اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بررسی شبکه های رادیو شناختگر در ایران

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بررسی شبکه های رادیو شناختگر در ایران

من ترم اخر کارشناسی برق هستم و پروژه پایانی من در مورد رادیم شناختگره
    خیلی موضوع جالبیه
    اگه کسی اطلاعاتی داره میتونیم باهم بیشتر یاد بگیریم :nerd:
    خدايا به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم و مردني که بر بيهودگي اش سوگوار نباشم

پاسخ : بررسی شبکه های رادیو شناختگر در ایران

نوشته اصلی توسط ملیحه غضنفری
    من ترم اخر کارشناسی برق هستم و پروژه پایانی من در مورد رادیم شناختگره
    خیلی موضوع جالبیه
    اگه کسی اطلاعاتی داره میتونیم باهم بیشتر یاد بگیریم :nerd:
    کسایی که مثل من نمی دونن رادیو شناختگر چیه، این صفحه رو مطالعه بکنند :
    http://www.teyf.ir/index.php?option=com_content&view=article& id=1786:-telecom-20&catid=129:1389-06-13-07-44-32&Itemid=318
    اطلاعاتم در حدی نیست که بتونم کمک بکنم، از سر کنجکاوی می پرسم، پروژه نهایی شما ساخت یک دستگاه یا سامانه هست یا فقط تحقیق و جمع آوری مطلب ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
      کسایی که مثل من نمی دونن رادیو شناختگر چیه، این صفحه رو مطالعه بکنند :
      http://www.teyf.ir/index.php?option=com_content&view=article& id=1786:-telecom-20&catid=129:1389-06-13-07-44-32&Itemid=318
      اطلاعاتم در حدی نیست که بتونم کمک بکنم، از سر کنجکاوی می پرسم، پروژه نهایی شما ساخت یک دستگاه یا سامانه هست یا فقط تحقیق و جمع آوری مطلب ؟
      سلام
      پروژه پایانی من تحقیقاتی هست وهنوزدرایران به مرحله عمل درنیومده وfccهم داره روی شبیه سازی اون کار میکنه
      کاملا جدیده
      خدايا به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم و مردني که بر بيهودگي اش سوگوار نباشم

دیدگاه

سلام خانم مهندس
        چرا در CR بیشتر از آشکار ساز انرژی استفاده میشه؟؟؟؟؟؟ :nerd: oo:
        دكتر علي شريعتي : هر چي جمله ي خفنه من گفتم

دیدگاه

سلام عزیزم
          روش آشکارساز انرژی نیازمند دانستن اطلاعات پیشین از سیگنالPUنیست ولی خود دارای مشکلاتی است. انتخاب ترشولد در این روش خود یک مسئله مهم است، چون یک ترشولد مناسب باتغییر توان نویز ناشی از کانال و همچنین سطح تداخل به شدت تغییر می کند. ولی شاید مهمترین عیب این آشکارساز عدم توانایی آن در جداسازی سیگنال و نویز از هم )و همچنین عدم توانایی درجداسازی سیگنال فرستنده مربوط به کاربر اولیه و سایر سیگنال های ارسالی کاربران ثانویه( می باشد واین به این دلیل است که در آشکارساز انرژی مستقل از نوع و ویژگی های سیگنال دریافت شده و تنها ازانرژی این سیگنال، برای انجام عملیات تصمیم گیری استفاده می شود.ولی چون نیاز به دانستن اطلاعات اولیه از کاربر اولیه ندارد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.
          :mrgreen:

دیدگاه

تکنولوژی رادیو شناختگر به منظور بهبود کارایی طیفی پیشنهاد شده است؛ بدین صورت که رادیو های شناختگر به صورت فرصت طلبانه از باند فرکانسی استفاده نشده بهره میگیرند. شناسایی طیفی به عنوان کلیدی برای کارکرد شبکه های رادیویی شناختگر، محتاج به تشخیص دقیق سیگنال های ارسال شده توسط کاربر اولیه است تا ازتداخل مخرب جلوگیری کند. اما به علت وجود پدیده های فیدینگ، سایه و امثال هم، رادیو های شناختگر فردی ممکن است قادر به شناخت قابل اطمینان کاربر اولیه نباشند. در این گزارش، روشی مبتنی بر همکاری خطی بهینه برای شناسایی طیفی ارائه می شود که قادر خواهد بود سیگنال های ضعیف اولیه را شناسایی کند. در این روش، شناسایی طیفی مبتنی بر ترکیب خطی اطلاعات ایستگاه های فردی است. هدف ما کاهش تداخل با رادیوی اولیه و در عین حال استفاده خوشبینانه و فرصت طلبانه از طیف است. مسئله تشخیص طیف به صورت یک مسئله بهینه سازی غیر خطی فرموله شده است. با بهره گیری از ساختار طبیعی مسئله فرموله شده، الگوریتم های کارایی برای حل مسئله بهینه سازی ارائه خواهند شد. برای کاهش حجم و پیچیدگی محاسباتی و بدست آوردن راه حل هایی برای حالات کلی، رویکردی ابتکاری ارائه شده که در آن یک ضریب انحراف اصلاح شده بهینه میشود که تابع چگالی احتمال نتایج سراسری در مرکزترکیب را توصیف می کند. نتایج شبیه سازی جهش قابل ملاحظه ای را در عملکرد سیستم با توجه به استراتژی اتخاذشده نشان می دهد.

