اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سرو درایو DELTA و مشکل با modbus

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سرو درایو DELTA و مشکل با modbus

سلام به همگی
    من یه برنامه با plc delta نوشتم که اطلاعات مربوط به پارامترهای سرو درایو مارک delta سری ASDA-A از یه hmi می خونه و از طریق ارتباط مدباس (پورت cn3 سرو درایو) روی سرو درایو می نویسه ولی یه مشکلی دارم ، وقتی سرو درایو خاموشه من به راحتی اطلاعات رو ازطریق modbus از hmi می خونم (ودرحالت شبیه سازی برنامه نوشته شده در محیط ispsoft شرکت دلتا) اطلاعات خونده شده رو در نرم افزار ispsoft مشاهده می کنم که همون اطلاعات موجود در hmi هست ولی به محض اینکه سرو درایو رو روشن می کنم ، دیگه plc نمی تونه اطلاعات رو بصورت درست از رویه hmi بخونه به نظر میاد که باروشن شدن سرو درایو اطلاعات موجود برروی modbus دچار اشکال میشه این رو هم بگم که ارتباط بین سرو درایو ،plc و hmi از طریق modbus هستش و plc در حالت master قرار داره- ازدوستان می خوام راهنمایی کنند یه سوال هم دارم اصلا این روش درسته که بخواهیم برای کنترل سرو درایو از modbus استفاده کنیم تا بتونیم پارامترهارو در حالت کار دستگاه عوض کنیم ؟

پاسخ : سرو درایو DELTA و مشکل با modbus

درود دوست عزیز
    اگر علاوه بر ارتباط Drive، ارتباط بین HMI و PLC شما نیز به هم میریزه، از کابل شیلد برای ارتباط RS485 بین PLC و HMI استفاده کنید و شیلد را هم وصل کنید. احتمالا مشکلی پیش نمیاد.
    در مورد سوال دوم، بعضی از پارامترهای درایو را در حالت Servo ON یا در حالت RUN نمیشه تغییر داد. اما در کل بهتره که پارامترهایی که در جریان کار درایو نیاز به تغییر دارند از طریق ورودی و خروجی های دیجیتال اعمال بشند، مثل فرمان RUN و STOP، تغییر سرعت، جهت و ...
    ارتباط Modbus به علت سرعت پایین برای این تغییرات مناسب نیست،البته باز هم بستگی داره که از سرو برای چه کاربردی استفاده کنید.
    موفق باشید
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

خیلی ممنون جناب یار محمدی از پاسخی که فرمودید من ازشیلد استفاده می کنم ونتیجه رو اعلام می کنم درمورد سوال دوم اگه بخواهیم سرعت رو بصورت پیوسته تغییر بدیم و نخواهیم از روش اعمال پالس به ورودی های دیجیتال استفاده کنیم آیا می تونیم از طریق ورودی دیجیتال این کار رو انجام بدیم ؟ چون تا اونجا که من اطلاع دارم برای تغییر سرعت داخل سرو درایو سه پارامترp1-09,p1-10,p1-11 وجود داره که اول باید ست بشن سپس توسط 2 ورودی دیجیتال spd0 و spd1 بین آنها سوئیچ کنیم که دراین حالت فقط سه سرعت مختلف رو می تونیم داشته باشیم ولی من می خواهم سرعت رو بصورت پیوسته کنترل کنم البته بدون اعمال پالس آیا روشی وجود داره؟ یه سوال دیگه آیا کابل مخصوصی برای برقراری ارتباط با rs485 وجود داره ویا باید از همون cat5 استفاده بشه ؟

دیدگاه

درود
        به جز ورودی پالس که فرمودید نمی خواهید ازش استفاده کنید، می تونید از ورودی آنالوگ هم استفاده کنید (در حالت Speed Control).
        اما روش پالس از نظر پیاده سازی راحت تره.
        از کابل دو رشته شیلددار معمولی استفاده کنید.
        موفق باشید
        در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
        مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

ظاهرا مشکل از برنامه من بود تونستم مشکل رو حل کنم ولی اصلا با برنامه نویسی plc حال نمی کنم خدا قسمت کنه باز برم سراغ میکرو که لا اقل بدوم چیکار دارم میکنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X