو شناختگر به منظور بهبود كارايي طيفي پيشنهاد شده است؛ بدين صورت كه راديو هاي شناختگر به صورت فرصت طلبانه از باند فركانسي استفاده نشده بهره ميگيرند. شناسايي طيفي به عنوان كليدي براي كاركرد شبكه هاي راديويي شناختگر، محتاج به تشخيص دقيق سيگنال هاي ارسال شده توسط كاربر اوليه است تا ازتداخل مخرب جلوگيري كند. اما به علت وجود پديده هاي فيدينگ، سايه و امثال هم، راديو هاي شناختگر فردي ممكن است قادر به شناخت قابل اطمينان كاربر اوليه نباشند. در اين گزارش، روشي مبتني بر همكاري خطي بهينه براي شناسايي طيفي ارائه مي شود كه قادر خواهد بود سيگنال هاي ضعيف اوليه را شناسايي كند. در اين روش، شناسايي طيفي مبتني بر تركيب خطي اطلاعات ايستگاه هاي فردي است. هدف ما كاهش تداخل با راديوي اوليه و در عين حال استفاده خوشبينانه و فرصت طلبانه از طيف است. مسئله تشخيص طيف به صورت يك مسئله بهينه سازي غير خطي فرموله شده است. با بهره گيري از ساختار طبيعي مسئله فرموله شده، الگوريتم هاي كارايي براي حل مسئله بهينه سازي ارائه خواهند شد. براي كاهش حجم و پيچيدگي محاسباتي و بدست آوردن راه حل هايي براي حالات كلي، رويكردي ابتكاري ارائه شده كه در آن يك ضريب انحراف اصلاح شده بهينه ميشود كه تابع چگالي احتمال نتايج سراسري در مركزتركيب را توصيف مي كند. نتايج شبيه سازي جهش قابل ملاحظه اي را در عملكرد سيستم با توجه به استراتژي اتخاذشده نشان مي دهد.
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    55

فكر میآ*كنم فناوریش به درد ما نخوره!
    الان كه فركانس كاری دستگاه ها و آنتن های وایرلس ثابت و معلومه هر روز یه بخشنامه از سازمان تنظیم مقررات صادر میشه كه مثلا فعلا "رادیو آنتن" مجازه، فرداش یه بخشنامهآ*ی دیگه میاد میگه نه غیر مجازه!!.مولتی پوینت هم كه فعلا غیر مجازه! @-)

ولی جدا فناوری جالبیه. تا به حال استفادهآ*ی عملی هم ازش شده یا هنوز در حد تئوریه؟

2011/04/13
    اردبيل
    8
    0

.
    دكتر علي شريعتي : هر چي جمله ي خفنه من گفتم
    2011/10/07
    19
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
    فكر میآ*كنم فناوریش به درد ما نخوره!
    الان كه فركانس كاری دستگاه ها و آنتن های وایرلس ثابت و معلومه هر روز یه بخشنامه از سازمان تنظیم مقررات صادر میشه كه مثلا فعلا "رادیو آنتن" مجازه، فرداش یه بخشنامهآ*ی دیگه میاد میگه نه غیر مجازه!!.مولتی پوینت هم كه فعلا غیر مجازه! @-)

ولی جدا فناوری جالبیه. تا به حال استفادهآ*ی عملی هم ازش شده یا هنوز در حد تئوریه؟
    سلام
    چرا اتفاقا خيلي به درد ما ميخوره آخه اصلا نيازي به گرفتن مجوز از سازمان نداره فقط بايد از کاربراي اوليه طيف رو اجاره کنيم ودر مواقعيکه نيستن به صورت فرصت طلبانه از طيف اونا استفاده کنيم
    تقريبا هنوز به طور گسترده به مرحله عمل نرسيده فقط تو آمريکا وانگلستان بيشتر روش کار شده
    2009/09/12
    اردبيل
    2,509
    130

:eek:
    نتونستم چیزی درککنم
    رادیو منظور از رادیو فرکانس رادیویی هست یا رادیو انلوگ معمولی :mrgreen:
    اگه منظور کل سیستم یه چیزی شبیه به پر کردن کانال های خالی باشه خیلی مشکلات پیش میاد توی ایران جای این پیشرفت ها نیست چون فلا هیچ ارزشی به الکترونیک و مخابرات قاعل نیستن خدا میدونه کی متوجه میشن که از لحاظ جدید ترین علم دنیا که بر پایه گردش الکترون و دنیای دیجیتال حاکمه چقدر عقبیم اون وقته که پشیمون فایده ای نداره !!
    :redface: کاش مسوالان عزیز به جای اینکه به فکر محدود کردن مردم باشن یکم به فکر پیشرف باشن
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33