دیدگاه

فکر میآ‌کنم فناوریش به درد ما نخوره!
              الان که فرکانس کاری دستگاه ها و آنتن های وایرلس ثابت و معلومه هر روز یه بخشنامه از سازمان تنظیم مقررات صادر میشه که مثلا فعلا "رادیو آنتن" مجازه، فرداش یه بخشنامهآ‌ی دیگه میاد میگه نه غیر مجازه!!.مولتی پوینت هم که فعلا غیر مجازه! @-)

ولی جدا فناوری جالبیه. تا به حال استفادهآ‌ی عملی هم ازش شده یا هنوز در حد تئوریه؟

دیدگاه

.
                دكتر علي شريعتي : هر چي جمله ي خفنه من گفتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
                  فکر میآ‌کنم فناوریش به درد ما نخوره!
                  الان که فرکانس کاری دستگاه ها و آنتن های وایرلس ثابت و معلومه هر روز یه بخشنامه از سازمان تنظیم مقررات صادر میشه که مثلا فعلا "رادیو آنتن" مجازه، فرداش یه بخشنامهآ‌ی دیگه میاد میگه نه غیر مجازه!!.مولتی پوینت هم که فعلا غیر مجازه! @-)

ولی جدا فناوری جالبیه. تا به حال استفادهآ‌ی عملی هم ازش شده یا هنوز در حد تئوریه؟
                  سلام
                  چرا اتفاقا خیلی به درد ما میخوره آخه اصلا نیازی به گرفتن مجوز از سازمان نداره فقط باید از کاربرای اولیه طیف رو اجاره کنیم ودر مواقعیکه نیستن به صورت فرصت طلبانه از طیف اونا استفاده کنیم
                  تقریبا هنوز به طور گسترده به مرحله عمل نرسیده فقط تو آمریکا وانگلستان بیشتر روش کار شده

دیدگاه

:eek:
                    نتونستم چیزی درککنم
                    رادیو منظور از رادیو فرکانس رادیویی هست یا رادیو انلوگ معمولی :mrgreen:
                    اگه منظور کل سیستم یه چیزی شبیه به پر کردن کانال های خالی باشه خیلی مشکلات پیش میاد توی ایران جای این پیشرفت ها نیست چون فلا هیچ ارزشی به الکترونیک و مخابرات قاعل نیستن خدا میدونه کی متوجه میشن که از لحاظ جدید ترین علم دنیا که بر پایه گردش الکترون و دنیای دیجیتال حاکمه چقدر عقبیم اون وقته که پشیمون فایده ای نداره !!
                    :redface: کاش مسوالان عزیز به جای اینکه به فکر محدود کردن مردم باشن یکم به فکر پیشرف باشن
                    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ملیحه غضنفری
                      سلام
                      چرا اتفاقا خیلی به درد ما میخوره آخه اصلا نیازی به گرفتن مجوز از سازمان نداره فقط باید از کاربرای اولیه طیف رو اجاره کنیم ودر مواقعیکه نیستن به صورت فرصت طلبانه از طیف اونا استفاده کنیم
                      تقریبا هنوز به طور گسترده به مرحله عمل نرسیده فقط تو آمریکا وانگلستان بیشتر روش کار شده
                      کاملا اشتباه میآ‌کنید! طبق چیزهایی که متوجه شدم توی این تکنولوژی! فرکانس مشخصی وجود نداره و در مواقع لزوم میشه از کانال های موجود در فرکانس های دیگه هم استفاده کرد.خوب این خودش مشکل داره. توی ایران فقط یه باند فرکانسی خاص مجازه(اگه اشتباه نکنم حدود 5GHz)
                      حالا تا بخوایم به تنظیم مقررات بفهمونیم ماجرا چیه یه تکنولوژی جدیدتر میاد و دوباره روز از نو روزی از نو.

