ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2009/02/24
    3
    0

معرفی دستگاه های پزشکی جدید

سلام
    من این ترم درس مقدمه ای بر مهندسی پزشکی دارم و به عنوان پروژه باید یکی از دستگاه های پزشکی رو بررسی و معرفی کنم.
    میشه لطفا اسم چندتا دستگاه جدید و مفید رو به من پیشنهاد بدید تا در موردشون سرچ کنم.
    بیشتر به دستگاه هایی که مربوط به مغز میشه علاقه دارم.
    ممنون
    2006/09/13
    مشهد مقدس
    475
    0

پاسخ : معرفی دستگاه های پزشکی جدید

معروفترین اونها EEG است البته شما می تونید یک سی دی که اسمش hpcs هست اطلاعات خوبی از دستگاها بدست اورید نسخه اینترنتی اون رو من دیدم توی google سرچ کنید؟!
    اول توکل
    دوم پشتکار
    سوم مشورت
    چهارم عمل
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.
    2006/09/13
    مشهد مقدس
    475
    0

در این سایت در گوشه سمت چپ اطلاعات خوبی میده البته این به عنوان نمونه است:
    http://dezmed.mihanblog.com
    اول توکل
    دوم پشتکار
    سوم مشورت
    چهارم عمل
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.
    2009/02/24
    3
    0

ممنون از پاسختون :nerd:
    2011/01/29
    تهران
    484
    16

پاسخ : معرفي دستگاه هاي پزشکي جديد

يک دستگاه جديد ( البته شايد براي من جديد ) هست به نام نورو فيدبک ، از يه طرف به مغز مربوط ميشه و از طرف ديگه به حيطه روانشناسي و روان درماني ، اگه اشتباه نکنم تو همون مقاله بيومديکالي که معرفي شد هست:
    به نقل از اينجا : http://www.atiehclinic.com/views/neurofeedback.aspx :read:
    نوروفيدبک در واقع ترکيبي از QEEG و بيوفيدبک است. نوروفيدبک در واقع يک فرايند آموزشي است که در آن مغز خودتنظيمي را فرا ميآ*گيرد. در طول آموزش، فعاليت مغز توسط اداره هشيار و ناهشيار توجه كنترل ميآ*شود. يادگيري هشيارانه زماني اتفاق ميآ*افتد كه فرد در ميآ*يابد كه چطور سيگنال فيدبك به توجه و وضعيت ذهني او ارتباط پيدا ميآ*كند. در واقع هدف نوروفيدبك آموزش خودتنظيمي به مغز است و سعي دارد به مغز ياد دهد كه چگونه خود را تنظيم كند

در نوروفيدبک سنسورهايي كه الكترود ناميده ميآ*شوند بر روي پوست سر بيمار قرار ميآ*گيرند. اين سنسورها فعاليت الکتريکي مغز فرد را ثبت و در قالب امواج مغزي (در اغلب موارد به شکل شبيهآ*سازي شده در قالب يک بازي کامپيوتري يا فيلم ويدئويي) به او نشان ميآ*دهند. در اين حالت پخش فيلم يا هدايت بازي کامپيوتري بدون استفاده از دست و تنها با امواج مغزي شخص انجام ميآ*شود. به اين شکل فرد با ديدن پيشرفت يا توقف بازي و گرفتن پاداش يا از دست دادن امتياز و يا تغييراتي که در صدا يا پخش فيلم به وجود ميآ*آيد، پي به شرايط مطلوب يا نامطلوب امواج مغزي خود برده و سعي ميآ*کند تا با هدايت بازي يا فيلم، وضعيت توليد امواج مغزي خود را اصلاح کند (مثلاً اگر قرار است فرد موج آلفاي خود را کاهش دهد بازي در صورتي پيش ميآ*رود که موج آلفا از يک حد مشخص شدهآ*اي کمتر باشد).
    البته من خودم تو حيطه درماتولوژي کار مي کنم و اين دستگاه رو خواهرم ( که روانشناسه ) معرفي کرده بود :redface: ، تو حيطه کاري من دستگاه هاي وازر ، ليزر ليپوليز ، دستگاه هاي ترکيبي ( مثل ترکيب آي پي ال و آر اف يا کويتيشن و ال پي جي ) چيز جديدي به حساب مياد :bye
    دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5