اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش های کنترل دور موتور القایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش های کنترل دور موتور القایی

سلام خدمت اساتید در مورد دسته بندی روش های کنترل دور موتور القایی به شدت دچار سردرگمی شدم خواهش میکنم بنده رو یه راهنمایی بفرمایید . اینم بگم که مبتدی هستم. :sad:
    چیزی که من در مورد کنترل برداری میدونم اینه که در این نوع کنترل باید علاوه برفیدبک گرفتن از سرعت موتور باید موقعیت موتور هم اندازه گیری بشه . که در کنترل برداری مستقیم از سنسور اثر هال استفاده میشه ودر کنترل برداری غیر مستقیم با سنجش دقیق جریان ورودی به موتور موقعیت موتور رو تشخیص میدهیم.
    حالا در بعضی موارد میبینم که عنوانشون کنترل برداری مستقیمه ولی تنها ازانکودر به عنوان سنسور استفاده شده خوب من انکودر رو به عنوان اندازه گیر سرعت میشناسم . اگه کاملا در اشتباهم راهنمایی بفرمایید.
    یه سوال دیگه : وقتی گفته میشه کنترل sensorless (کنترل بدون سنسور )آیا منظور همان تقسیم بندی به انوع مستقیم و غیر مستقیمه ؟ من عادت دارم اینجور مشکلامو خودم پیدا کنم ولی متاسفانه به منابع به درد بخوری دسترسی ندارم. خواهش میکنم یه راهنمایی بفرمایید. :angry:

پاسخ : روش های کنترل دور موتور القایی

سلام
    منم تقریبا مدتیه این سوالا برام پیش اومده و اگه یکی پیدا بشه مفصل توضیح بده خیلی خوبه....
    ولی یه چیزی شما مطمئنی تو کنترل برداری احتیاجه که موقعیت موتور رو بدونیم؟برای چی؟ تا اونجا که من میدونم فیدبک برای اینه که بتونیم مقدار لغزش رو حساب کنیم واز روی اون بردار مناسب رو برای راه اندازی موتور انتخاب کنیم.درباره sensorless هم تقریبا مطمئنم که تو این مد سنسورها(جریان) دیگه تو تابعی که فرمان راه اندازی موتور رو میده دخالتی ندارن و فقط برای پروتکشن استفاده میشن چون خودم با یه درایو تست کردم.....
    منتظر نظر اساتید هستیم....

دیدگاه

پاسخ : روش های کنترل دور موتور القایی

در لینک های موجود در پست زیر، توضیحات مشروحی درباره انواع روش های کنترل دور موتور ac سه فاز داده شده است:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...seen#msg251548
      اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
      دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
      برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
      قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
      ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X