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                      :eek:
                      نتونستم چیزی درککنم
                      رادیو منظور از رادیو فرکانس رادیویی هست یا رادیو انلوگ معمولی :mrgreen:
                      اگه منظور کل سیستم یه چیزی شبیه به پر کردن کانال های خالی باشه خیلی مشکلات پیش میاد توی ایران جای این پیشرفت ها نیست چون فلا هیچ ارزشی به الکترونیک و مخابرات قاعل نیستن خدا میدونه کی متوجه میشن که از لحاظ جدید ترین علم دنیا که بر پایه گردش الکترون و دنیای دیجیتال حاکمه چقدر عقبیم اون وقته که پشیمون فایده ای نداره !!
                      :redface: کاش مسوالان عزیز به جای اینکه به فکر محدود کردن مردم باشن یکم به فکر پیشرف باشن
                      حامد جون توی ایران همون قدر برای الکترونیک و مخابرات ارزش قائل هستن که شما برای املا و نگارش زبان پارسی ارزش قائلی!

دیدگاه

[quote author=حمیدرضا رضائی link=topic=55678.msg299386#msg299386 date=1318361069]
                        کاملا اشتباه میآ‌کنید! طبق چیزهایی که متوجه شدم توی این تکنولوژی! فرکانس مشخصی وجود نداره و در مواقع لزوم میشه از کانال های موجود در فرکانس های دیگه هم استفاده کرد.خوب این خودش مشکل داره. توی ایران فقط یه باند فرکانسی خاص مجازه(اگه اشتباه نکنم حدود 5GHz)
                        حالا تا بخوایم به تنظیم مقررات بفهمونیم ماجرا چیه یه تکنولوژی جدیدتر میاد و دوباره روز از نو روزی از نو
                        آقای رضایی نیاز به طیف فرکانسی خاصی ندارهکافیه طیف خالی باشه واون به وسیله سنسوراش خالی بودن طیف رو حس کنه وارسال کنه

دیدگاه

منظور منم همینه که توی ایران فقط یک طیف خاص مجازه و استفاده از سایر فرکانس ها در تحت هر شرایطی غیر مجازه.

جدای این حرف ها پیاده سازی این روش فکر کنم خیلی سخت باشه.یعنی ساخت سخت افزاری که بتونه در یک بازهآ‌ی فرکانسی گسترده کار کنه یه مقدار محال به نظر میرسه .فکرش رو بکنید که یه فرستنده/گیرنده دارید که از 900 مگ تا بیشتر از 5Ghz رو ساپورت میکنه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
                            منظور منم همینه که توی ایران فقط یک طیف خاص مجازه و استفاده از سایر فرکانس ها در تحت هر شرایطی غیر مجازه.

جدای این حرف ها پیاده سازی این روش فکر کنم خیلی سخت باشه.یعنی ساخت سخت افزاری که بتونه در یک بازهآ‌ی فرکانسی گسترده کار کنه یه مقدار محال به نظر میرسه .فکرش رو بکنید که یه فرستنده/گیرنده دارید که از 900 مگ تا بیشتر از 5Ghz رو ساپورت میکنه!
                            سلام
                            درسته حرف شما رو قبول دارم سخته ولی خب یه جوری باید کمبود منابع طیفی رو حل کرددیگه
                            مثل شیرین کردن آب دریا میمونه وقتی که دیگه هیچ آب شیرینی نباشه ما مجبوریم که برای اینکه با مشکل کم ابی مواجه نشیم هزینه وامکانات زیادی رو برای شیرین کردن اب دریا متقبل بشیم

دیدگاه

خیلی مشکلات دیگه پیش میاد که شما هیچ کدوم رو مد نظر ندارید
                              به نظر شما ماهیت فرکانس 5 گیگا هرتز با یه فرکانس 900 مگا هرتز برابر و یکی هستش
                              غیر ممکنه که بشه فرکانس های بیشتر از 2 گیگا هرتز رو از موانع و دیوار ها عبور داد چه برسه بخوای روی ابزار در حال حرکت هم ازش استفاده کنی
                              در ثانی قدرت نفوذ زیادی در بدن موجودات زنده دارن به نظر شما چرا 2.4 گیگا هرتز باند ازاد هستش ؟ طبق گفته های یه استاد دانشگاه این باند فرکانسی قابلیت کار برای فرستنده های توان بالا رو نداره . چون فرکانس تشدید برای ابعاد مغز انسانه .
                              و امواج وارد شده به مغز تا زمانی که جذب سلول های خاکستری بشه توی مغز باقی میمنونه !!!!
                              یکم ممکنه حرف های من عجیب به نظر بیاد ولی یه سیستم وای مکس که روی فرکانس 3.5 گیگا هرتز کار میکنه بعد از 1 ماه استفاده کردن توسط خود بنده به طور کلی جمع اوری شد
                              توی اینترنت هم در باره ی این مطلب چیز های زیاد نوشتن از مضرات امواج ماکرو ویو در حد گیگا هرتز
                              اگه جست و جو کنید مطالب زیاده
                              این سیستم مثل یک رویا هستش انشالا خانوم غضنفری
                              از موضوع نتیجه میگیرین و ما هم به ایشون افتخار میکنیم :redface:
                              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X