اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقسیم اعشاری با دقت بالا تو codvision

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقسیم اعشاری با دقت بالا تو codvision

سلام
    من می خوام با کدوِیژن یه عدد مثلا 20.12345 به 60 تقسیم کنم و با دقت 6 رقم اعشار هم ببینم
    1- اگه باید float تعریف کنم 60 باید چی تعریف کنم؟کسی می تونه یه مثال بزنه؟ تو C معمولا بزرگتر ملاک میشه
    2-حتما باید با sprintf ببینم ؟اگه بله من رو هایپر ترمینال کدویژن می خوام ببینم غیر از تنظیم تو کدویژن نکته دبگه هی هم داره که باید انجام بدم؟یه مثال یکی بزنه درست میشه
    تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

پاسخ : تقسیم اعشاری با دقت بالا تو codvision

خودم حلش کردم .........درست شد ... :nice:
    تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

[quote author=sey22 link=topic=55704.msg298579#msg298579 date=1318070857]
      سلام.وقت بخیر. میشه بگی چطور حلش کردی؟ منم همین مشکلو دارم . دقت تقسیم در حد هزارم میخوام.

دیدگاه

اعداد float 6 رقم دقت دارند که بدرد شما میخوره.
        این اعداد در 4 بایت قرار داده میشن. شما میخوای چیکار کنی؟ سوالتو واضح تر مطرح کن.
        برای دیدنش در هایپر ترمینال باید بصورت %f با printf ارسال بشه (البته راه بهتر و کم حجم تری هم هست و اونم ارسال همون 4 بایت اصلی و س÷س دریافت و قرار دادن اون 4 بایت در یک متغیر از نو اعشاری float هست و بعد هم نمایش که های÷ر ترمینال فکر نکنم بتونه اینکار رو برات انجام بده)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
          اعداد float 6 رقم دقت دارند که بدرد شما میخوره.
          این اعداد در 4 بایت قرار داده میشن. شما میخوای چیکار کنی؟ سوالتو واضح تر مطرح کن.
          برای دیدنش در هایپر ترمینال باید بصورت %f با printf ارسال بشه (البته راه بهتر و کم حجم تری هم هست و اونم ارسال همون 4 بایت اصلی و س÷س دریافت و قرار دادن اون 4 بایت در یک متغیر از نو اعشاری float هست و بعد هم نمایش که های÷ر ترمینال فکر نکنم بتونه اینکار رو برات انجام بده)
          درسته منم float تعریف کردم.یه برنامه adc نوشتم که به ازای هر .00534 ولت. 1 ولت نشون بده.که تو ولتاژ های بالا خیلی دقت داره اما تو ولتاژ های پایین مثلا .001 ولت دقتش کم میشه که نمیدونم علتش چیه؟!!
          ممنون .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X